Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Sve je PR. Ali pogledaj samo satnicu, pre bukvalno sat vremena pustena vest. Ne vest da je sve otislo u majcinu - nego da je sve u redu.

 

Jezivo vreme je doslo.

 

 

Link to comment

Kako pomoći onima koji su kod kuće a imaju srednje tešku kliničku sliku? Šta (odgovorna) država moze da uradi, da uvede hotlajn, uputstva za ukucane, da razvozi menja boce sa kiseonikom, terapije, zastitnu opremu za ukucane koji pomažu svom bližnjem?

 

Mislim, ako pusti ljude da se bez ikakvih saveta snalaze sami po kućama imaćemo jako lošu situaciju. Naravno, umesto bilo kakve smislene pomoci ocekujem samo i jedino suhi PR, dolazak novih ruskih tenkova i price o Djilasovom bratu, obecanju otvaranja najmodernijih kovid klinika... poenta je ubediti narod da ako vide i cuju da je neko kuci umro, da se to desilo samo tu i nigde vise. Da prosto nema informacija o tome nigde.

 

Slicna taktka kao sa brojanjem mrtvih izmedju aprila i juna, umre po jedan u sedam gradova, oni napišu da je umro jedan tog dana pa Kragujevcani pomisle da se radi o onom autolimaru a Paracinci da je umro onaj nastavnik... oni bukvalno šibicare sve vreme sa nama, nasim zdravljem i našim životima.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Jozef K. said:

A Sajam? Makar da je pod nadzorom?

 

Ništa od sajma. Trenutno pokušavaju da izmaštaju neko rešenje - sad sam došao odozgo. 

 

Elem, u KC Kragujevac može da se hospitlaizuje 350 pacijenata i to je to. 

 

Inače, na bolničkom lečenju u Kragujevcu je oko 300 pacijenata, preneo je RTS.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Steins, a privatne klinike po Srbiji? Ili drzava tu ne utice?

 

Zar ne mogu tu infrastrukturu u vanrednoj situaciji da preuzmu/zakupe? Nije to mali broj kreveta kada se sabere.

Edited by Caligula
Link to comment
Just now, Caligula said:

Steins, a privatne klinike po Srbiji? Ili drzava tu ne utice?

 

Zar ne mogu tu infrastrukturu u vanrednoj situaciji da preuzmu/zakupe?

Nemaju privatne klinike adekvatnu infrastrukturu... Ko ima respiratore i kiseonik u Srbiji osim države?

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Nemaju privatne klinike adekvatnu infrastrukturu... Ko ima respiratore i kiseonik u Srbiji osim države?

 

Pa jebo ga ja ako imaju operacione sale i vrv šok sobe, ICU - kako to moze bez kiseonika? Za respiratore vec ne jamchim

 

@Tihajeza dobili su npr. jebenih 95 miliona od EU jos aprila, mislim da su to potrpali u dzepove bukvalno do juna.

Edited by Caligula
Link to comment

Kiseonik imaju u nekom obliku, samo nije isto kiseonik za potrebe operacije i kiseonik za potrebe višednevne hospitalizacije.

 

Respiratore sumnjam da imaju, ali ima država. Neotpakovane. Samo nema ko da ih montira i koristi, pošto svi anesteziolozi koji rade privatno vrlo verovatno rade i državno i već su angažovani.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...