Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, dùda said:

a možda ipak neka očajnica u jednom užasnom životnom trenutku.

 

Pa kad je već u užasnom životnom trenutku, neka bude još užasniji?

"Šta jedan užas?? Daj pet užasa!"

 

Stvarno, zašto se ne bi još i zarazila koronom, i svi njeni kod kuće?

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, dùda said:

Aman bre ljudi.

Pa niko ne spori da ne treba da se ljube ikone, barem ja to nigde ne videh u celoj ovoj pisaniji.

Samo je stvar u tome da je ta žena možda religiozno-fanatična budaletina a možda ipak neka očajnica u jednom užasnom životnom trenutku.

 

Ed.

Nadovezala se na forestov post.

 

 

Quote

Četvoro za pola sata prišlo, skinulo masku i golim usnama poljubilo ikonu (20x30cm) na ulazu. Jedna mlada mama je poljubila ikonu 6 (šest!) puta, ono levo, pa desno, pa po ćoškovima, samo sam čekala da je izliže.

 

Link to comment
31 minutes ago, SNARC said:

 

 

 

Varenje cevi i spajanje sistema nije isto sto i zavarivanje ograde ili metalnih konstrukcija..za razliku od tih stvari, cevi moraju da budu potpuno zavarene, bez ikakvih proreza ili poroznosti. Nikad nisam video kako izgleda sistem za kiseonik u bolnicama (Bogu hvala) ali pretpostavljam da su cevi negde kao kod centralnog grejanja u stanovima..precnik oko 3 cm, debljina zida cevi 1-2 mm. To zaista nije prevelika nauka da se uradi..ali Srbija ljude koji to umeju da urade nema na birou.

 

 

Zajebanije je, mnogo...

 

Ono što sma ja video kad mi je klinja ležao na patologiji, posle frasa, je da su cevi prečnika oko 5-6 milimetara, sa jako tankim zidom... I kontam da je to baš zajebano variti... Znaće @steins bolje od mene, sigurno da nisam nešto pobrkao, ali to je završni deo voda za kiseonik, kako su mi objasnili...

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

edip. u mom ovogodishnjem iskustvu astmatichari panichno nose maske i padaju u nesvest ako mora, jer ne smeju da se pouzdaju ni u koga osim sebe.

 

Dajem glup primer sa tim astmatičarem, hoću da kažem da SVAKO IMA SVOJ RAZLOG ZAŠTO, samo što sada nije vreme da se slušaju svačiji razlozi zašto. I nije to banalan primer, to su sve elementi ludila koji dovode do kolapsa zdravstvenog sistema, i taj u kafiću, i onaj u prodavnici, i oni nad telom preminulog od korone, i ova što ljubi ikonu.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

 

Pa kad je već u užasnom životnom trenutku, neka bude još užasniji?

"Šta jedan užas?? Daj pet užasa!"

 

Stvarno, zašto se ne bi još i zarazila koronom, i svi njeni kod kuće?

Pa nema racionalnosti u takvim momentima.

Jbg, ne branim pobogu, samo pokušavam da razumem.

Link to comment
Just now, Forest said:

 

Dajem glup primer sa tim astmatičarem, hoću da kažem da SVAKO IMA SVOJ RAZLOG ZAŠTO, samo što sada nije vreme da se slušaju svačiji razlozi zašto. I nije to banalan primer, to su sve elementi ludila koji dovode do kolapsa zdravstvenog sistema, i taj u kafiću, i onaj u prodavnici, i oni nad telom preminulog od korone, i ova što ljubi ikonu.

dobro dobro, ti si se uhvatio za astmatichara, ja za tebe, deda za repu, prirodan niz :hihi:

 

sve ok.

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Ne znam. Meka zatvorena prvi put u istoriji, papa sa maskom, a mi nismo u stanju da shvatimo šta je ovo i pored zastrašujućih cifara koje imamo.

 

Shvatamo..ali jbg, ako se bude reagovalo u skladu sa shvatanjima videce se da je ekonomski tigar sa najvecim rastom BDP-a u stvari samo jedan obican i bedan busni kondom.

