Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

treba ići u državne apoteke

recimo ona apoteka (1 maj ili kakosevećzove, ugao kneza miloša i kralja milana)

one prave te gelove, imaju uglavnom i alkohola, ako nemaju treba da se sačeka, prave ili tako nešto

 

u privatnim nema ništa od toga i još nabijaju cene :sad:

 

šta mi vredi taj recept ako nemam ni alkohola ni glicerola

 

 

Link to comment
1 minute ago, ZerrorR said:

el ti stvarno mislis da ce ovo postati iole viralno, ako pise alkoholni gel?! bitno je da vrsi funkciju, i ljudi koji ne mogu da navataju neku dezinfekciju da imaju opciju u kucnoj radinosti.


pa bolje da piše alkohlni gel (kog isto preporučuju za priručna sredstva) nego neki drugi naziv
 

srećom u ovom sučaju oba jedinjenja rade posao, ma kako ih krstili

Link to comment
19 minutes ago, dùda said:

treba ići u državne apoteke

recimo ona apoteka (1 maj ili kakosevećzove, ugao kneza miloša i kralja milana)

one prave te gelove, imaju uglavnom i alkohola, ako nemaju treba da se sačeka, prave ili tako nešto

 

duša me boli što će da ubiju tu mrežu državnih apoteka sa galenskim laboratorijama

Link to comment
9 hours ago, Milosh76 said:

Koja je procedura ako mi treba redovna terapija?

Zakazujem lekara u nadi da se necu razboleti u cekaonici ili telefonom kao nekad?

 

Ja sam se povredila i treba mi redovna terapija, zvala dom zdravlja i zakazala (iako sam možda mogla da budem primljena i preko reda kao hitan slučaj, ali sam stvarno brzo dobila termin, istog dana u roku od 50 min). Onda su u domu zdravlja uradili šta su mogli, dali injekcije i poslali me u urgentni, ali nisam htela da čekam tamo već sam otišla privatno jer nije toliko strašno.

 

Privatnik mi prepisuje druge injekcije koje koštaju baš dosta para, pa sam pozvala opet dom zdravlja i pitala da li mogu te nove injekcije kod njih - i moglo je. Kad odlazim na injekcije ne čekam red.

 

Jedino ne znam šta da radim za bolovanje, na poslu nas puštaju da radimo od kuće, a ja pretežno ležim i mogu da raduckam, mada mi nije baš prijatno da ceo dan proveravam mejl, jer me ipak boli... Razmisliću još, imam i stari godišnji. Realno, nemamo toliko posla, ali se stvara ta psihoza da moramo ceo dan da šaljemo mejlove da bismo valjda dokazali svoj smisao.

 

Elem, ko ide u dom zdravlja po bilo kom osnovi nek zove i nek zakaže i to preko onog nacionalnog broja, i nemojte da se iznenadite na ulazu, pošto će vas ispitivati i nalepili su već strelice trijaža i izolacija. Meni je to sve normalno u okolnostima ali vidim da su se jutros kad sam došla po injekciju ljudi prepadali. Međutim, isto tako nema ni gužve, a ima i dovoljno sredstava za dezifenciju da se briskate na licu mesta. Tako je makar u mom DZ, dakle privatni izvor, prva ruka, lično iskustvo.

 

 

Link to comment

Hvala...

 

meni treba lek za pritisak, generalno samo da mi pusti recepte...a nemam bas vremena da jurcam okolo i rizikujem bez potrebe zadrzavanja, smaranja, da bi sve zavrsio za 3 minuta.

Link to comment

Mislim da to možeš i preko telefona da završiš i samo dođeš na šalter po recept. U kom slučaju zoveš svoj dom zdravlja a ne onaj opšti broj. Posebno ako si "stari" pacijent.

 

Ni njima se ne viđa sa nama ništa više nego nama s njima.

Link to comment

sigurno moze da se zavrshi, svog lekara na telefon, lekar recept u komp, sve je na knjizici odmah. pitala danas svoju doktorku, dz zemum radi tako.

sent from bubamoto

Link to comment

Za hate: upravo sam otkrio da nisu svi asepsoli isti, jebo ih ja. 

Taman sam hteo da razredim onaj jednoprocentni što sam uspeo da nabavim pre par dana, kad ono uopšte ne liči na ono što sam nekad koristio, po sastavu nije benzalkonium hlorid (prema tabeli sa 2. strane ovog topika) nego nešto bog te pita šta (čak  nije ni naveden tačan stastav).

