Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

23 minutes ago, Tihajeza said:

Na sajtu covid.rs piše da je toliko hospitalizovanih (616).
Meni se ne čini da je to toliko veliki broj, raspoređeno po celoj Srbiji.

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока
 

Kako se uzme, letos je samo u zemunskoj bolnici bilo cca 350-400 pacijenata

Link to comment

Što se tiče ovih priča da je u julu bilo više hiljada dnevno, to je i tad bila javn(o razotkriven)a tajna.

 

Kačio je @vememah sa twittera da su ljudi sabirali brojeve iz pojedinačnih gradova, ne računajući Beograd i još neka kritična mesta, i dolazilo se do četiri cifre bez problema.

Link to comment

Palu, profesor na Univerzitetu u Padovi i nekadašnji predsednik evropske asocijacije virusologa, rekao je da je “verodostojan indikator zaraze kovida 19 stanje u odeljenjima intenzivne nege, jer samo taj podatak daje stvarnu sliku zaraze”.

Vest da B92

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

da li su deca masovno bolesna. kodnas mi se chini da nisu skoro uopshte, gledam 4 razne shkole.
 

 

 

Sad dobili viber poruku da je majka deteta iz odeljenja pozitivna sa simptomima, dete nema simptome ali naravno nece ici u skolu od ponedeljka. Prekjuce sreo komsiju vaterpolistu, ista prica - pre 2 nedelje on i zena sa simptomima, testirali se pozitivno, povukli dete odmah iz skole, detetu nista. Nije se sirilo po tom odeljenji btw.

 

edit: imace na fejCbuku pakao, ispod svake vesti o mrtvima/zarazenima bagra stavlja smajlije u odnosu 80:20 sa ostalim emotikonima. Komentare bolje ne citati. Sada je i Sorosh upao u kombinaciju, tu su vlade svih zemalja koje su uspele da prevare celu Evropu i SAD, jedino mi Srbi shvatamo da je u pitanju 3ABEPA

Edited by Caligula
Link to comment
On 22.10.2020. at 15:43, freakns said:

ja cu ponoviti ono sto sam vec pisao.

 

u januaru/februaru je u Vojvodini tutnjao stravican grip. moj kolega sa posla je oboleo. nekoliko dana nije mogao da dodje sebi, tada je pricao da nikada nije bio toliko bolestan. sto je interesantno, nakon prvobitne groznice koju je spustio za jedan dan, nakon dva dana se pojavila jos jaca. sve praceno suvim kasljem i gusenjem. btw, tada jos nismo obracali paznju na koronu. e sada, da li je to zaista bio grip, ili neka luda prehlada ili mozda korona, to necemo nikada saznati.

takodje, u prvom talasu, mart/april, Vojvodina je najslabije bila pogodjena.

 

ne tvrdim da su ljudi u januaru/februaru fasovali koronu, ali sasvim je moguce da su oboleli od gripe imali imuni sistem koji se lakse izborio s koronom. a moguce da je i Vojvodinu cisto usralo.

 

however, ono sto mi je potpuno neverovtno je da je u Vuhanu krenulo u novembru, da se o novom viirusu pocinje pricati polovinom januara, a da keaje januara krece da bukti u Italiji i to preko nultog pacijenta koji je u Italiju dosao preko Nemacke i Koreje. pa jebote, jel moguce da dva meseca niko zarazen iz Vuhana nije putovao van Kine ili da je virusu trebalo dva meseca da krene rapidno da se siri? e jbg, to moja logika ne moze da pojmi... ne postoji apsolutno teorijska sansa za tako nesto.

 

Aman-zaman, da je to u januaru bila korona, bile bi pune bolnice i bio bir prilican broj mrtvih, kao sto jeste slucaj sa koronom.

 

Dakle, "Nikada necemo saznati" nije tacno. Po analogiji kako korona utice i na smrtnost i na smesatanje u bolnicu znamo da to u januaru nije bila korona tipa COVID 19.

  • +1 1
Link to comment
On 23.10.2020. at 4:55, steins said:

Problem sa tom najavom je isti kao i sa proročanstvima, saznajemo ih retrogradno, kad više kurcu ne vrede osim da zabavljaju mozak.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

+1

 

Ucitavanje smisla u proslost i slucajnost.

 

Ok, ako se zadrzzis na polju simbola, metafizike, umetnosti, sve pet. Ono, umetnos je visesmislena, simbolicka, svako nadje sta mu odgovara, moze se citati iz razlicitih perspektiva...

 

Ali kad krenes da trabunjas kao da je u pitanju naucna predikcija, onda to jeste u oblasti zone sumrka, Tarabica i Protokola sionskih mudraca. Dakle, teorija zavere i vidjenje sveta kao necega unapred determinisanog, a ta, pazi sad, determinacija se bazira na interpretaciji necega vrlo dvosmislenog.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Cuo sam teoriju da posle pobede Trampa sve se vraca u normalu. Ako dobije Bajden ne znam sta ce se desiti, posto teoreticari misle da ce Tramp dobiti 100%

jeste, posto je Trampari bas odgovarao Covid i da ekonomija ode u kurac u election year :D

 

28 minutes ago, Budja said:

 

Aman-zaman, da je to u januaru bila korona, bile bi pune bolnice i bio bir prilican broj mrtvih, kao sto jeste slucaj sa koronom.

 

Dakle, "Nikada necemo saznati" nije tacno. Po analogiji kako korona utice i na smrtnost i na smesatanje u bolnicu znamo da to u januaru nije bila korona tipa COVID 19.

Ja ne znam odakle ti ta informacija "kao sto je slucaj sa koronom" posto apsolutno niko ne zna sta je slucaj sa koronom. ali ama bas niko. 

Link to comment
47 minutes ago, freakns said:

jeste, posto je Trampari bas odgovarao Covid i da ekonomija ode u kurac u election year

 

Sa Trampistima u Srbiji i ravnozemljasima se ne raspravljam, samo im kazem, "jeste, tako je" i promenim temu. Gde da im objasnjavam da to onda znaci da je Tramp izmislio virus, pobio 200.000 ljudi u Americi, da bi bio spasilac kad mozda dobije izbore, a usput je unistio ekonomiju jer se zajebao u proceni?

To bi ih dotuklo, a mene uvuklo u visesatnu raspravu, koju ne zelim.

Zato sam rekao "da, jbt, nadam se da ste u pravu"... i to je to :D

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

Cuo sam teoriju da posle pobede Trampa sve se vraca u normalu. Ako dobije Bajden ne znam sta ce se desiti, posto teoreticari misle da ce Tramp dobiti 100%

 

Kada su izbori u USA.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

 

Sa Trampistima u Srbiji i ravnozemljasima se ne raspravljam, samo im kazem, "jeste, tako je" i promenim temu. Gde da im objasnjavam da to onda znaci da je Tramp izmislio virus, pobio 200.000 ljudi u Americi, da bi bio spasilac kad mozda dobije izbore, a usput je unistio ekonomiju jer se zajebao u proceni?

To bi ih dotuklo, a mene uvuklo u visesatnu raspravu, koju ne zelim.

Zato sam rekao "da, jbt, nadam se da ste u pravu"... i to je to :D

Zar ravnozemljaši ne smatraju da je Trampu ovo smešteno iz suparničkog tabora ne bi li geknuo? Ali avaj...neda se Trampara, pruža otpor i na kraju prelazi u ofanzivu.

Msm ono...možda su i u pravu :fantom:

Čekamo dan D živi nismo  :jerry:

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...