Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Iskren da budem ovoj više verujem:

Quote

 

Oni koji se odluče da prime vakcinu Sputnjik V protiv koronavirusa, moraju dva meseca da se uzdrže od alkohola, pre i posle imunizacije, saopštila je šefica ruske službe za zaštitu potrošača i nadzor Rospotrebnadzor Ana Popova.

 

Instrukcije Popove usledile su posle izjave zamenice premijera Tatjane Golikove da bi građani trebalo da izbegavaju alkohol i imunosupresive tokom 42 dana, jer se vakcina prima u dve doze u razmaku od 21 dan, prenosi portal Moskov tajm. 

 

Uzimanje alkohola mora da prestane najmanje dve nedelje pre imunizacije, rekla je Popova, a oni koji prime prvu dozu moraju se uzdržati od alkohola u naredna 42 dana. 

 

Ukoliko želimo da ostanemo zdravi i imamo jak imuni odgovor i da se ne pije alkohol, apelovala je ona na svoje sugrađane, koji su u svetu prepoznati kao najveći konzumenti alkohola u svetu, iako se od 2003. godine beleži značajan pad u potrošnji alkohola.

 

Popova je savetovala građane i da ne puše pre i posle vakcinacije, jer dim duvana iritira pluća i smanjuje imuni odgovor.

 

 

Dačić nek' radi šta hoće što se mene tiče.

Link to comment
8 hours ago, InvisibleLight said:

Ali drzavni sluzbenici pre hronicnih bolesnika

 

Znači svaka sns šuša koja smrdi u opštini će dobiti vakcinu pre nekog kom je potrebnija(hronicne bolesti)

 

u opštini nema državnih službenika, odnosno službenici u opštini nisu državni službenici. tako kažu zakoni. državnih službenika realno i nema puno, ako se stave u odnos sa ostalim zaposlenima u javnom sektoru.

 

po ovoj listi koja je data zaposleni u opštini bi išli kao ostalo stanovništvo, osim ako nemaju više od 60 godina ili nisu hronični bolesnici.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Možda info posluži još nekom, u apoteci Igor u Resavskoj 10, sutra će MOŽDA biti Frakseparina u inekcijama. No, imaju derivate u tabletama, Xarelto, Pradaxa i Eliquis, sve u različitim miligražama.

 

Naravno, jezivo su skupi, Xarelto 28 tableta od 15 miligrama je 6700. No kad moraš da nabaviš jbg......

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, fren said:

Ovo sve ukazuje na to da kad ispucaju ove pristigle vakcine za prioritetne grupe, nama sledi kineska isporuka.

preko covaxa idu isporuke cele godine, u sva 4 kvartala, nece to biti bas tako. a sudeci po interesovanju koje je za sad nikakvo, moci ce mozda i da se bira.

 

videcemo kako ce generalna nezainteresovanost vecine sveta da ubrza imunizaciju uticati na mutacije - i dalje mislim da je to mnogo veci i opasniji problem nego sto sada mozemo da pretpostavimo. nadam se da gresim.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Možda info posluži još nekom, u apoteci Igor u Resavskoj 10, 

Ne znam u čemu je fora sa ovom apotekom ali oni UVEK imaju što niko drugi u Srbiji nema.

Naravno, cene sitnica :dry:

Link to comment
18 hours ago, InvisibleLight said:

Ma jook.. u hrvatskoj svaki dan osetno vise preminulih nego u superSrbiji iako nam sve ostale brojke nedeljama idu 'puta 2' u odnosu na njih

 

 

Jedan od proizvodjaca limenih sanduka isporucuje 40+ komada dnevno, info iz druge a skoro pa prve ruke jer verujem tom coveku.

 

Ja pokusavam da se stavim u glavu radikala, kako mogu ovako otvoreno i ovoliko da lazu. Onda eksplodira mozak, zivci odu u kurac i moram buljim u zid neko vreme. Mi nismo svesni koliko je ovo drustvo ozbiljno i duboko bolesno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...