Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, harper said:

 

Postalo je potpuno nebitno za javnost da li i koliko lazu. I ove frizirane brojke su vec dovoljno alarmantne, vrlo jasno pokazuju trend. Bojim se da ce nas ovaj "drugi pik prvog talasa" kostati skuplje od onog prvog, sto ne cudi za zemlju i vlast koja ama bas nista ne koristi da iz toga nesto nauci. Ako su zrtve iz prvog perioda mogle da se otpisu na globalnu situaciju i nemogucnost da se svejedno zastitimo od korone, zrtve iz ovog "drugog pika" bice iskljucivo posledica nase bahatosti, nesposobnosti, neodgovornosti i volontarizma. Za ovo sto se sada desava vlast snosi iskljucivu odgovornost jer su ovog puta znali sa cim se suocavaju i svejedno su kao prioritete odredili situacije za koje je svako sa zrnom soli u glavi znao unapred da su visokorizicne. Ovo sto se sada desava je skandal na nivou da ogromna vecina ljudi koji se budu zarazili i umrli moze komotno da ide na dusu vlastima i kriznom stabu.

nema soli odavno u mnogim glavama. presahlo. kad bi raspisali izbore u decembru verovatno bi osvojili 70%.

 

ko bude pronašao mehanizam da prosečnom građaninu Srbije, dakle tom bez zrna soli u tintari, nekako doturi poruku kojom bi objasnio uzročno posledičnu vezu između ponašanja onih za koje glasa i posledica koje vidi oko sebe, taj ima formulu za dobijanje izbora. mada, kada bi momenat prosvetljenja došao najednom ogromnom broju ljudi, verovatno izbora ne bi ni bilo. već bi bila neka verzija Jovo Bakić scenarija.

 

apsurd cele situacija je u tome da, sve što je potrebno, jeste da se objasni jedna vrlo prosta, vrlo razumljiva i vrlo logična stvar. a opet je to vrlo teško, iako kad se napiše zvuči kao luk i voda.

Edited by Ted
Link to comment
2 hours ago, Mos said:

Mislim da će sada biti sve manje lažiranja. Osim ove zvanične brojke u 15h koju rajca neki bot, većina lekara se neće tako lako zezati sa brojem umrlih. Niko neće želeti da mu se desi ono iz Pazara juče ili ono iz Utiska Konu.

Ali ako ti je obraz đon kao Konu...

Ali i ja sam siguran da će u manjim mestima polako da izlaze podaci.

Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:


ubio si me u pojam ovim postom, bolje maljem u glavu da se me udario. 

 

Moze onim sto se tuca meso, gde da nadjem malj u centru Beograda?:D

 

Samo sam izneo utisak na osnovu mog povrsnog znanja o drustvima i nikakvog o medicini. Vrlo je moguce, cak i verovatno, da gresim.

Link to comment
22 minutes ago, bejzbolka said:

Kon bio na Dnevniku RTS malopre. Deluje prilicno zabrinuto. Kaze da je u pojedijim ambulantama u Beogradu 85% testiranih pozitivno.

kako onda dodju do 270/8000? moraju malo da paze sta lazu, ne moze bas toliko da ih boli dupe :D

 

 

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Ovo je virus koji ce i do vakcine i od vakcine, sudeci po dugovecnosti antitela, izgleda globalno da promeni nacin zivota. Onaj fazon, odes da obnovis mesecnu kartu za prevoz i usput se vakcinises za taj mesec. 

Kakav bi to bio izazov za antivaksere i jedno kvalitetno mučenje na 12 godišnjih rata :laugh:

 

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

Ortak je pozitivan i gazdarica i cimeri hoce da ga izbace iz stana bolesnog, dali mu rok do ponedeljka. Kako se obracunati s takvim oloshem? 

 

Molotovljevim koktelom.

  • +1 1
Link to comment

Samo se nadam da vasa ekipa >>> ekipa od cimera i da im svi banete na gajbu i pojasnite neke elementarne stvari

Naravno, sa maskama i fino i pristojno

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Quote

 

Užička bolnica odbila da ih primi, umrli boreći se za vazduh

Dvojica Sjeničana starih 46, odnosno 59 godina, preminuli su 29. juna nakon što je bolnica u Užicu odbila da ih primi, iako su obojica transportovani sanitetom Hitne pomoći iz Sjenice, gde lekari lokalnog Doma zdravlja nisu mogli da im pomognu. Prema medicinskoj dokumentaciji u koju Nova.rs ima uvid, oba muškarca su u momentu pristizanja u Užice imali vrlo nisku zasićenost kiseonika u krvi, da bi sutradan obojica umrli od gušenja, u razmaku od 15 minuta. 

 

https://nova.rs/drustvo/uzicka-bolnica-odbila-da-ih-primi-umrli-boreci-se-za-vazduh/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...