Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Kazu izmedju 7-8000

 

 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na preporuku Kriznog štaba za suzbijanje koronavirusa, večeras će tokom gostovanja na RTS objaviti nove oštre mere za Beograd zbog krajnje nepovoljne epidemiološke situacije.

 

Kako saznajemo, prema najnovijim podacima, od ukupnog broja testiranih u Srbiji u poslednja 24 sata, više od 80 odsto zaraženih je iz Beograda.

 

 

Prema rečima izvora iz Kriznog štaba, razmišlja se o ponovnom uvođenju policijskog časa u večernim časovima, ili, što je daleko verovatnije, o potpunom zatvaranju Beograda, što će značiti zabranu ulaska u grad i izlaska iz grada.

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Kazu izmedju 7-8000

 

 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na preporuku Kriznog štaba za suzbijanje koronavirusa, večeras će tokom gostovanja na RTS objaviti nove oštre mere za Beograd zbog krajnje nepovoljne epidemiološke situacije.

 

Prema rečima izvora iz Kriznog štaba, razmišlja se o ponovnom uvođenju policijskog časa u večernim časovima, ili, što je daleko verovatnije, o potpunom zatvaranju Beograda, što će značiti zabranu ulaska u grad i izlaska iz grada.

 

 

Šta ta zabrana znači za sve one koji žive , npr.u Obrenovcu i rade u Beogradu ili obrnuto?

Link to comment

Verujem da će na kraju "oštre mere" biti da će kafići raditi do 23h i slično.

 

Inače, to da je oko 80% zaraženih u Beogradu gotovo sigurno znači samo da se u unutrašnjosti (van ovih postojećih žarišta) ne testira uopšte. 

Link to comment
36 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Nije mi ideja bila da ti "objasnjavam" nego da izrazim svoj pesimizam, koji se razvio usled ranijih iskustava. Naravno da bih voleo da se nesto desi, nazalost ljudi moraju da gube zivote da bi se nesto desilo, ali ne verujem da ce. Eto. 

 

Prosto mislim da ce ovo morati jos mnogo vise da eskalira da bi se to nesto desilo. Jer ljudi i dalje misle da im se ovo ne desava i da je i dalje daleko od njihovog dupeta. Mozda ne tako daleko kao helikopter i mozda je sve blize, ali je i dalje dovoljno daleko, sto nam govori i odnos prema maskama, koje se i dalje ne nose u meri u kojoj treba, nego se nose u rukama, ispod brade, ispod nosa, itd, ako i uopste.

 

ma razumem. samo postaje malo drugacije kad je blize kuci, kad pocnes da brojis one za koje verujes da u porodici nemaju zarazene, a ne obrnuto. 

 

Link to comment
16 minutes ago, Jumanji said:

 

 

Naravno. To su neopevana govna. 

MOj kolega i njegova supruga su zdravstveni radnici. On je otišao za Pazar, a ona je tražila da joj se za to vreme upiše odmor/slobodni dani/ štogod, da bi ostala kući sa decom. Odbijena je na keca pod izgovorom da nije vanredno stanje. 

 

 

 

Link to comment
12 minutes ago, Milosh76 said:

Kazu izmedju 7-8000

 

 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na preporuku Kriznog štaba za suzbijanje koronavirusa, večeras će tokom gostovanja na RTS objaviti nove oštre mere za Beograd zbog krajnje nepovoljne epidemiološke situacije.

 

Kako saznajemo, prema najnovijim podacima, od ukupnog broja testiranih u Srbiji u poslednja 24 sata, više od 80 odsto zaraženih je iz Beograda.

 

 

Prema rečima izvora iz Kriznog štaba, razmišlja se o ponovnom uvođenju policijskog časa u večernim časovima, ili, što je daleko verovatnije, o potpunom zatvaranju Beograda, što će značiti zabranu ulaska u grad i izlaska iz grada.

 

 

 

Očekivano. Inače, pored svih utakmica, koncerata i izbora, malo se pominje da su 10. juna donijeli odluku o ukidanju testiranja kontakata, a to je bio jasan signal u kom pravcu idemo. 

