Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

koliko vidim, sve više forumaša kontroliše antitela.

naravno, teško je odoleti

 

koliko vidim, tu se viđaju nekakve različite jedinice, ajde neko ko se malo više bavio time, da ovde ostavi neki post o tome, šta raditi, koju analizu, koje su jedinice itd, šta za koju vakcinu

 

naravno, ne bi bilo loše da se daju i neki tipovi o cenama :D

Link to comment
9 minutes ago, renne said:

odeš u lab i kažeš koju vakcinu si primila, i oni znaju šta da rade

pa evo imamo različite analize

neki su radili samo na S protein, tu su jedinice u stotinama, hiljadama

@Aleksija i još neko ovde (ne mogu da se setim ko), je radila nešto drugo

 

zanima me šta je to drugo, da li su to neka zbirna antitela, šta je ispravnije raditi za konkretno sinopharm ?

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

pa evo imamo različite analize

neki su radili samo na S protein, tu su jedinice u stotinama, hiljadama

@Aleksija i još neko ovde (ne mogu da se setim ko), je radila nešto drugo

 

zanima me šta je to drugo, da li su to neka zbirna antitela, šta je ispravnije raditi za konkretno sinopharm ?

ono moje je isto spike protein, samo druge jedinice - druga metoda. 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

ono moje je isto spike protein, samo druge jedinice - druga metoda. 

Da, nema jedinica. Jedinice su AU - arbitary united tj proizvoljna jedinica, test nije ni kalibrisan da daje neke realne jedinice, već treba samo obraćati pažnju na referentnu vrednost.

Link to comment
1 minute ago, Spooky said:

Da, nema jedinica. Jedinice su AU - arbitary united tj proizvoljna jedinica, test nije ni kalibrisan da daje neke realne jedinice, već treba samo obraćati pažnju na referentnu vrednost.

da, hvala, to je. 

 

a objasnjenje mog oomiljenog molekularnog biologa u vezi sa titrom antitela jeste otprilike da nisu sva at podjednako efikasna u borbi protiv virusa, da ni nedostatak, ali ni veliki broj nisu apsolutna garancija, ali, citiram "Tako da ukupno: bolje je veći titar antitela nego manji, ali svaki pozitivan je bolji nego negativan."

malo grunfovska izjava, ali postena.

  • Hvala 2
Link to comment

nađoh na twiteru i ovo

EvRUONNWYAYBoWE?format=jpg&name=medium

 

tu se neke treće jedinice pojavljuju, žena je napisala da je ovo navodno zbirno na S i N protein.

 

ed.

i da, ovo je rađeno u inepu

Edited by dùda
Link to comment
On 4.3.2021. at 10:33, dùda said:

pa evo imamo različite analize

neki su radili samo na S protein, tu su jedinice u stotinama, hiljadama

@Aleksija i još neko ovde (ne mogu da se setim ko), je radila nešto drugo

 

zanima me šta je to drugo, da li su to neka zbirna antitela, šta je ispravnije raditi za konkretno sinopharm ?

za Sinofarm se radi posebno S a posebno N protein, nema tu zajedno babe i zabe

  • Hvala 1
Link to comment

drugari, jel imao neko iskustvo sa dolaskom u zemlju na osnovu papira koji dokazuju bolest roditelja? naime, moj sin bi dolazio za kat uskrs iz francuske, ali sem PCR testa mora da ima dokaz, neki papir kojim dokazuje da je neophodno da dodje, pa smo mislili da prilozimo moje zdravstvene izvestaje koji dokazuju da sam bolesna tako kako sam bolesna.

poslednji izvestaj iz Kamenice mi je od 2. februara, gde pise sta pise (dijagnoze C50.4 i C79.5, nastavak lecenja citostatikom ciji naziv je doktorica skratila i pise CAPE, ali to je ona skratila od Capecitabine, odnosno lekova Xeloda, Xitabin, Kapetral.... ) i potpisan je od strane 3 prof dr. internista onkologije. moje pitanje je da li je ovakav dokument dovoljan, da li i kako sudski tumac moze da prevede naziv leka koji je skracen, jasan nasim lekarima jer sam i ranije koristila taj lek pa niko nije pravio pitanje i da li je to uopste bitno kada stoje dve dijagnoze koje su dosta ozbiljne i verovatno dovoljne da ga puste da dodje.  

Link to comment
16 minutes ago, nezvanova said:

drugari, jel imao neko iskustvo sa dolaskom u zemlju na osnovu papira koji dokazuju bolest roditelja? naime, moj sin bi dolazio za kat uskrs iz francuske, ali sem PCR testa mora da ima dokaz, neki papir kojim dokazuje da je neophodno da dodje, pa smo mislili da prilozimo moje zdravstvene izvestaje koji dokazuju da sam bolesna tako kako sam bolesna.

poslednji izvestaj iz Kamenice mi je od 2. februara, gde pise sta pise (dijagnoze C50.4 i C79.5, nastavak lecenja citostatikom ciji naziv je doktorica skratila i pise CAPE, ali to je ona skratila od Capecitabine, odnosno lekova Xeloda, Xitabin, Kapetral.... ) i potpisan je od strane 3 prof dr. internista onkologije. moje pitanje je da li je ovakav dokument dovoljan, da li i kako sudski tumac moze da prevede naziv leka koji je skracen, jasan nasim lekarima jer sam i ranije koristila taj lek pa niko nije pravio pitanje i da li je to uopste bitno kada stoje dve dijagnoze koje su dosta ozbiljne i verovatno dovoljne da ga puste da dodje.  

trebalo bi da je dovoljno.

pre desetak dana na zdravstveni izveštaj člana porodice došla jedna iz fra. nije bilo problema.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, nezvanova said:

drugari, jel imao neko iskustvo sa dolaskom u zemlju na osnovu papira koji dokazuju bolest roditelja? naime, moj sin bi dolazio za kat uskrs iz francuske, ali sem PCR testa mora da ima dokaz, neki papir kojim dokazuje da je neophodno da dodje, pa smo mislili da prilozimo moje zdravstvene izvestaje koji dokazuju da sam bolesna tako kako sam bolesna.

 

Izvini ali nije mi jasno ko trazi taj papir sa opravdanim razlogom?Zar drzavljanima  Sr. nije dozvoljen bezuslovni ulazak u zemlju?

Edited by Haralampije
Link to comment
1 minute ago, nezvanova said:

jeste njemu ulaz u Srbiju  dopusten, ali mu izlazak i ponovni ulazak u FR (gde zivi i radi) nije dopusten bez pozivnog pisma ili neke hitne porodicne situacije

 

Edited by nezvanova
Link to comment
1 minute ago, nezvanova said:

jeste njemu ulaz dopusten, ali mu izlazak i ponovni ulazak u FR nijedopusten bez pozivnog pisma ili neke hitne porodicne situacije

Aha, to je vec nesto drugo, nadam se da ce sve biti ok :thumbsup:

Link to comment

Izvinte što ne čitam redovno temu, možda je već bilo. Drugarica se pelcovala astrom 25.februara, imala poprilične nus pojave sa sve temperaturom i drhtavicom dva dana. Sinoć mi javlja "kasljem, boli me grlo, zeludac, drhtim i sve kosti me bole i glava", ali bez temperature i sva čula su ok. Kakve su šanse da ovo bude covid, i šta dalje preduzeti?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...