Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Malvo said:

Ali ti njegovi mikro menadzment ispadi, te fale varioci, te fabrika za proizvodnju kvasca, te sirina seoskog puta za Donju Nedodjiju... tacno vidis da ga zanimaju takve stvari, to mu je plafon, a ni to ne bi umeo da odradi da mu neko da u ruke.

 

Nije mu to plafon - to je bre Titov fazon - na to se prosečan Mile pali sačuvaj bože. Ko ga je spremao za vlast, vrhunski ga je spremao. 

Link to comment
1 minute ago, steins said:

 

Jesu tanke i bakarne. Nije to baš lagano da se odradi. I plus, ne sme da se fušeriše inače ima da ode sve u materinu. 

Pobednik je bila ideja da se stave plastične cevi jer je bakar skup :isuse:

Nisam siguran da su odustali od te ideje u ovim novim covid bolnicama 

A kako su mislili da spajaju palstiku, a da nema rupa? Klik-klakom nekim? Pa to bi bilo skuplje 100 puta, ako je kvalitetno...

Link to comment
Just now, radisa said:

A kako su mislili da spajaju palstiku, a da nema rupa? Klik-klakom nekim? Pa to bi bilo skuplje 100 puta, ako je kvalitetno...

 

Ma jok more, da lepe. 

Elem, toliko o usporavanju. :isuse:

* Ковид лабораторија "Крагуј" Институт за јавно здравље Крагујевац,
PCR МЕТОДОМ:
- Урађено узорака, НОВОУЗОРКОВАНИ: 285
- Позитивних, НОВОИНФИЦИРАНИХ, пацијената: 85 (29,82% позитивних на број узоркованих)
* АНТИГЕНСКИ ТЕСТОВИ, Урађени у Домовима здравља:
- Урађено узорака, НОВОУЗОРКОВАНИ: 684
- Позитивних, НОВОИНФИЦИРАНИХ: 362 (52,92% позитивних на број узоркованих)
# УКУПНО УРАЂЕНО УЗОРАКА,
PCR методом и Антигенским тестовима: 969
# УКУПНО ПОЗИТИВНИХ, НОВОИНФИЦИРАНИХ,
урађених PCR методом и Антигенским тестовима: 447 (46,13% у односу на број узоркованих)
  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Forest said:

 

Svi smo se složili npr. da treba nalupati onog lika što ti bez maske u prodavnici ovih dana vrišti o svojim pravima. Zamisli, nalupamo ga, i ispostavi se da je čovek npr. astmatičar?

Razlog više da nosi masku, pošto kao astmatičar ima veće šanse da razvije težu kliničku sliku ako se zarazi.

Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

superlepkom :happy:

- imaju vodoinstalateri opremu kojom zagreju plastičnu cev i koleno koje treba da spoje i onda se to zagreje i praktično istopi u neraskidiv spoj

Da, smao je ova cev jako, jako mala, i time rizikuješ da je začepiš

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Zajebanije je, mnogo...

 

Ono što sma ja video kad mi je klinja ležao na patologiji, posle frasa, je da su cevi prečnika oko 5-6 milimetara, sa jako tankim zidom... I kontam da je to baš zajebano variti... Znaće @steins bolje od mene, sigurno da nisam nešto pobrkao, ali to je završni deo voda za kiseonik, kako su mi objasnili...

 

6 minutes ago, steins said:

 

Jesu tanke i bakarne. Nije to baš lagano da se odradi. I plus, ne sme da se fušeriše inače ima da ode sve u materinu. 

Pobednik je bila ideja da se stave plastične cevi jer je bakar skup :isuse:

Nisam siguran da su odustali od te ideje u ovim novim covid bolnicama 

 

 

Pipavo..ali se i to uradi. Ako se fuserise nece da ode sve u materinu..ali ce lakse da se dise jerbo ce biti kisika vise u prostoriji...No, kisik je jeftin.

 

Ne znam zasto su im pale na pamet plasticne cevi a ne gumena creva za zalivanje baste...kod creva ne treba kolena da se montiraju a ostalo zadihtujes silikonom ili lepkom iz pistolja.

 

Ne sumnjam da ce Srbende da smisle nesto sumanuto legendarno..po tome smo svakako poznati.

  • +1 1
Link to comment

Varioci se sigurno mogu naći, samo ih treba adekvatno platiti.

Ovo savršeno oslikava odnos države prema celoj situaciji.

Pa jebote, plati ih 10x više, dovedi iz inostranstva ako ih nema ovde, preusmeri sa nekih drugih poslova jer je u pitanju top prioritet. Ili bi bar trebao da bude.

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, steins said:

Nije mu to plafon - to je bre Titov fazon - na to se prosečan Mile pali sačuvaj bože. Ko ga je spremao za vlast, vrhunski ga je spremao. 

 

Čeka se jedan Alija Sirotanović da zavari deset cevi, pa raja počne da se pali i žari.

Link to comment

 

7 minutes ago, SNARC said:

 

 

 

 

 

Ne znam zasto su im pale na pamet plasticne cevi a ne gumena creva za zalivanje baste...kod creva ne treba kolena da se montiraju a ostalo zadihtujes silikonom ili lepkom iz pistolja.

 

 

Zato što to mogu da odrade alkosi iz tehničke službe :frust:

Link to comment
16 minutes ago, SNARC said:

Pipavo..ali se i to uradi. Ako se fuserise nece da ode sve u materinu..ali ce lakse da se dise jerbo ce biti kisika vise u prostoriji...No, kisik je jeftin.

Pa i kod cevi za grejanje ako se fušeriše ode sve dodjavola. A opet se gradi onoliko i ne šiba baš vrela voda na sve strane. Samo je pitanje prioriteta.

 

Od kupovine respiratora je prošlo dovoljno vremena da su do sad za to mogli osbosibiti i nekoga sa dve leve ruke ko nikad nije uzeo ni lemilicu i ruke.

Da ne shvati neko pogrešno, ne kažem da je lak posao i da nije pipavo, ali nije baš ni nuklearna fizika u pitanju, sigurno ima ljudi koji to dobro rade.

Edited by mraki
Link to comment
9 hours ago, Ted said:

meni je više pitanje što bi iko hteo da dolazi ovde, naročito masovno....ja sve ljude koje znam da su vanka nagovaram da tamo i ostanu....će se vidimo u neko bolje vreme.....a na skajp, viber i sl. možemo kad hoćemo

Nismo bili letos jel je bila katastrofa, ne mozemo sad za 20 dana jel je katastrofa a ko kaze da na prolece ili leto nece biti opet katastrofa ili neko novo sranje ? A do tih nekih boljih vremena roditelji mozda nece biti vise z ....

 
nista licno ,nego mi tvoj post bio najbolji za odgovor

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...