Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

55 minutes ago, Forest said:

@Tale Vratio se sajt JKP beogradska groblja - molim te javi nam ovde ako vidiš da petljaju nešto sa tim listama tj. ako vidiš da se na sajtu ne pojavljuju imena za koja znaš da su zakazana. 

 

Ono što me npr. čudi - cele ove nedelje (pon-pet) broj sahrana je bio baš visok, skoro 30% više nego prošle nedelje. Onda sajt bude mrtav 2 dana. I onda se pojavi lista za sutra (subota) sa 39 zakazanih termina, što je 20% manje nego prošle nedelje i najmanja brojka za subotu u poslednja 3 i po meseca,

 

 

 

 

ne znam sto se uopste bakces sa time ... jos sam ovde pokazivao koliko lazu u srbiji, a posle mislim da je frank (dok sam bio banovan) okacio godisnji izvestaj gde se vidi da je ~14k preminulih tokom pandemije vise od proseka u srbiji naspram, koliko, 4,5 k prijavljenih.

 

evo za ove tri drzave i novih podataka ... vadim samo koliko je vise preminulo od proseka i podatke objavljene za kovid

 

hrvatska (januar)

898 (januar) + 3932 (prosla godina) ~ 5 503 (prijavljeno od kovida) 

 

makedonija (poslednji kvartal prosle godine)

 

-541 (1. kvartal)  + 147 (2. kvartal) + 719 (3. kvartal) + 4460 (4. kvartal)  ~ 3119 (prijavljeno od kovida) 

 

srbija (januar)

 

1 711 (januar) + 13 991 (prosla godina) ~ 4414 (prijavljeno od kovida) 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Forest said:

 

Bavim se time zato što "prvi put u novijoj istoriji Srbije" imamo situaciju da više ne znamo koliko je ljudi umrlo u zemlji. To više nisu dođemtidođešmi podaci ovog jadnog kriznog štaba. To je nacionalna statistika Zavoda za statistiku. Ja ne znam za slučaj da je Milošević ovo radio.

 

Da je moguće bez posledica štimovati nacionalnu statistiku, Severna Koreja bila bi najbogatija zemlja na svetu. To se ne radi, posledice toga su baš baš gadne. Ovi keramičari i moleri to ne kapiraju, ali će ukapirati. 

 

zasto mislis da ce ukapirati?

Link to comment
32 minutes ago, nenad said:

 

zasto mislis da ce ukapirati?

 

Zato što je ovo jak indikator onoga što Teofil Pančić zove dekadentna faza vlasti - faza kada je toliko toga prošlo bez posledica da verovatno misle da sve može da prođe bez posledica. I tada se prave sve veće i veće greške, i otprilike tu dolazi do raspada sistema koji do tog trenutka deluje monolitno.

 

Vidi, postoji npr. taj Zavod za statistiku, i u njemu desetine i desetine prilično pametnih ljudi koji su ceo život u metodologijama i statistici, jebu se sa ispunjavanjem standarda, grade i unapređuju ceo život neki sistem. I onda dođe glavonja čobanin, znate već ko, posle sastanka sa žvalavim psihopatom i kaže im da urade nešto što je jednostavno SUMANUTO, protiv svega što su profesionalno radili decenijama. E, takvih frontova je vladareva psihopatija otvorila nebrojeno tokom ovih godina, i otvara ih sve više, na sve besmislenije teme, sa sve većim nivoom bahatosti i nepromišljanja, uz veoma naivno uverenje da to može da ide beskonačno.

 

Ovakve stvari kao što je lažiranje ukupnog broja umrlih u zemlji ne mogu da se sakriju - a besmislene su, posledica su sujetne bahate odluke. Ovo puca iznutra, baš na ovakvim mestima. Krušik, Jovanjica, Nevolja, laganje u COVID krizi su indikatori tih šupljina. Pošto nisu svi članovi svite psihopate, u jednom trenutku će ukapirati gde sve to ide - kao što je Miloševićeva svita ukapirala.

Edited by Forest
  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Forest said:

@Tale Vratio se sajt JKP beogradska groblja - molim te javi nam ovde ako vidiš da petljaju nešto sa tim listama tj. ako vidiš da se na sajtu ne pojavljuju imena za koja znaš da su zakazana. 

 

Ono što me npr. čudi - cele ove nedelje (pon-pet) broj sahrana je bio baš visok, skoro 30% više nego prošle nedelje. Onda sajt bude mrtav 2 dana. I onda se pojavi lista za sutra (subota) sa 39 zakazanih termina, što je 20% manje nego prošle nedelje i najmanja brojka za subotu u poslednja 3 i po meseca,

 

 

Sajt koji ja pratim je dostupan sve vreme: beogradskagroblja com 

Ipak, uzmi u obzir da im baza ne prikazuje uvek tačne podatke: dešavalo se da se na starom sajtu u nekim danima prikazivalo više sahrana nego na novom sajtu. Takođe, iako je broj takvih sahrana mali, računaj da neke sahrane nisu javno objavljene u skladu sa zahtevima porodica preminulih.

 

 

 

 

Link to comment
11 minutes ago, Tale said:

Sajt koji ja pratim je dostupan sve vreme: beogradskagroblja com 

Ipak, uzmi u obzir da im baza ne prikazuje uvek tačne podatke: dešavalo se da se na starom sajtu u nekim danima prikazivalo više sahrana nego na novom sajtu. Takođe, iako je broj takvih sahrana mali, računaj da neke sahrane nisu javno objavljene u skladu sa zahtevima porodica preminulih.

 

 

 

 

 

Računam da će toga odjednom biti sve više...

Link to comment

Toga je bilo i pre Covid19.

 

Zapravo, prave podatke na nivou države poseduje Zavod za statistiku: svaka prijava smrti u matičnoj službi prati upis u MkU i slanje podataka za statistiku.

Za utvrđivanje pravog stanja stvari treba tražiti podatke za svaku matičnu službu ponaosob (za svaku opštinu) i te podatke ukrstiti sa podacima zavoda za statistiku.

 

Link to comment

Evo i detaljnijih podataka RZS po regionima - broj umrlih u decembru i januaru, u poređenju sa brojem sahrana na JKP beogradska groblja:

 

image.png.fc893273ca8b067f450e286164a583d4.png

 

Dakle, u delu Beograda je broj sahrana u januaru opao za 23% u odnosu na decembar, dok je broj umrlih u Srbiji prema RZS u istom periodu opao za 40%.

Link to comment
10 minutes ago, Блок_64 said:

 

Iz tvojih usta u bozije usi.

 

Nema ga da zucne danas, a onoliko se herojisao prethodnih dana 'neću dopustiti', 'nek iz štaba podele plate ljudima pa može'.

 

Zamišljam njegov pakao od jutros kad su krenuli pozivi gazda 'kafića' tipa 'ja te onoliko plaćam, a od tebe nikakve koristi' i slično.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Nema ga da zucne danas, a onoliko se herojisao prethodnih dana 'neću dopustiti', 'nek iz štaba podele plate ljudima pa može'.

 

Zamišljam njegov pakao od jutros kad su krenuli pozivi gazda 'kafića' tipa 'ja te onoliko plaćam, a od tebe nikakve koristi' i slično.

 

Precenjujes ga.On je obicna podguzna muva.Jajara koja radi ono sto mu se kaze,nekad i svesno bez obzira na cinjenicu sto ce ispasti glup.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...