Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ja sam danas cuo groznu pricu o lekaru iz Arandjelovca ali nemam dozvolu da je prenesem. Reci cu samo da je meni pokusao da uradi ono sto je uradio u ovom slucaju i ocigledno radi vec godinama zavrsio bih na robiji zbog ubistva.

Link to comment
1 hour ago, bejzbolka said:

Kon bio na Dnevniku RTS malopre. Deluje prilicno zabrinuto. Kaze da je u pojedijim ambulantama u Beogradu 85% testiranih pozitivno.

 

Kaže još da

Quote

Situacija je sada takva da svakoga koga sretnete može biti zarazan i to mora tako da se posmatra

 

Ali nema mesta panici jer 

Quote

"Da li će nove mere biti doneti ili ne odlučiće Krizni štab (:ajde:), ali ukoliko se poštuju ove mere sa distancom i nošenjem maski onda nove nisu potrebne", kaže Kon.

 

Ima i ovo, što toliko besmisleno zvuči da prosto pretpostavljam da nije adekvatno preneseno

Quote

Kada je reč o tome da je među obolelim sve više mladih, Kon kaže da je to uobičajeno kada duži period imate lakšu kliničku sliku, imate takozvano tiho prokužavanje i na kraju se desi da dode do potpune infekcije koja izazove tešku formu bolesti.

 

I da, ne moramo baš ni da se držimo mera kao pijan plota

Quote

Kada je reč o radu noćnih klubova, Kon kaže da ako se budemo oslanjali samo na donošenje mera imaćemo ekonomsko propadanje ne samo vlasnika tih objekata, već i zaposlenih koji tamo rade kao i njihovih porodica.

 

Link to comment

Dakle da se čuvamo, ali da idemo u noćni provod, da ne bi propali noćni klubovi...

 

Jbt...

 

Epidemiolog koji kenjao o ekonimiji je horor...

 

 

  • +1 3
Link to comment

U kom momentu tacno prestanemo da mislimo na vlasnike nocnih klubova, ako govorimo o velikoj verovatnoci sirenja virusa i po letnjim temperaturama i po mladjoj populaciji

Edited by villiem
Link to comment
Just now, villiem said:

U kom momentu tacno prestanemo da mislimo na vlasnike nocnih klubova, ako govorimo o velikim verovatnoci sirenja virusa i po letnjim temperaturama i po mladjoj populaciji

Ne prestajemo, jer ekonomija... :fantom:

 

Kao da srbija živi od kafića, kladionica i noćnih klubova...

Link to comment

ne sećam se da se u Ustavu RS pominju noćni klubovi upošte, niti neka posebna prava vlasnika ovih klubova

 

sa druge strane, ljudski život i njegova zaštita se prilično rabe u tom tekstu. očigledno bez neke velike potrebe jer se ne radi o vrednosti većeg značaja. siguran sam da bi ekipa iz ustavnog suda, ako se zamo zainati, uspela lako da obrazloži da mi imamo jedan klabersko/splavarski ustav i da ničim ne može biti ograničeno osnovno ljudsko pravo na noćni izlazak.

  • +1 1
Link to comment

čekamo da čestice razuma blagoizvole da se nasele u bića beslovesnih aktivnih i pasivnih podržavalaca ovog zla kako bi se formirala grupa sa svojstvom kritične mase

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...