Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

to je tako svuda, npr  u americi je u periodu od 17 do 19 ovog meseca umrlo 1583 kovidaša, da bi od 20 do 23 umrlo 4052 i to se može pratiti već mesecima unazad, od aprila

- očigledno da tamo mnogi informatičari planduju preko vikenda, što "spašava" oko 1500 života svake nedelje

Link to comment
400 zaraženih
Skraćeno je radno vreme svim ugostiteljskim objektima
Inače, kao Tiosav, kad prekoračimo 1.5k uvodimo policijski
Idiotska odluka, pa škole su jedine max ispoštovale sve ove mjere who, distanca, podeljena odjeljenja, razmaci izmedju časova i smjena.. Bukvalno jedini sistem koji je radio su ugasili. Kafane i predizborni skupovi masovno rade..
400 zaraženih/1000 testiranih , na cca milion ljudi zadnjih sedam dana..

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment

Ostajem pri stavu da škole treba što pre zatvoriti, možda već iduće nedelje.

Istina je da imam mnogo bolji, premda nereprezentativni, uvid u nastavničku stranu priče. Iako isto kažu što je ovde pisano, da ako ima pozitivnih - mali je broj takvih. Ali smatram da je bitnija prevencija.

 

Mnogo mi se manjom štetom čini prepustiti klince nervozi i zakidanju na naučenom, nego pustiti da se sistem približi pucanju, a to je ono što se dešava u jednom delu Evrope, i to sa finansijski mnogo bolje stojećim zdravstvenim sistemima. Čini mi se da se nedovoljno gledaju interesi prosvetara i njihovih porodica, a pre svega ostalih teško hronično bolesnih kojima je kontinuitet u praćenju stanja i tretmanima neophodan.

 

edit: "A ko će da čuva mlađu decu" je potpuno validan kontraargument i tu zaista ne znam šta da kažem.

 

Edited by Malkmus
  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

+1

 

ovde je prevencija reč iz mašte, nesto kao jednorog. Kaki qratz prevencija, kad te udari voz e onda te sklanjaju sa šina, nismo pičke valjda

Edited by Caligula
Link to comment
Ostajem pri stavu da škole treba što pre zatvoriti, možda već iduće nedelje.
Istina je da imam mnogo bolji, premda nereprezentativni, uvid u nastavničku stranu priče. Iako isto kažu što je ovde pisano, da ako ima pozitivnih - mali je broj takvih. Ali smatram da je bitnija prevencija.
 
Mnogo mi se manjom štetom čini prepustiti klince nervozi i zakidanju na naučenom, nego pustiti da se sistem približi pucanju, a to je ono što se dešava u jednom delu Evrope, i to sa finansijski mnogo bolje stojećim zdravstvenim sistemima. Čini mi se da se nedovoljno gledaju interesi prosvetara i njihovih porodica, a pre svega ostalih teško hronično bolesnih kojima je kontinuitet u praćenju stanja i tretmanima neophodan.
 
edit: "A ko će da čuva mlađu decu" je potpuno validan kontraargument i tu zaista ne znam šta da kažem.
 
mogu i sa.ovim da se slozim.

dosta odgovorno ponashanje shkola, koje ja jasno vidim od pochetka, vishe manje bolje gore, ali postoji i u poredjenju sa ostatkom drushtva jeste stvetao primer, mozda nece uopshte moci da se nasloni na druga deshavanja u drushtvu. hocu da kazem, ma koliko oni bili organizovani i odgovorni, krajnji ishodi su mozda super-nepovoljni :unsure:

sent from bubamoto

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, renne said:

kaže konara da danas opasno obaramo rekord i da sledi zatvaranje, teje pooštravanje mera

Ma daaa, samo da u petak otvore ono giga mega govno u sklopu bnv

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Zatvaranje škola jedino ima smisla, ako su brojevi takvi da je neophodan lockdown. A ne vidim da smo blizu tog scenarija. Koronavirus je totalno zanemarljiva pojava u školama.

Link to comment

...ali može biti  žarište zaraze, pošto su deca većinom asimptomatski prenosioci, i onda se tako dovode u rizik roditelji, nastavnici i njihove porodice.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Jozef K. said:

Zatvaranje škola jedino ima smisla, ako su brojevi takvi da je neophodan lockdown. A ne vidim da smo blizu tog scenarija. Koronavirus je totalno zanemarljiva pojava u školama.

u srednjoj moze biti drugacije. stariji djaci su vec prenosioci, a imaju i bogatiji drustveni/kafanski zivot.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...