Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Vlasti rade svoj deo posla, epidemiolozi i mikrobiolozi svoj, pa i mi kliničari se polako uključujemo. Manji broj obolelih od COVID-19 (zvanično ime bolesti koje prouzrokuje virus SARS-CoV-2) će biti lečen u bolničkim uslovima dok će se većina lečiti kod kuće. Ovo je niz za njih.

 

https://mobile.twitter.com/srdjl/status/1238792498421682177

Edited by Lezilebovich
Link to comment

alkohol nigde ne mogu da nadjem u beogradu. inace, uvek sam koristio 96% - nerazblazen, da bih skidao mast sa nekih stvarcica, i sada nemam ni kapljicu. za maske sam samo jednom pitao, i odustao sam da se zanimam za iste - 400 din po komadu... koja btw ima rok trajanja 12 sati.

trudim se da [nisam anksiozan povodom ovog virusa, ali se brinem zbog drugih ljudi] sve ove nase nebulozne, izlive koje svakodnevno vidjam, da iste neutralisem kao alkoholom/vatrom. u prici sa ljudima [izmedju ostalog, i kuckar sam] koje znam dobro ili jednostavno samo poznajem.


savet: probajte da ostanete sabrani, znam da to nije lako, buduci da i vi isto srecete razne ljude, ali pribranost ce nas sacuvati. ako ste iznad nekoga po znanju, iskustvu, a to isto ne dopire do nekih, odn. kontriraju vam, probajte da razumete tu osobu, da se na neki nacin ponizite, i udaljite od iste u dobrom duhu da tako kazem, to znaci pre svega da niste naudili sebi - stres, a samim time niste preneli negativnost doticnom.  svi ovi stresovi koji tek treba da nastupe, mogu da vam naprave mnogo gore nego sam virus.


male stvari: kada je lepo vreme, izadjite sami ili sa nekim u setnju, to mnogo pomaze. ova dva predhodna dana su bila blagoslov [takodje ne mislim da ovaj virus umire na nekim pristojnim temperaturama, buduci da je poprimio drugaciji karakter od svojih predhodnika] jer nas oslobadjaju od stresa. + vitamin d koji nam moze pomoci ako nas virus zakaci, ali mozda i vaznija stvar od toga jeste da smo mnogo bolje raspolozeni zbog tog vremena. manje odece, prozori otvoreni, itd.


sto manje informacija, odn. provedite manje vremena na internetu vezano za virus. pretpostavimo da ce ovo da se prosiri prilicno jako, i svaki dan dodate broj na postojeci, i tako svaki dan - stres. znate da se brzo, i lako siri, i da ce zahvatiti prilican broj ljudi, toga moramo da budemo svesni. informacije koje su vazne su: pronalazenje leka/vakcine i stagniranje istog.  meni je npr dovoljan samo jedan izvor informacija - opstih + jos mozda dva i to je to, ukljucujuci i ovaj forum.


sreo sam danas saponju i rekao sam mu [inace ne znam lika licno] da im je poslednja emisija odlicna. takve stvari treba da nam budu primarne - razum. kao kada je jabuka trula, neki delovi ili vecina jabuke je trula, a samo mali deo je ostao koji moze da se pojede, ali ako nas isti deo ucini srecnim, to je ono sto se racuna.

Link to comment

ne mogu da editujem post, a voleo bih iz razloga jer nisam precizirao na koje ljude sam mislio za pribranost. odnosi se na sve one koji ovo smatraju kao jednu posalicu, i u ovim okolnostima se ponasaju kao i pre virusa, odn. ne misle da se prilagode ovoj novonastaloj situaciji.

Link to comment
4 hours ago, Tresko said:

Najjednostavniji recept:

 

833 ml 96% alkohola(etanol)

42 ml 3% vodonik peroksid(hidrogen)

15 ml glicerola (najbolje onaj 98%)

110 ml destilovane vode

 

Tako dobiješ 1l gela za dezinfekciju ruku. Dodaješ sastojke u ovom redu kao gore, pažljivo i polako i mešaš posle svakog sastojka.

Da, ovo sam dobila, šeruju ljudi po Twitteru. 

 

IMG-f0c7ce7fd77c6c3625d83603aa06dca7-V.jpg

Link to comment
57 minutes ago, gospa buba said:

@hoffnung dobar si chovek druze hvala ti :)

sent from bubamoto
 

 

hvala gospo! :)

 

 

kada pricate o tim rastvorima, da li neko mozda zna gde u beogradu moze da se kupi alkohol 96%? ja nisam pitao kada ocekuju nove kolicine istog. jel ga nema uopste ili ga ima negde? i samo se nadam da nisu sada podigli neku cenu na dimnjak buduci da je nestasica. znam da je pre 1l kostao ne vise od 200 din.

Link to comment
33 minutes ago, ZerrorR said:

asepsol-02-02.thumb.png.7eb4b86a08f4972c511b208bb4ffb026.png

 

otkud ti ovo? ovo nije asepsol, asepsol je komercijalni naziv za rastvor benzalkonijum hlorida 

Ovo je recep za "alkoholni gel" što je Tresko okačio pre nekoliko poruka.

 

Benzalkonijum hlorid i etil alkohol, su oba efikasni protiv virusa  (u određenim koncentracijama)

Link to comment

Mala preporuka: ako imate babe i dede u zgradi predlozite im da odete u prodavnicu umesto njih i sta im jos eventualno treba, da se ne bi izlagali virusu

Link to comment
14 minutes ago, Frile said:

 

otkud ti ovo? ovo nije asepsol, asepsol je komercijalni naziv za rastvor benzalkonijum hlorida 

Ovo je recep za "alkoholni gel" što je Tresko okačio pre nekoliko poruka.

 

Benzalkonijum hlorid i etil alkohol, su oba efikasni protiv virusa  (u određenim koncentracijama)

jel ti stvarno mislis da ce ovo postati iole viralno, ako pise alkoholni gel?! bitno je da vrsi funkciju, i ljudi koji ne mogu da navataju neku dezinfekciju da imaju opciju u kucnoj radinosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...