Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 hours ago, dùda said:

Ne znam u čemu je fora sa ovom apotekom ali oni UVEK imaju što niko drugi u Srbiji nema.

Naravno, cene sitnica :dry:

Naručuju sve i svašta iz inostranstva - u tome je fora. Čak i super skupe sprej lekove za migrenu. Do skoro, to jest. Prekinuli praksu, bila da pitam pre par meseci za taj sprej lek. (ne kažem uopšteno, samo za taj konkretan lek)

 

Moje iskustvo: morala sam razne nestandardne i komplikovane stvari da nabavljam celo leto. Meni je sve što mi je bilo potrebno rešavala Benu apoteka. Naručim im - donesu sutradan, jave. Hoću da kažem, pokušajte na više mesta da pitate da li bi za vas naručili određeni lek...

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
Naručuju sve i svašta iz inostranstva - u tome je fora. Čak i super skupe sprej lekove za migrenu. Do skoro, to jest. Prekinuli praksu, bila da pitam pre par meseci za taj sprej lek. (ne kažem uopšteno, samo za taj konkretan lek)
 
Moje iskustvo: morala sam razne nestandardne i komplikovane stvari da nabavljam celo leto. Meni je sve što mi je bilo potrebno rešavala Benu apoteka. Naručim im - donesu sutradan, jave. Hoću da kažem, pokušajte na više mesta da pitate da li bi za vas naručili određeni lek...
Nama je Benu i pravio neke nestandardne kreme, lekove. Naprave, pozovu, pokupimo
Još imaju i lojality card
Link to comment

Moj cale je vec godinu dana u slicnom domu... veruj mi, koliko god ti je tesko sada sto si morao da je stavis u dom, bice ti lakse kad priznas sebi da je to najbolje sto si mogao da uradis. Negu kakvu ce ona imati u domu, ne bi mogao nikad da joj pruzis.

 

Drzi se! :)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Sve ovo što kaže kolega[emoji769] nema šanse da možeš da joj pružiš to...
Naravno crv će da jede takav nam je mozak, ali sve u svemu to je "put"...
Ako nešto treba tu smo...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
On 2.1.2021. at 16:53, Кристофер Лумумбо said:

treba mi hinto jedna informacija, a ovo je nacitanija tema. jel ima neka zemlja u evropi koja ne trazi covid test da udjes? 

 

Tanzanija

Link to comment
Quote

Vladika Grigorije: Apele medicinskih radnika namerno su odbijali i neki crkveni velikodstojnici

Vladika diseldorfski i nemački Grigorije izjavio je da su neki teolozi i crkveni velikodostojnici namerno odbijali apele medicinskih radnika o uzdržavanju od svega što bi moglo pogoršati situaciju zbog korone, „glumeći hrabrost i pozivajući se na veru“, i ocenio da to „otvoreno treba priznati“.

24Piše: Beta06. januara 2021. 09.23
 
 

„Dok su nas najbolji sveštenici i teolozi upozoravali i pozivali nas na brigu i staranje o drugima, pojedinci su nastupali tako samouvereno, kao da znaju sve o svemu, govoreći o konkretnim ljudima koji umiru kao o zanemarivim brojkama“, rekao je vladika Grigorije u autorskom tekstu za novi broj nedeljnika NiN.

On je dodao da niko od njih, dok su sve to govorili „pokazujući hrabrost isključivo na rečima“, nije otišao ni u jednu kovid bolnicu ili ambulantu „da tamo pokaže hrabrost i ljudskost na delu“.

„I kako su pojedini autori već lepo primetili, nijedan od takvih, kada bi se sam zarazio, nije odbio ne samo lekarsku pomoć, već ni povlašćeni tretman, nimalo ne misleći pritom o drugima, nesrećnim i potrebitim bližnjima, kojima su životne okolnosti takve da nisu mogli izbeći da se zaraze, a koji su zbog tuđe neodgovornosti i sebičluka ostali bez mogućnosti da se leče, budući da je ionako ograničen broj mesta rezervisan za privilegovane“, napisao je vladika Grigorije.

Kako je dodao, „ponekad su, doduše, takvi neodgovorni stavovi i postupci plod neznanja ili nekog podsvesnog straha njihovih počinilaca, pa im se može i treba oprostiti“.

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...