Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Je l' ispratio neko sta biva sa onima koji fasuju virus (test pozitivan), preleze kod kuce ili u bolnici i prezive uredno. Koliko to moze da traje i da li ima smisla prica (koju sam cuo valjda na HRTu) da takve slucajeve "pustaju kuci posto dva uzastopna testa budu negativna"? Da ponovim oept - svi oni su uredno bili pozitivni na pocetku price...

Link to comment

Ima linkedin tekst izvesne Dr. Jordan Shlain, M.D. (ništa ne znam o njoj) koji se šeruje kojekude:

 

Quote

Appears one can be infectious before being symptomatic. We don’t know how infectious before symptomatic, but know that highest level of virus prevalence coincides with symptoms. We currently think folks are infectious 2 days before through 14 days after onset of symptoms (T-2 to T+14 onset).

Dakle tolko si zarazan, a to je i max simptoma... vrv urade neku proveru i puste te...

 

Neko je pitao ima li smisla vakcinisati se protiv gripa, meni bilo logično da da, a evo i zašto:

Quote

Pneumonia shot might be helpful. Not preventative of COVID-19, but reduces your chance of being weakened, which makes COVID-19 more dangerous.

Get a flu shot next fall. Not preventative of COVID-19, but reduces your chance of being weakened, which makes COVID-19 more dangerous.

 

O broju testova i mogućnosti da se testiraju svi masovno:

Quote

Bottom line, there is not enough testing capacity to be broadly useful. Here’s why.

    Currently, there is no way to determine what a person has other than a PCR test. No other test can yet distinguish "COVID-19 from flu or from the other dozen respiratory bugs that are circulating”.
    A Polymerase Chain Reaction (PCR) test can detect COVID-19’s RNA. However they still don’t have confidence in the test’s specificity, ie they don’t know the rate of false negatives.
    The PCR test requires kits with reagents and requires clinical labs to process the kits.
    While the kits are becoming available, the lab capacity is not growing.
    The leading clinical lab firms, Quest and Labcore have capacity to process 1000 kits per day. For the nation.
    Expanding processing capacity takes “time, space, and equipment.” And certification. ie it won’t happen soon.
    Novel test methods are on the horizon, but not here now and won’t be at any scale to be useful for the present danger.

 

Link to comment
8 hours ago, maheem said:

Ja cu da razvodnjim etanol malkoc

Najjednostavniji recept:

 

833 ml 96% alkohola(etanol)

42 ml 3% vodonik peroksid(hidrogen)

15 ml glicerola (najbolje onaj 98%)

110 ml destilovane vode

 

Tako dobiješ 1l gela za dezinfekciju ruku. Dodaješ sastojke u ovom redu kao gore, pažljivo i polako i mešaš posle svakog sastojka.

Link to comment

Ovo je baš dobro i korisno (recimo, ja drugi dan imam jaku glavobolju, ali sam se malo primirio otkad sam video ovaj dijagram.)

 

(PS. Telefon je naravno za Australiju.)

 

image.jpg

Link to comment
46 minutes ago, Tresko said:

Najjednostavniji recept:

 

833 ml 96% alkohola(etanol)

42 ml 3% vodonik peroksid(hidrogen)

15 ml glicerola (najbolje onaj 98%)

110 ml destilovane vode

 

Tako dobiješ 1l gela za dezinfekciju ruku. Dodaješ sastojke u ovom redu kao gore, pažljivo i polako i mešaš posle svakog sastojka.

Hvala na preciznom uputstvu

Link to comment
56 minutes ago, Tresko said:

Najjednostavniji recept:

 

833 ml 96% alkohola(etanol)

42 ml 3% vodonik peroksid(hidrogen)

15 ml glicerola (najbolje onaj 98%)

110 ml destilovane vode

 

Tako dobiješ 1l gela za dezinfekciju ruku. Dodaješ sastojke u ovom redu kao gore, pažljivo i polako i mešaš posle svakog sastojka.

To je onaj recept WHO, i ja sam njega bukmarkovao kao primaran za slucaj da zatreba hand sanitizer. Samo sam hteo da dodam da mozete koristiti i rasprostranjeniji 70% alkohol, posto mnogi verovatno nemaju u kuci 96%. U tom slucaju, nema potrebe dodavati vodu naknadno. I obratiti paznju da u finalnom proizvodu, nakon dodavanja hidrogena i glicerola/glicerina, bude bar 60% alkohola.

 

Na primer:

-1 litar 70%-alkohola

-Hidrogen i glicerol u kolicinama koje je Tresko naveo

-ono sto dobijete imace oko 66% alkohola, ako se ne varam

Link to comment
45 minutes ago, dùda said:

odakle nam glicerol ukući :ph34r:

Trebalo bi da ima glicerina po apotekama, pre par dana se lako nalazilo. Pošto nije aktivna supstanca za borbu protiv virusa, već služi da se ruke ne bi previše sušile od alkohola i hidrogena, pretpostavljam da ne treba očekivati nestašicu.

Link to comment

ptc krenuo sa pripremama za “prenos nastave iz škole”

 

što naravno ne mora ništa da znači, al verujem da su blizu te odluke

Link to comment
14 minutes ago, gospa buba said:

ja npr uvek sve imam ukuci :)

sent from bubamoto
 

I ja, sve ove sastojke imam uvek u kući i u regularnim okolnostima. Dosta njih mi se smejalo i što imam i "go-to bag"(u stvari ranac), u kojem su spakovane,periodično menjane razne stvari neophodne za preživljavanje u ekstremnim okolnostima. Sad mi dosta njih već traži da ih posle savetujem kako da i oni naprave to.

Mislim, znam da to zvuči preterano, ali ja imam taj vid anksije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...