Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Ja sam svestan sta treba raditi ali nije drzava. Moraju se uvoditi mere od najbalnih stvari poput hleba, pekara ili voca. Ja ne znam koliko virus ostaje na hlebu ili vocu ali mislim da bi hleb morao da ide u neke kese minimum ako ne plastificiranje. Ali moguce da gresim.

Link to comment

Danima me kopka jedna stvar (pošto hoće da nam otkažu planinarenja): kako stojimo povodom fizičkih aktivnosti, odlazaka u prirodu, planinarenja?

 

Sa jedne strane je rizik vucarati se po autobusima, a sa druge dobijamo na snazi, imunitetu, pa bi valjda lakše pregurali zarazu.

Link to comment
3 hours ago, Anonymous said:

Danima me kopka jedna stvar (pošto hoće da nam otkažu planinarenja): kako stojimo povodom fizičkih aktivnosti, odlazaka u prirodu, planinarenja?

 

Sa jedne strane je rizik vucarati se po autobusima, a sa druge dobijamo na snazi, imunitetu, pa bi valjda lakše pregurali zarazu.

 

Mene kopka sledeće - ako zapatim bolest u lakšem obliku i bude mi savetovano da se samoizolujem kod kuće, da li je u redu nastaviti sa trčanjem? Trčim jako rano i sretnem od nula do dva-tri trkača / šetača pasa koje mogu da spazim daleko i zaobiđem u širokom luku.

 

Deluje mi da je rizik da nekoga zarazim neverovatno mali, mnogo veća opasnost bi bio za ukućane. S druge strane, ako nešto mrzim to su pametnjakovići koji prekrajaju pravila kako im odgovara. I tako...

Edited by peralozac
Link to comment

Ne znam, trčao sam i pre sa gripom. Nekako se tripujem da ću brže tako da ozdravim. Čini mi se ako prestanem da bi mi se od bedaka pogoršalo stanje. Teška droga je trčanje.

Link to comment
8 minutes ago, peralozac said:

 

Mene kopka sledeće - ako zapatim bolest u lakšem obliku i

 

Objasnila neka doktorka šta znači "mild" u opisima ove korone. Lakši oblik gripa nije isto što i lakši oblik korone, koji podrazumeva u 90% upalu pluća. Teži slučajevi su hosputalizacija.

Link to comment

Ako budem imao upalu pluća sigurno neću trčati. Dilema je više za situaciju gde sam nosilac virusa (to otkrijem jer ga neko recimo iz firme dobije pa nas sve testiraju), ali praktično nemam simptome. Koliko razumem tako je kod velikog broja zaraženih. Ili grešim?

Link to comment
27 minutes ago, peralozac said:

Ako budem imao upalu pluća sigurno neću trčati. Dilema je više za situaciju gde sam nosilac virusa (to otkrijem jer ga neko recimo iz firme dobije pa nas sve testiraju), ali praktično nemam simptome. Koliko razumem tako je kod velikog broja zaraženih. Ili grešim?

Imaš ovde iz prve ruke kako je prošao jedan mlad pacijent ovde u St Vinsent bolnici - pretpostavljam da letargičan ne bi mogao da trčiš.

 

SaE

Link to comment
29 minutes ago, peralozac said:

Ako budem imao upalu pluća sigurno neću trčati. Dilema je više za situaciju gde sam nosilac virusa (to otkrijem jer ga neko recimo iz firme dobije pa nas sve testiraju), ali praktično nemam simptome. Koliko razumem tako je kod velikog broja zaraženih. Ili grešim?

 

Seti se onog nultog pacijenta iz Italije koji je, dok je bio samo nosilac, istrčao dva polumaratona. Da to nije radio možda ne bi završio u bolnici. Intenzivna fizička aktivnost privremeno slabi imunitet pa ako nosiš virus samo ćeš da ga častiš.

Link to comment

Jedno tehničko pitanje, (ako je već bilo ranije o tome pisano, unapred se izvinjavam):

- Ako se inficirana osoba testira na prisustvo corona virusa tokom perioda inkubacije, a pre pojave simptoma, da li će pokazati pozitivan rezultat?

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...