Link to comment

Pa šta vam je. Kod mene na poslu nikada nisu dozvolili da roditelji sa malom decom ne rade ili mi sa teškim bolestima da ne radimo. Jedva je dozvoljeno da zaposleni  uadministraciji rade snaizmenično svaki drugi dan , pa smo morali i pre relaksiranja mera da se vratimo svi džumle na posao. Maske nam i sada daju kao da dele dukate. Rukovodstva zdravstvenih ustanova su najveća poltronska govna koja je israo vučić.

Link to comment

Kako oni misle da zatvore grad od 1+ miliona stanovnika?


@steins Ajd vidim da prisustvujes pa dok ne odeš. Ja pomenuh par put da je u Nemackoj svega 2% zarazenih sa pneumoniom (temperatura i slinav nos su preko 90%). Vidim u Srbiji izgleda svima na pluća. Imaš objasnjenje?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
15 minutes ago, Halvard said:

Verujem da će na kraju "oštre mere" biti da će kafići raditi do 23h i slično.

 

Inače, to da je oko 80% zaraženih u Beogradu gotovo sigurno znači samo da se u unutrašnjosti (van ovih postojećih žarišta) ne testira uopšte. 

 

Naravno. Testiraju po 20-30 onih sa očigledno ozbiljnim simptomima i od toga dve trećine bude pozitivno a pošto su testovi neka kršina verovatno je 80% pozitivno kao i u Beogradu samo što će neki nesrećnici dobiti negativan nalaz iako ih korona razvaljuje.

 

Ovi degenerici kompletno više ne znaju gde udaraju. Ako su ranije imali neke kretenske planove (ali ipak planove) sada su u potpunom rasulu i to se vidi već danima. Krizni štab kaže da je 80% zaraženih u Beogradu i kako je 85% testiranih u Beogradu pozitivno, a onda će popodne mrtvi ladni da objave kako su testirali 8000 ljudi od čega je 300 pozitivno. Potpuno je jasno da će im od sada pa do samog kraja jedina strategija biti agresivno poricanje očiglednih činjenica. Nama ostaje da vidimo gde će taj kraj da bude.

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Naravno. Testiraju po 20-30 onih sa očigledno ozbiljnim simptomima i od toga dve trećine bude pozitivno a pošto su testovi neka kršina verovatno je 80% pozitivno kao i u Beogradu samo što će neki nesrećnici dobiti negativan nalaz iako ih korona razvaljuje.

 

Ovi degenerici kompletno više ne znaju gde udaraju. Ako su ranije imali neke kretenske planove (ali ipak planove) sada su u potpunom rasulu i to se vidi već danima. Krizni štab kaže da je 80% zaraženih u Beogradu i kako je 85% testiranih u Beogradu pozitivno, a onda će popodne mrtvi ladni da objave kako su testirali 8000 ljudi od čega je 300 pozitivno. Potpuno je jasno da će im od sada pa do samog kraja jedina strategija biti agresivno poricanje očiglednih činjenica. Nama ostaje da vidimo gde će taj kraj da bude.

Biće kao u igrici Plague Inc, virus je uništio sve nosioce ,ali su pojedini hummans preživeli.:naughty::naughty:

Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

Kako oni misle da zatvore grad od 1+ miliona stanovnika?


@steins Ajd vidim da prisustvujes pa dok ne odeš. Ja pomenuh par put da je u Nemackoj svega 2% zarazenih sa pneumoniom (temperatura i slinav nos su preko 90%). Vidim u Srbiji izgleda svima na pluća. Imaš objasnjenje?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

razlike u kolcini testiranja, u nemackoj imaju mnogo siri zahvat. u srbiji prakticno hvataju samo teske slucajeve, uglavnom.

Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

Kako oni misle da zatvore grad od 1+ miliona stanovnika?


@steins Ajd vidim da prisustvujes pa dok ne odeš. Ja pomenuh par put da je u Nemackoj svega 2% zarazenih sa pneumoniom (temperatura i slinav nos su preko 90%). Vidim u Srbiji izgleda svima na pluća. Imaš objasnjenje?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

 

odakle ti to da svima ide na pluca? ogromna vecina ljudi koje ja znam da su pozitivni spadaju u ovu prvu grupu. meni se samo cini da je broj zarazenih u srbiji toliko veliki da i tih par procenata ljudi koji imaju ozbiljnije komplikacije izadje na veliki broj, sa kojim bolnicki kapaciteti ne mogu da se izbore.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...