Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pre svega,nema dovoljno ni blizu medicinskih radnika,ortakinju su sa jos dosta njih odavde(iz AR)poslali po drugim gradovima kao ispomoc.

Edited by Bogotac
Link to comment

U Čačku svuda teška situacija. Kolaps je i u privatnim poliklinikama. Odoh sad da vozim prijatelja na sken privatno u  Pozegu, sken zakazan za veceras u 21.20. Kad ga ocitaju idemo da probamo da ga smestim ovde u bolnicu. Žena mu težak hronični bolesnik, žive sa njegovim 80+ roditeljima, svi su na ivici pucanja. 

Link to comment
18 minutes ago, Caligula said:

Steins, a privatne klinike po Srbiji? Ili drzava tu ne utice?

 

Zar ne mogu tu infrastrukturu u vanrednoj situaciji da preuzmu/zakupe? Nije to mali broj kreveta kada se sabere.

 

Ništa značajno se ne dobija. 

Link to comment

da sam za trku za na vlast za godinu i po prva stvar koju bih obećao sa garancijom užeta oko vrata (sopstvenog) bilo bi socijalno osiguranje za sve sa našim državljanstvom i povezivanje privatnog i javnog zdravstvenog sistema. znam ovde u selu ljde koji nemaju ni zdravstvenu knjižicu ni mogućnost penzije.

Link to comment
57 minutes ago, Downforce said:

Neverovatno. Za 10-12 dana. Bukvalno onih za 2-3 godine sada je za dve nedelje.

 

23 minutes ago, steins said:

 

Ništa od sajma. Trenutno pokušavaju da izmaštaju neko rešenje - sad sam došao odozgo. 

 

Elem, u KC Kragujevac može da se hospitlaizuje 350 pacijenata i to je to. 

 

Inače, na bolničkom lečenju u Kragujevcu je oko 300 pacijenata, preneo je RTS.

 

 

Odavno, mislim letos je utvrđeno da iz nekog razloga ne može da se razvuče kiseonik na sajmu. I ništa. A gore se ljudima pogoršava situacija, pa ih prevoze u bolnicu na kiseonik.

Link to comment

A delimično i jeste angažovano privatno zdravstvo. Pacijenti sa dijaliza iz nekih bg bolnica su zajedno sa sestrama prebačeni u privatne bolnice za dijalizu gde su dodate smene. Laboratorije šljakaju... Ležećih kreveta je jako jako malo u priv sektoru + gomila doktora koji su već do max angažovani i onako u državnom sektoru. 

Link to comment
4 minutes ago, steins said:

 

Ništa značajno se ne dobija. 

naše malo mnogo znači za one koji nemaju ni malo. neće bitange. treba da se plati.

drži se doco

Link to comment

Samo opusteno. Dolazi 20 doza ruske vakcine do kraja nedelje. Radi testiranja od strane nasih strucnjaka. 

 

Dobio sam glavobolju od kolicine gluposti koje sam danas cuo. 

  • +1 4
Link to comment

danas sam dobio vest da mi je kum(odnosno kum mojih roditelja) na respiratoru. obzirom na godine i problematicno zdravstveno stanje pre ovoga, nekako je svima jasno sta sledi... 

 

ono sto moram da im priznam, Vrbas se obzirom na opste stanje, jos nije raspao. za vreme zatisja u avgustu su preradjeni dovodi kiseonika na staroj hirurgiji. bila opsta bolnica nekada, kada je otvorena nova, ovde jedno krilo ostalo kao odeljenje za pulmologiju, realno je bilo nenormalno zapusteno, potpuno nehumani uslovi, ali eto, sreca u nesreci, imali su neku osnovnu infrastrukturu, uradili kakvu takvu adaptaciju, pa sada mogu da zbrinu podosta pacijenata(ne znam tacan broj, ali odeljenje je imalo oko 50 lezajeva pre ovoga...). kako li su to sve sredili sa pulmoloskim pacjentima koji ne smeju da se mesaju, to neam pojma. moguce da su svi djuture prebaceni na onkoloski deo pulmologije koji je u novoj bolnici(iz nekog razloga, postoji posebno odeljenje za kancere pluca) a usput su i delove opste bolnice pretvorili u covid centre...

 

najveci problem, po onome sto cujem, je nedostatak osoblja, ne smestajnih kapaciteta. recimo, spomenuto odeljenje za kancer pluca u opstoj bolnici vodi jedan lekar, koji je pre dve godine otisao u penziju. on sada sprema zamenu, neka zena se obucava da to preuzme, ali to su dva lekara, od kojih jedan nema sve potrebne vestine a drugi je u penziji. i to su problemi sa kojima se suocavaju ljudi tamo vec duze vreme. a o nedostatku sestara i pomocnog osoblja necu ni da pocinjem. tu je situacija jos gora...

Link to comment

U KCV je stiglo 100 respiratora, donacija Mađarske. Samo me zanima ko će da rukuje sa njima. Zdravstveni radnici ispadaju iz stroja, a i ovako ih je manjak.

  • +1 1
Link to comment

Šta je ovo sa kumovima roditelja😞. Kum mojih je umro pre dva dana. Korona. Jedan od najboljih, najblažih, empatičnijih ljudi koje sam upoznao. Inače dečiji anesteziolog u penziji. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...