Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, Anonymous said:

 

I tebi je OK da se ljube ikone u vreme pandemije? Imam i ja (i veliki broj ljudi ovde sigurno) istoriju privatnih nesreća.

 

Pročitaj poslednji pasus mog posta.

Link to comment
Just now, Drug Chabor said:

 

Pročitaj poslednji pasus mog posta.

 

Pročitao sam i nije mi je jasno ko 'seiri'? Ja sam iskreno šokiran da se neko tako ponaša i da niko od nadležnih tamo ništa ne preduzima tim povodom.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Indy said:

Upravo. Neko je juče napisao "ne može to više da se zaustavi". Ama, sve može. Osnovno bi bilo da se sva radna mesta koja ne mogu da rade od kuće zatvore na barem 6 nedelja (osim esencijalnih službi). Za to bi naravno država morala da plati ljudima da sede kući (barem) mesec i po, a od toga verovatno nema ništa.

 

Od kojih para tačno da plati? Može eventualno da ih naštampa, svi znamo kuda to vodi. Ili da se zaduži, što nije sad opcija.

 

Valjda je cela priča sa naplatom poreza od frilensera razjasnila da se grebe dno šerpe što se para tiče. 

 

S druge strane, da se vrši kontrola propisanih mera ne košta baš ništa, imamo sto vrsta policije i inspekcije koje bi to mogle da rade i još da naplaćuju kazne. Ali jok.

  • +1 2
Link to comment

Meni nije jasno kako bez problema mogu da se komentarišu bolidi u prodavnicama i kafićima koji u sred ovog pomora bez zadrške dele sadržaj svojih pluća sa celom okolinom, a da čim se pomene ljubljenje ikone u neobično i moguće neprikladno pozicioniranom prostoru u aktuelnom trenutku kolabiranog zdravstvenog sistema - treba da se detaljno objašnjava da to nije banalna i trivijalna stvar, i da nema veze sa religijskim uverenjima. 

  • +1 6
Link to comment
11 minutes ago, Sammael said:

 

Od kojih para tačno da plati? Može eventualno da ih naštampa, svi znamo kuda to vodi. Ili da se zaduži, što nije sad opcija.

 

 

Pare se uvek nađu. Na primer (vest od 1. novembra):

 

Quote

Raspisani tenderi za tri stadiona, najskuplji će koštati 2,81 milijardu dinara

Kancelarija za upravljanje javnim ulaganjima raspisala je javnu nabavku za izradu projekta i izvođenje radova u Leskovcu, Zaječaru i Loznici.
 
Rok za za podnošenje ponuda je 8. decembar 2020. godine.

 

  • +1 5
Link to comment

Aman bre ljudi.

Pa niko ne spori da ne treba da se ljube ikone, barem ja to nigde ne videh u celoj ovoj pisaniji.

Samo je stvar u tome da je ta žena možda religiozno-fanatična budaletina a možda ipak neka očajnica u jednom užasnom životnom trenutku.

 

Ed.

Nadovezala se na forestov post.

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment
Just now, dùda said:

Aman bre ljudi.

Pa niko ne spori da ne treba da se ljube ikone, barem ja to nigde ne videh u celoj ovoj pisaniji.

Samo je stvar u tome da je ta žena možda religiozno-fanatična budaletina a možda ipak neka očajnica u jednom užasnom životnom trenutku.

 

 

Svi smo se složili npr. da treba nalupati onog lika što ti bez maske u prodavnici ovih dana vrišti o svojim pravima. Zamisli, nalupamo ga, i ispostavi se da je čovek npr. astmatičar?

 

Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

Aman bre ljudi.

Pa niko ne spori da ne treba da se ljube ikone, barem ja to nigde ne videh u celoj ovoj pisaniji.

Samo je stvar u tome da je ta žena možda religiozno-fanatična budaletina a možda ipak neka očajnica u jednom užasnom životnom trenutku.

 

ja to i kazem, ochajnica u uzasnom zivotnom trenutku na teritoriji zdravstvenog sistema ne treba da bude prepushtena sama sebi. izmedju nje i ljubljenja ikone treba da stoji jedan drugi sistem. pa posle neka ljubi ako bash hoce. pozeljno u svoja 4 zida, ako je epidemija, ali to je vec vrlo visha matematika za ovaj narod i ovaj trenutak.

 

 

edip. u mom ovogodishnjem iskustvu astmatichari panichno nose maske i padaju u nesvest ako mora, jer ne smeju da se pouzdaju ni u koga osim sebe.

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, Anonymous said:

 

Pročitao sam i nije mi je jasno ko 'seiri'? Ja sam iskreno šokiran da se neko tako ponaša i da niko od nadležnih tamo ništa ne preduzima tim povodom.

 

Ti si pitao "koji će kurac tamo kapela", ciljajući valjda da postajemo nekakva džamahirija, ja sam to pokušao da objasnim. Ovo da si šokiran, iskreno ja sam šokiran što si ti baš time šokiran, pored 24/7 kršenja svih mogućih i nemogućih standarda ponašanja u poslednjih devet meseci, uključujući grljenje bolesnika od strane familije prilikom transporta u bolničkom krugu, žvalavljenja u izbornoj noći, žurki po splavovima, bezočnih laži vlasti, friziranja brojeva, igranja sa životima, tebe jbg šokirala mlada majka koja ljubi ikonu u bolnici.

Ustvari, još više sam šokiran zbog tvog šoka što niko od nadležnih ništa ne preduzima. 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Forest said:

Meni nije jasno kako bez problema mogu da se komentarišu bolidi u prodavnicama i kafićima koji u sred ovog pomora bez zadrške dele sadržaj svojih pluća sa celom okolinom, a da čim se pomene ljubljenje ikone u neobično i moguće neprikladno pozicioniranom prostoru u aktuelnom trenutku kolabiranog zdravstvenog sistema - treba da se detaljno objašnjava da to nije banalna i trivijalna stvar, i da nema veze sa religijskim uverenjima. 

 

Ne znam. Meka zatvorena prvi put u istoriji, papa sa maskom, a mi nismo u stanju da shvatimo šta je ovo i pored zastrašujućih cifara koje imamo.

  • +1 6
Link to comment
8 minutes ago, Time Crisis said:

 

Pare se uvek nađu. Na primer (vest od 1. novembra):

 

 

 

Jesmo baš sigurni da će pare za tender koji je sada raspisan da se isplate baš odmah po okončanju tendera? Nešto ne mislim da je to u budžetu za ovu godinu.

Link to comment
Just now, Forest said:

 

Svi smo se složili npr. da treba nalupati onog lika što ti bez maske u prodavnici ovih dana vrišti o svojim pravima. Zamisli, nalupamo ga, i ispostavi se da je čovek npr. astmatičar?

 

Negde je bila vest da je devojka pretrčala maraton (ili polumaraton, svejedno) sa maskom, da bi se zaštitila od alergije na polen.

Zašto bi maska smetala astmatičatima ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...