Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

^^jeste iznenadjenje, u bolnici nema pritiska okruzenja da se ljubaka ikona, ovo je korak dalje itekako

 

ljudi su posli u picku materinu lijepu

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Zar te realno to iznenađuje posle uskršnjeg pričešća, celivanja preminulog visokosveštenstva itd. itd.?

 

Na stranu verska zadrtost, masa ljudi je naprosto prsla sa mozgom od ove situacije i tek će da prsnu. 

 

Ček' bre, improvizovana kapela (koji će kurac uopšte tamo), i mlade majke koje celivaju ikonu? Nije mi u istoj ravni sa onom debilarijom na sahranama popova, tamo ipak dolazi poseban svet.

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

Da su poslali i 10 ljudi obucenih da intubiraju i barataju njima..lepsu bi im pesmu pevali.

 

Cujem da je Alek sinoc kukao da im fale varioci..da ih nema nigde i da nude dobre plate. Posle cujem od nekih da je ponuda 3 eura po satu..sto je vise nego smesno.

 

 

Ma ovo je bio problem i u martu. Nema varioca. 

Link to comment

U Narodnog fronta postoji neonatologija gde se prevremeno rođene bebe bore za život, neke nažalost i umiru, zato malo lakše sa osudom mlade majke koja "liže" ikonu.

Link to comment
5 minutes ago, Anonymous said:

 

Ček' bre, improvizovana kapela (koji će kurac uopšte tamo), i mlade majke koje celivaju ikonu? Nije mi u istoj ravni sa onom debilarijom na sahranama popova, tamo ipak dolazi poseban svet.

 

Kapela je. što harper reče, verovatno na srpski način prepisan standard iz neke razvijene evropske zemlje. Tamo je to pitanje poštovanja religijskih uverenja a u Srbiji je verovatno praktičan način da se familije onih kojima je potreban zdravstveni sistem u startu uteše kod viših sila.

 

Mladih majki je bilo onoliko na pomenutim pričešćima i sahranama, koliko sam video na fotografijama. Prsle sa mozgom.

 

Prebaciću ovo na temu o SPC ritualima.

Link to comment
6 minutes ago, Anonymous said:

Nije mi u istoj ravni sa onom debilarijom na sahranama popova, tamo ipak dolazi poseban svet.

 

Pa i poseban svet ponekad napravi dete i rodi ga...

  • +1 3
Link to comment

eh, da nama fali varioca, lako bi mi.

 

fali nama i vozaca, limara, krovara, elektricara, parketara... jedino sto nam ne fali su politicari, kladionicari i pekari. 

 

Srbija se tiho raspada vec dugo dugo vremena. pisao sam o ovome vec ranije, i to me vise brine od drugih stvari. proci ce i ova korona nekako. ostavice posledice na drzave po celom svetu. ostavice ostecene i razorene medicinske sisteme po celoj Evropi. i onda ce Nemci, Francuzi i Norvezani da naprave plan kako da povecaju kapacitete a Srblje ce da gleda kako da se izvuce da sestrama i lekarima ukine topli obrok a ludak ce se dere kako ih je on skolovo da ginu za njega i bratiju... i onda ce da kupi jos 2398 respiratora(koriscenih, naravno, ko oni ruski MIG-ovi... btw, jel poleteo neki od tih MIGova?) i da se cudi kako to da imamo bolnice, u svakoj 30 ljudi sa osnovnom skolom i megatrend diplomom(srednja nema, to je ionako gubljenje vremena) sedi u upravi, mlati praznu slamu i raspravlja kako da ukljuce makar jedan respirator da se preCednik uslika za Bljuformer a da nikog ne ubiju, jer dok su raspravljali ko ce da bude CEO, COO, CFO i DOO nisu primetili da nemaju nijednog lekara ili sestru vise u bolnici... a Mile sa megatrend diplomom iz menaDJmenta nema pojma kako da obrne prekidac.

  • +1 9
Link to comment
29 minutes ago, steins said:

 

 

Ma ovo je bio problem i u martu. Nema varioca. 

 

Varilaca ima..koliko god da je ljudi zapalilo preko, ja mogu da potpisem da sada u tvom Kragujevcu ima bar desetoro njih koji bi mogli to da odrade. Ali nisu na birou, jer nema potrebe da budu..zasto bi ?  A izgleda da mamlazi koji vode drzavu ih traze bas na svom jebenom birou za nezaposlene..jebo im pas mater.

 

Varenje cevi i spajanje sistema nije isto sto i zavarivanje ograde ili metalnih konstrukcija..za razliku od tih stvari, cevi moraju da budu potpuno zavarene, bez ikakvih proreza ili poroznosti. Nikad nisam video kako izgleda sistem za kiseonik u bolnicama (Bogu hvala) ali pretpostavljam da su cevi negde kao kod centralnog grejanja u stanovima..precnik oko 3 cm, debljina zida cevi 1-2 mm. To zaista nije prevelika nauka da se uradi..ali Srbija ljude koji to umeju da urade nema na birou.

