Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

46 minutes ago, Filozof manijak said:

Jedno tehničko pitanje, (ako je već bilo ranije o tome pisano, unapred se izvinjavam):

- Ako se inficirana osoba testira na prisustvo corona virusa tokom perioda inkubacije, a pre pojave simptoma, da li će pokazati pozitivan rezultat?

nije 100% sigurno pa da ne nagadjam, vidis google sa 'false. negative .corona'

Edited by InvisibleLight
Link to comment

+ 1000

Blaža fizička aktivnost, kada je u pitanju minorna prehlada je preporučljiva.

Kada je u pitanju virus gripa npr. strogo je nepreporučljivo provesti ga na nogama, I kad se tako preleži virus, dugoročne posledice su značajne.

Kada je u pitanju ovaj novi corona virus, em ne znamo kako deluje na organizam, niti znamo da li fizička aktivnost u trenutku infekcije oslabljuje imunitiet. Ne bih se igrao na njegovom mestu, nikako,

Da ne kažem da je vrlo neodgovorno trčati napolju znajući da si rasadnik virusa. 

Link to comment

mene tačno sad boli grlo od onog drugog topika :sad:. moraću da se izolujem jedno vreme od istogtm

 

a u drugim vestima

moram da idem u redovnu nabavku, veliki marketi iskjučeni, samo male radnjice, pijaca itakoto

 

da li da mećem rukavice i kako uopšte čovek da se ponaša ?

koliko vidim, niko ne hoda sa maskom ? dal' zato što nemamo ili što nas zabole ?

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

da li da mećem rukavice i kako uopšte čovek da se ponaša ?

koliko vidim, niko ne hoda sa maskom ? dal' zato što nemamo ili što nas zabole ?

Da.

Ovi moji u firmi probali da nam kupe maske, nema.  Pa zabolelo te ili ne, isto ti se hvata :/

Link to comment

Nemojte ovo uopšte da shvatite ozbiljno, samo bih da podelim iskustva. Kancelarija nekih 7 sa 5, nas osmorica u njoj - od ponedeljka 20og Januara do petka 24og nas šestorica padamo, preostala dvojica prekidaju odmor i krpe šta mogu. Isti simptomi kod svih - blago povišena temperatura (meni bila zakucana 4 dana na 38.6), malaksalost, bol u zglobovima i ludački suvi kašalj. Nikada, stvarno nikada nisam tako kašljao - pleksus i trbušnjaci mi goreli, 4 dana nisam mogao da spavam, došlo mi je da rknem glavom o zid, samo da odmorim. Da li je do prirode procesa, da li do sirupa koga sam počeo da pijem, kašalj se smiruje 5 dan i konačno uspevam da odspavam. Do subote (moj sedmi dan), se kašalj proređuje, a temperatura i bolovi u zglobovima prolaze. Svi se vraćamo na posao 27. Januara i kašljemo (kašljucamo u odnosu na onaj užas) celu nedelju, malaksali. Ona dvojica padaju naredne nedelje, isti obrazac.

Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

Nemojte ovo uopšte da shvatite ozbiljno, samo bih da podelim iskustva. Kancelarija nekih 7 sa 5, nas osmorica u njoj - od ponedeljka 20og Januara do petka 24og nas šestorica padamo, preostala dvojica prekidaju odmor i krpe šta mogu. Isti simptomi kod svih - blago povišena temperatura (meni bila zakucana 4 dana na 38.6), malaksalost, bol u zglobovima i ludački suvi kašalj. Nikada, stvarno nikada nisam tako kašljao - pleksus i trbušnjaci mi goreli, 4 dana nisam mogao da spavam, došlo mi je da rknem glavom o zid, samo da odmorim. Da li je do prirode procesa, da li do sirupa koga sam počeo da pijem, kašalj se smiruje 5 dan i konačno uspevam da odspavam. Do subote (moj sedmi dan), se kašalj proređuje, a temperatura i bolovi u zglobovima prolaze. Svi se vraćamo na posao 27. Januara i kašljemo (kašljucamo u odnosu na onaj užas) celu nedelju, malaksali. Ona dvojica padaju naredne nedelje, isti obrazac.

Pa dobro, iako se pojavio covid19, i dalje postoji i obični sezonski grip, nije da je on nestao sad kad se ovo pojavilo. Vi ste verovatno imali običan grip.

Link to comment
2 minutes ago, Tresko said:

Pa dobro, iako se pojavio covid19, i dalje postoji i obični sezonski grip, nije da je on nestao sad kad se ovo pojavilo. Vi ste verovatno imali običan grip.

 

Jbm li ga, nisam pametan. Nikada me ovako nije udarilo, i toliko dugo.

Link to comment
55 minutes ago, dùda said:

mene tačno sad boli grlo od onog drugog topika :sad:. moraću da se izolujem jedno vreme od istogtm

 

a u drugim vestima

moram da idem u redovnu nabavku, veliki marketi iskjučeni, samo male radnjice, pijaca itakoto

 

da li da mećem rukavice i kako uopšte čovek da se ponaša ?

koliko vidim, niko ne hoda sa maskom ? dal' zato što nemamo ili što nas zabole ?

 

ne reklamiram, ali: 

 

1. https://online.idea.rs/#!/offers

2. https://www.maxi.rs/online/Prerada-od-vocja-i-povrcja-i-med/c/04?pageNumber=0

3. https://elakolije.rs/

4. https://glovoapp.com/sr/beg/store/maxi-groceries-bel/

 

kao korisnik a i poslom, jaka preporuka svima koji jos ne koriste

Link to comment
3 minutes ago, zorglub said:

 

Jbm li ga, nisam pametan. Nikada me ovako nije udarilo, i toliko dugo.

Ma, ne može čovek da zna. Ionako svake sezone dolaze novi sojevi virusa. Ako te uhvate recimo u momentu kad ti je zbog nečega oslabljen imunitet i organizam generalno efekti su strašni. Ja sam prošle godina fasovao neki grip, i imao sam 7 dana temperaturu oko 40 i nije moglo nikako da se skine, završio sam u bolnici na infuziji i nisam mogao da stojim na nogama. Kad sam mislio da je sve gotovo, posle nedelju dana kao zdrav, vratilo mi se, doduše imao sam samo 38,5 temperaturu još nedelju dana.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...