U pitanju je "Asepsol Family". Sastav, na 100 ml rastvora: 1g kvaternerne amonijum soli, benzil-C12-14-alkildimetil, hloridi

 

Da li ubija koronu - možda da, možda ne.

Link to comment
On 12.3.2020. at 10:53, Frile said:

 

+1,

evo ga pod brojem 8 na spisku  (uzgred, asepsol je benzalkonijum hlorid, na spisku je pod brojem 2)

 

varikina je rastvor natrijum hipohlorita (user @Kelt je spominjao natrijum hipohlorit kao sredstvo za dezinfekciju).

mislim da je varikina sasvim OK, samo je treba razrediti na preporucenu koncentraciju

 

 

Screenshot_20200309-002329_1.png.b8e4c36e2d1074b95e561eac84d1f0a5.png

 

 

Edit: varikina se prodaje pod raznim komercijalnim nazivima, može biti skupa u fensi pakovanju... ja sam kupio "snežnik" košta oko 80 dinara za litar. Ostaje da preračunam koliko da pomešam sa vodom da bih dobio 0.05% koncentraciju za pranje ruku

 

DIY

 

Link to comment
5 hours ago, Ravanelli said:

Mala preporuka: ako imate babe i dede u zgradi predlozite im da odete u prodavnicu umesto njih i sta im jos eventualno treba, da se ne bi izlagali virusu

 

ovo je meni isto palo na pamet, ali samo kao misao. posle malo razmisljanja, istog trenutka sam se srusio, buduci da nemam snage da izvedem tu akciju. u mojoj zgradi su uglavnom stari ljudi, i malo onih koji su mladji. pitacu zeta da napisemo nesto na tu temu, odn. da sastavimo neki tekst. takodje, moramo da razgovaramo sa predsednikom kucnog saveta, u smislu da nam odobri tu akciju. za ovo mora da se ukljuci vise ljudi. za moj ulaz bi trebalo barem cetiri osobe, i ovako kroz misli mi se cini da bi to moglo da se skupi, ali... treba razgovarati sa tim ljudim, odn. nekako ih ukljuciti. zato mislim da je sastavljanje teksta cool ideja, da vide starije osobe i mladje. + na tom mestu bi bio br. tel. od predsednika kucnog saveta.

 

uzasno nam fali empatija, jedinstvenost. ovo me podseti na ovu kinesku i italijansku akciju pevanja sa prozora/terase, i kao.. neko je negde napisao kako bi to bilo cool kod nas, u slucaju pandemije, i brzo je spusten na zemlju, u smislu da ne leti previsoko, odn. da je to [isto mislim] nemoguce za ovo vreme. mozda u milosevicevo vreme kada smo lupali u serpe za vreme dnevnika. stavise, ako bi i zazivelo to kod nas, mogu samo da zamislim taj muzicki repertoar.

 

5 hours ago, beta kentauri said:

To je dobra preporuka.

Ja sam mojoj majci zabranila švrćkanje po prodavnicama.

 

plus jedan.

 

5 hours ago, dùda said:

treba ići u državne apoteke

recimo ona apoteka (1 maj ili kakosevećzove, ugao kneza miloša i kralja milana)

one prave te gelove, imaju uglavnom i alkohola, ako nemaju treba da se sačeka, prave ili tako nešto

 

u privatnim nema ništa od toga i još nabijaju cene :sad:

 

šta mi vredi taj recept ako nemam ni alkohola ni glicerola

 

 

 

bold: ja imam neki problem sa merama. voleo bih da je sve 'flat', da ne bude ono: 1240 ml ovoga i 222 ml onoga. zasto nije okruglo. znam sigurno da to sto bih ja poceo da mesam da ne bi ispalo kako treba. mozda i bi, ali bih zestoko poceo da sumnjam u to sto sam napravio. ne bih imao onaj fazon: "e, to je to!".

 

ova diy maska izgleda fenomenalno ovako na ovom video snimku, i kada bih poceo da pravim na ovaj nacin, sve bi se raspalo u paramparcad. daleko bi bilo ovako savrseno kao ovde.

Link to comment

 

evo odgovora na pitanje mogu li ljudi koji nemaju vidljive simptome da zaraze one oko sebe.

no mozda ovde ima vecih autoriteta od ovog coveka.

 

Link to comment
37 minutes ago, El Guapo said:

DIY

 

 

ovo je dobar primer sta mene muci kada se prave ovi preparati. iako je napisala kolicine koje treba upotrebiti za taj preparat, odradila je to odokativno? koliko je zapravo to vazno, odn. da li je vazno?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...