 

Posaljes kuci sve one koji nisu neophodni na poslu..svedes plate svima na minimalac par meseci, uvedes moratorijum na kredite, stopiras investiranja u gluposti, uvoz nepotrebnih gluposti i luksuzarija..raspodelis to sto imas i mozes da imas na nekoliko meseci..i pocnes borbu za svoje ljude.

 

 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Drug Chabor said:

 

Ti si pitao "koji će kurac tamo kapela", ciljajući valjda da postajemo nekakva džamahirija, ja sam to pokušao da objasnim. Ovo da si šokiran, iskreno ja sam šokiran što si ti baš time šokiran, pored 24/7 kršenja svih mogućih i nemogućih standarda ponašanja u poslednjih devet meseci, uključujući grljenje bolesnika od strane familije prilikom transporta u bolničkom krugu, žvalavljenja u izbornoj noći, žurki po splavovima, bezočnih laži vlasti, friziranja brojeva, igranja sa životima, tebe jbg šokirala mlada majka koja ljubi ikonu u bolnici.

Ustvari, još više sam šokiran zbog tvog šoka što niko od nadležnih ništa ne preduzima. 

 

OK, ideš na ignore, a i tebi preporučujem recipročnu meru.

 

 

Edited by Anonymous
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

 

Shvatamo..ali jbg, ako se bude reagovalo u skladu sa shvatanjima videce se da je ekonomski tigar sa najvecim rastom BDP-a u stvari samo jedan obican i bedan busni kondom.

 

Posaljes kuci sve one koji nisu neophodni na poslu..svedes plate svima na minimalac par meseci, uvedes moratorijum na kredite, stopiras investiranja u gluposti, uvoz nepotrebnih gluposti i luksuzarija..raspodelis to sto imas i mozes da imas na nekoliko meseci..i pocnes borbu za svoje ljude.

 

 

A jes, nekod a povuče normalne poteze koji mogu biti nepopularni? jesi ti lud... Pa da izađu ljudi na ulice?

 

Blje ovako, zabavljeni su idenjem u ambulantu i dnvenom dozom Đilasa&Šolaka&Đilasovog Brata... To skreće pažnju sa svih sranja koja oni rade dok je ovakvo stanje, bole ih kurac za ljude...

 

Dakle, ovako nekako...

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, dùda said:

Pa nema racionalnosti u takvim momentima.

Jbg, ne branim pobogu, samo pokušavam da razumem.

 

Ok, nema racionalnosti kod pacijenta koji doživljava nešto teško.

Gde je onda tu neko racionalan da kaže - molitvaonica ne radi do daljnjeg i da lepo skloni lizalice?

 

  • +1 8
Link to comment

 

1 minute ago, Tihajeza said:

Ok, nema racionalnosti kod pacijenta koji doživljava nešto teško.

Gde je onda tu neko racionalan da kaže - molitvaonica ne radi do daljnjeg i da lepo skloni lizalice?


Upravo to.

 

Mogli su da okace ikonu van domasaja vernika, kazu pandemija i zdravo. Niko nece uginuti ako se malo modifikuje ritual.
Razumni to ionako ne bi radili, nerazumne bajpasujes. Nisu se setili. Mozda ih ovo nauci (jalova nada) da ucine nesto slicno i da se dobije neka modifikovana varijanta za one kojima je to potrebno.

  • +1 2
Link to comment

Ali ti njegovi mikro menadzment ispadi, te fale varioci, te fabrika za proizvodnju kvasca, te sirina seoskog puta za Donju Nedodjiju... tacno vidis da ga zanimaju takve stvari, to mu je plafon, a ni to ne bi umeo da odradi da mu neko da u ruke.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

Zajebanije je, mnogo...

 

Ono što sma ja video kad mi je klinja ležao na patologiji, posle frasa, je da su cevi prečnika oko 5-6 milimetara, sa jako tankim zidom... I kontam da je to baš zajebano variti... Znaće @steins bolje od mene, sigurno da nisam nešto pobrkao, ali to je završni deo voda za kiseonik, kako su mi objasnili...

 

Jesu tanke i bakarne. Nije to baš lagano da se odradi. I plus, ne sme da se fušeriše inače ima da ode sve u materinu. 

Pobednik je bila ideja da se stave plastične cevi jer je bakar skup :isuse:

Nisam siguran da su odustali od te ideje u ovim novim covid bolnicama 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...