Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

i tako svršio se ovaj novembar, najsmrtonosniji mesec od početka epidemije, mesec u kome je umrlo 784 ljudi po zvaničnoj statistici, što je više nego u prva 2 talasa zajedno, što je više nego što je preminulo od marta do 22 oktobra...

Link to comment
33 minutes ago, Facundo Orellana said:

U KCV je stiglo 100 respiratora, donacija Mađarske. Samo me zanima ko će da rukuje sa njima. Zdravstveni radnici ispadaju iz stroja, a i ovako ih je manjak.

 

Da su poslali i 10 ljudi obucenih da intubiraju i barataju njima..lepsu bi im pesmu pevali.

 

Cujem da je Alek sinoc kukao da im fale varioci..da ih nema nigde i da nude dobre plate. Posle cujem od nekih da je ponuda 3 eura po satu..sto je vise nego smesno.

Link to comment
11 minutes ago, gone fishing said:

i tako svršio se ovaj novembar, najsmrtonosniji mesec od početka epidemije, mesec u kome je umrlo 784 ljudi po zvaničnoj statistici, što je više nego u prva 2 talasa zajedno, što je više nego što je preminulo od marta do 22 oktobra...

nadajmo se i najgori epidemiolski mesec..sve ovo je bilo vec dovoljno  strasno..i vise nego dovoljno..

Link to comment
2 minutes ago, SNARC said:

 

Zajebi bruto..daj ti meni da vidim sta ide na ruke..tako se racuna.

 

Ceska i nije neko trziste 6-10..Nemacka, Holandija, Belgija, Skandinavija..tamo se tuce 15+ kao start..neto..ali ides preko agencije. Ako te firma zaposli zvanicno, bude 15-20+ e/h bruto.

 

Mislim..da se razumemo...dobar deo momaka koje znam, ukljucujuci i mene, odradilo bi to dzabe..da drzava raspise nekakav proglas, traznju i pocne ozbiljnu borbu protiv ovoga.

 

Ovako..neko da vari dok rade klubovi i kladionice...malo teze.

Neka vare Aca zvala, Nesa slina i ludi Vulin..svakako ce posle da pricaju da su oni varili, sta god bilo.

Zezao sam se za bruto, zbog vijanja para na sve strane, jer ih nema... Taman bi na to ličilo da nude 3€ i onda ti capnu 40%...

 

Ovo ostalo mi je jasno, znam koliko je u Češkoj, pričao mi neki drugar, zato sam pitao... Ova 3€ je mizerfija...

 

 

Link to comment
On 29.11.2020. at 6:56, pt 2.0 said:

bold 2. Poslom sam obilazila nekoliko bolnica u Ankari čini mi se 2019. godine (tamo sam provela 2 nedelje) i pomalo znam šta pričaš. Ne može da se poredi.

bold 1. Ako je svim hroničnim bolesnicima obezbeđen neometan specijalistički nadzor sve vreme, ako su hospitalizovani oni kojima je to bilo potrebno, ako je nacija boljeg opšteg zdravlja, ako se uvedu dodatne mere kontrole zdravstvenih parametara koji se nužno pogoršavaju ako ljudi sede ugl. zatvoreni po kućama više meseci i njihova sistemska sanacija, onda možda (ali samo možda) da razmotrim opciju 24x7, a i to samo na razuman broj dana.

 

ovako kako je primenjeno u srbiji - to je nedopustivo. uopšte nemam dilemu oko toga. kao i što nemam dilemu da je izazvalo mnogo više zdravstvene štete nego koristi.

 

Slažem se. Mora da se uzima u obzir i početna osnova sa koje se kreće u meru kao što je policijski čas.

 

U to ime, danas objavilo da je Turska ponovo i do daljnjeg u policijskom času tokom vikenda (petak veče - ponedeljak ujutro) i gratis svake noći od 21-05h.

Link to comment
51 minutes ago, SNARC said:

Cujem da je Alek sinoc kukao da im fale varioci..da ih nema nigde i da nude dobre plate. 

Uskoro nece biti vise ni onih koji bi za flasu rakije naucili mladje da nesto izvare. Tu tek postaje da bude zanimljivo. A oni samo neka nastave sa dobrim platama. 

 

Scene iz idiokratije ce uskoro biti nasa realnost. 

Link to comment
11 hours ago, Tihajeza said:

Sedim u čekaonici Narodnog fronta, u kojoj se nalazi improvizovana kapela. Četvoro za pola sata prišlo, skinulo masku i golim usnama poljubilo ikonu (20x30cm) na ulazu. Jedna mlada mama je poljubila ikonu 6 (šest!) puta, ono levo, pa desno, pa po ćoškovima, samo sam čekala da je izliže.

 

Ovo je najneverovatniji post koji sam pročitao od kad pratim ovaj forum.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Ovo je najneverovatniji post koji sam pročitao od kad pratim ovaj forum.

 

Zar te realno to iznenađuje posle uskršnjeg pričešća, celivanja preminulog visokosveštenstva itd. itd.?

 

Na stranu verska zadrtost, masa ljudi je naprosto prsla sa mozgom od ove situacije i tek će da prsnu. 

  • +1 3
Link to comment

Ja sad ko Hitler u onom bunkeru - ali da li se pokusalo sa kreiranjem neke baze podataka sveze penzionisanih doktora i sestara koji bi mogli da se ubace u stroj ukoliko su zainteresovani za to? Znam da su rizicna grupa i da su vec odradili svoje, ali ono, ljudi umiru, HIpokratova zakletva i to...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...