Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pa vidimo i da to što smo dospeli na bezbednu listu u praksi ne znači ništa jer države same mogu da odlučuju koga će primati, a nas očigledno neće.

 

Meni je i dalje potpuno neshvatljivo kako smo došli do ovoga, bukvalno da se išlo na to da se izazove katastrofa ovih razmera, ne bi se uspelo u tome.  

Link to comment

Rujević je jutros na N1 pričao nešto o tome. Dospeli smo na listu jer se odluka donosila pre dve nedelje, a mi smo tada imali cifre koje su se uklapale u prosek sa nekim EU zemljama, sada kada su brojke podivljale izletećemo sa liste. Pritom, ta lista je samo preporuka, nije obavezujuća za članice EU, svaka može da odredi prema svojim kriterijumima kome je dozvoljen ulazak.

Link to comment
Just now, Halvard said:

Meni je i dalje potpuno neshvatljivo kako smo došli do ovoga, bukvalno da se išlo na to da se izazove katastrofa ovih razmera, ne bi se uspelo u tome.  

 

Prosto je, majmun ušao u tenak.

Link to comment
17 minutes ago, Aleksija said:

ali ono sto je najgore, ekonomija nista ne dobija.

kako negde raste broj obolelih, tako se ljudi povlace polako iz neesencijalnih aktivnosti. pricaju mi poznanici koji imaju veze sa brzom hranom da su od momenta kada su brojke pocele da skacu kod nas (a pre nego sto su uvedene ikakve obavezujuce mere), prvo osetili nagli pad u subotu u noc, kada bi, po lepom letnjem vremenu,  prosle godine imali duplo veci promet.

onda se promet ustalio i danju na nekih pola od onoga sto je uobicajeno za letnje mesece.

 

mozda na povrsini deluje da je sve isto, ljudi cirkulisu (mada i toga ima primetno manje), ali  epidemija svakako nije neki motivator za kupovinu i relaksaciju.

Pa da..

A zvalavi danas objasnjava onoj g.uzelac zasto nista ne sme stati jer eto "sta cete sutra kad vam gazda smanji plate jer nema reklama.."

:puke::puke: jadan zmitrovic i takvi kao on

 

Link to comment

Koordinator Opšte bolnice u Novom Pazaru Mirsad Đerlek izjavio je danas da su u poslednjih 24 sata umrle tri osobe zaražene korona virusom, dok su trenutno na lečenju u toj zdravstvenoj ustanovi 104 pacijenta, prenosi radio Sto plus.

Link to comment

Mislim da će sada biti sve manje lažiranja. Osim ove zvanične brojke u 15h koju rajca neki bot, većina lekara se neće tako lako zezati sa brojem umrlih. Niko neće želeti da mu se desi ono iz Pazara juče ili ono iz Utiska Konu.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Postalo je potpuno nebitno za javnost da li i koliko lazu. I ove frizirane brojke su vec dovoljno alarmantne, vrlo jasno pokazuju trend. Bojim se da ce nas ovaj "drugi pik prvog talasa" kostati skuplje od onog prvog, sto ne cudi za zemlju i vlast koja ama bas nista ne koristi da iz toga nesto nauci. Ako su zrtve iz prvog perioda mogle da se otpisu na globalnu situaciju i nemogucnost da se svejedno zastitimo od korone, zrtve iz ovog "drugog pika" bice iskljucivo posledica nase bahatosti, nesposobnosti, neodgovornosti i volontarizma. Za ovo sto se sada desava vlast snosi iskljucivu odgovornost jer su ovog puta znali sa cim se suocavaju i svejedno su kao prioritete odredili situacije za koje je svako sa zrnom soli u glavi znao unapred da su visokorizicne. Ovo sto se sada desava je skandal na nivou da ogromna vecina ljudi koji se budu zarazili i umrli moze komotno da ide na dusu vlastima i kriznom stabu.

Naravno da je bitno, veoma bitno. Drugačije bi se gradjani odnosili prema samom virusu kad bi im bilo rečeno koliko je zaista mrtvih i onih sa teškom kliničkom slikom, ako ništa drugo.

Ovako se stiče utisak da eto ima virusa, oboljeva se, ali bez težih simptoma, slabo se umire. Neko verovatno padne i na propagandu da je pametno zaraziti se baš sad.

Edited by mraki
Link to comment
1 minute ago, mraki said:

Naravno da je bitno, veoma bitno. Drugačije bi se gradjani odnosili prema samom virusu kad bi im bilo rečeno koliko je zaista mrtvih i onih sa teškom kliničkom slikom, ako ništa drugo.

Ovako se stiče utisak da eto ima virusa, oboljeva se, ali bez težih simptoma, slabo se umire. Neko verovatno padne i na propagandu da je pametno zaraziti se baš sad.

 

Ako gradjanima treba dodatna informacija pored ove koja je danas izasla da bi se ponasali opreznije bojim se da im ne bi bila dovoljna nijedna. Pa makar vlast lagala i u drugom pravcu i izmisljala stotine mrtvih dnevno. Bojim se da ponasanje vecine gradjana Srbije malo ima veze s tim kolike se brojke pojavljuju u javnosti.

Link to comment

meni "pametno je zaraziti se" ne zvuchi bash dobro :unsure:

(ne kazem tebi, naravno @mraki)

 

tim pre shto ispada da boleshtina precizno gadja skrivene mane i radi na njima maksimalno, pa ispada i da ko je mislio da je zdrav, bash i nije :dry:

Edited by gospa buba
Link to comment

ja sam od pocetka svega ovoga bio optimista... danas je prvi dan kada sam ozbiljno pomislio da smo najebali. ali ono, gadno smo najebali :(

 

 

Link to comment
1 minute ago, freakns said:

ja sam od pocetka svega ovoga bio optimista... danas je prvi dan kada sam ozbiljno pomislio da smo najebali. ali ono, gadno smo najebali :(

ja sam na pochetku bila pesimista uzasa, sad sam "ok" i samo vozim :ph34r:

 

"ok" je drushtveno navezbano ok, to sam usavrshila iz drugih oblasti, pa sam u treningu :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

meni "pametno je zaraziti se" ne zvuchi bash dobro :unsure:

(ne kazem tebi, naravno @mraki)

 

tim pre shto ispada da boleshtina precizno gadja skrivene mane i radi na njima maksimalno, pa ispada i da ko je mislio da je zdrav, bash i nije :dry:

 

Mislim da su svi odustali od tog "prokuzivanja" osim ludog Nestora, za kojeg je odavno jasno da nema nikakvu odgovornost prema onome sto prica.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...