 

Ako vec predsednik ne ume da se skine sa Tv-a..mogao bi da javno nastupi, pozove sve koji bi umeli to da urade..i umesto uvredljive svote, ponudi..ne znam..besplatnu registraciju automobila narednih pet godina..ili oprost poreza na nekretninu u istom periodu..ili sta god..samo ne ovo, ovako.

 

I da..borba je ili potpuna ili mars u PM. Zatvaraj sve sto nije neophodno da radi pa da vidimo sta mozemo i gde smo..ili presipaj i dalje iz supljeg u prazno kao do sad.

  • +1 6
Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Varilaca ima..koliko god da je ljudi zapalilo preko, ja mogu da potpisem da sada u tvom Kragujevcu ima bar desetoro njih koji bi mogli to da odrade. Ali nisu na birou, jer nema potrebe da budu..zasto bi ?  A izgleda da mamlazi koji vode drzavu ih traze bas na svom jebenom birou za nezaposlene..jebo im pas mater.

 

Varenje cevi i spajanje sistema nije isto sto i zavarivanje ograde ili metalnih konstrukcija..za razliku od tih stvari, cevi moraju da budu potpuno zavarene, bez ikakvih proreza ili poroznosti. Nikad nisam video kako izgleda sistem za kiseonik u bolnicama (Bogu hvala) ali pretpostavljam da su cevi negde kao kod centralnog grejanja u stanovima..precnik oko 3 cm, debljina zida cevi 1-2 mm. To zaista nije prevelika nauka da se uradi..ali Srbija ljude koji to umeju da urade nema na birou.

 

Ako vec predsednik ne ume da se skine sa Tv-a..mogao bi da javno nastupi, pozove sve koji bi umeli to da urade..i umesto uvredljive svote, ponudi..ne znam..besplatnu registraciju automobila narednih pet godina..ili oprost poreza na nekretninu u istom periodu..ili sta god..samo ne ovo, ovako.

 

I da..borba je ili potpuna ili mars u PM. Zatvaraj sve sto nije neophodno da radi pa da vidimo sta mozemo i gde smo..ili presipaj i dalje iz supljeg u prazno kao do sad.

molim lepo..

Link to comment

veliki je problem shto su ljudi u bolnicama, bolesni i porodice, skroz prepushteni sami sebi. ovo govorim za redovnu situaciju, ne kovid. i kada se najavljuju ili deshavaju chudne, neizvesne ili opasne stvari, skoro da nema nikakvog mehanizma da se ta situacija olaksha bilo kakvom podrshkom, pa chesto ni obichnim razgovorom. i informisanje je chesto problem, lekar saopshtava ono shto saopshtava, nekom dobro, nekom loshe. neki ume, neki je apsolutni skot koji zasluzuje da crkne na mestu. i ceo spektad dozivljaja i ponashanja koji stane izmedju ovih ekstrema. problem je shto nema svako potrebu da se obrati ikoni, ali skoro svakom bi koristilo da ima neku ponudu 'meta' za obracanje, shto je moguce struchnijih za taj posao. a toga kod nas mislim da u sistemu slabo ima, to obezbedjuju nvo i pacijentska udruzenja, a do toga dok chovek dodje, moze akutno da mu bude mnooogo teshko i nereshivo. to ne bi smelo da bude tako.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Drug Chabor said:

Pošto se i dalje nastavlja priča oko kapele u NF, i to u fazonu "oni primitivni, ja intelektualno superioran, mlada majka liže ikonu, poseban svet napravi dete, šta će kapela tu", red je da kažem koju pošto sam imao nesreću da mesecima prolazim pored slične kapele, samo u GAK-u u Višegradskoj, gde takođe postoji Odeljenje za neonatologiju.

Dakle, u situaciji kada gube ili izgube dete, mladi roditelji imaju potrebu da se pomole za spas svog deteta i nema te korone koja treba da im uskrati to pravo.

Kada se svet ruši oko tebe a ti si nemoćan, okrećeš se višim silama, bio vernik ili ne, to je svojstveno čoveku oduvek. Mojoj ženi je bilo lakše kada se par puta pomolila u toj kapeli, iako je ni pre toga a ni kasnije nikad nisam video da se moli, sama činjenica da je njoj tada bilo bolje dovoljna mi je da stanem u odbranu tih deset kvadratnih metara hola bolnice, odvojenih drvenim paravanom.

Na kraju, da, slažem se da u doba korone nije pametno celivati ikonu zbog sebe i drugih, ali da vazda tolerantni PPP ceo dan seiri nad primitivnom mladom majkom dok je cela država od vrha do glave u jebenom organizacionom i moralnom rasulu, previše je. 

 

I tebi je OK da se ljube ikone u vreme pandemije? Imam i ja (i veliki broj ljudi ovde sigurno) istoriju privatnih nesreća.

Link to comment
2 minutes ago, SNARC said:

Zatvaraj sve sto nije neophodno da radi

Upravo. Neko je juče napisao "ne može to više da se zaustavi". Ama, sve može. Osnovno bi bilo da se sva radna mesta koja ne mogu da rade od kuće zatvore na barem 6 nedelja (osim esencijalnih službi). Za to bi naravno država morala da plati ljudima da sede kući (barem) mesec i po, a od toga verovatno nema ništa.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...