Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

5 minutes ago, 3opge said:

Gde bih mogao da nadjem spisak lekara koji rade u COVID ambulanti u Zemunu?

 

 

mislim nigde, doktori po covid ambulantama se menjaju

nije raspored kao u regularnim domovima zdravlja

Link to comment
4 minutes ago, Tale said:

Da li je neko radio skoro test pred operaciju? Da li se plaća, gde se radi i da li se traži brzi ili PCR?

Kolega, drugar, pre manje od nedelju dana: ako imas neki zeleni* uput, besplatno, brzi, na NBg u nekoj Medicini rada, vozio sam ga tamo, preko reda, ocas posla...

 

 

*)zeleni je, evo sad mi kaze, uput za operaciju koji izdaje takozvani izabrani, licni jebemliga doktor...

  • +1 1
Link to comment

Zeleni je uput za stacionarno lečenje. Ako imate zakazan prijem u bolnicu (bilo da je operacija ili neka dijagnosticka ili terapijska procedura koja zahteva prijem u bolnicu) neophodan je negativan Ag test ne stariji od 48j koji se radi u covid ambulanti. 

Najbolje je da se okrene call centar ambulante da proverite da li mozda imaju termin za testiranje tih slučajeva i da se ne mešate sa potencijalno zaraženim osobama 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

Kako su tvoji? Sad tek videh da su fasovali. 

 

otac mi ide na bolje, majci je neki idiot dao pogresne lekove, dobila je upalu pluca, sada su joj konacno dali prave lekove. da ne pricam o maltretiranju tipa kazu joj da dodje na kontrolu u 7 ujutro pa se ispostavi da ta doktorka nije tamo iako joj je ona rekla da dodje u to vreme. onda ceka ceo dan a niko nece da je pregleda  i taj rad, pa je lepo posalju kuci.

 

  • Tužno 1
Link to comment

Poznato mi, tako i mene nisu lečili od korone dok nisam do bolnice stigla. Ali čovek bi rekao da se za dve i po godine malo išlifuju i nauče na greškama...

Imaš li ti nekog svog ovde da im se nađe? Tu smo i mi, to znaš. :heart:

  • Hvala 1
Link to comment
Da li je neko radio skoro test pred operaciju? Da li se plaća, gde se radi i da li se traži brzi ili PCR?
ako to sa ambulantom neshto nece da ide brzo i lako, akvalab bilo koja radnja, brzi antigenski za 1k dinara. rezultat za pola sata sat na mejl.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
 
otac mi ide na bolje, majci je neki idiot dao pogresne lekove, dobila je upalu pluca, sada su joj konacno dali prave lekove. da ne pricam o maltretiranju tipa kazu joj da dodje na kontrolu u 7 ujutro pa se ispostavi da ta doktorka nije tamo iako joj je ona rekla da dodje u to vreme. onda ceka ceo dan a niko nece da je pregleda  i taj rad, pa je lepo posalju kuci.
 

Držimo fige.
Po svemu sudeći tu je svaki slučaj za sebe, vrlo je individualno.
Ja i svi ljudi koje poznajem su imali dobra iskustva sa kovid ambulantom na NBG, ali ko zna...

Po svemu sudeći kod starijih ljudi je problem da im ta upala pluća ne izazove opštu slabost i pad imuniteta pa ne bude "lečiš jedno pojavljuje se drugo".
Koliko sam čuo od jednog rođaka Batajnica je pod mnogo manjim pritiskom i trebalo bi da je sad tamo bolje stanje u smislu brojnog stanja osoblja u odnosu na broj pacijenata.
Sve najbolje da bude....



....shiit has hit the fan.
  • Hvala 1
Link to comment
  • 5 months later...
On 2.2.2022. at 14:10, Caligula said:

 

Ja ga koristio preventivno i sad januara kada sam (nesto) zakacio.

 

Realno dize, pisao sam o tome jos pre godinu i jace. Jeste skup (200 dinara dnevno) ali mislim da je dobra investicija.

 

edit: jeftinije ti je da uzmes celo pakovanje preko Srbotrejda


Potrazila sam Orthomol na sajtu Srbotrade, ali vidim da ima nekoliko vrsta, u ampulama, u kesicama, u prahu kao dodatak ishrani.

Mozes li mi reci koji tacno Orthomol imun si pio?

Hvala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...