Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

20 hours ago, Milosh76 said:

Posle koliko si radio antitela i koji ti j rezultat bio?

Otprilike nedelju dana nakon prestanka svih simptoma. Što je sigurno jače od 2 nedelje od pojave simptoma, pošto nisam baš siguran kad su počeli.

 

Ja sam ih slučajno uradio, bio sam u urgentnom centru i tamo radi jedan drugar i reko ae bocni me da vidim kako stojim. I dobijem nalaz da mi je IgM negativan a IgG pozitivan. Nemam tačnu brojku.

Link to comment
On 29.1.2021. at 12:20, I*m with the pilots said:

Ovo je kao iz one studije iz Engleske, gde se pokazalo kako (bese svaki osmi pacijent) ima kasnije probleme sa srcem i jos nekim organima

pa rečeno je još na početku da je ovo sistemski virus, odnosno da (može da) napada različite sisteme organa.

Link to comment
2 hours ago, eumeswil said:

Pitanje za one što koriste Keltov trik sa držanjem maski u papiru sedam dana, koliko nedeljnjih "ciklusa" prođe pre nego što ih bacite?  Ili ih ne bacate uopšte? 

nema papira, nema kese

desi se da neku nosim 2-3 puta sa razmacima u korišćenju

 

msm kutija od 50kom je 450 dindži, nisu tri careva grada

Link to comment

Par informacija o oporavku na primeru ćaleta, možda nekom bude značilo...

jedva preživeo, ali sa potpuno sjebanim plućima. Nije dobio neku terapiju, samo kontrola za 3 nedelje. Na svoju ruku, a to je on čuo u bolnici, kupio je neku spravu koja pravi kiseonik i udiše ga preko maske ili onih cevčica za nos. Košta oko 75 hiljada. Koristio je po potrebi, kad mu se sloši. Vrlo brzo digne saturaciju preko 90. 

Desilo se to da je u 1 momentu on tu nešto čačkao i nije dobro zavrnuo i mašina je radila ali "na prazno" i nije davala kiseonik, što on nije skontao. Rezlutat je da mu je nakon dva dana, posle jednog odlaska do kupatila saturacija pala ispod 70 i onda je išao u hitnu. U Mitrovicu nismo hteli jer smo čuli da im je pulmologija na nivou srednjeg veka (reči lekara) a za Kamenicu ne možeš dobiti uput jer je drugi okrug (okupirana teritorija, ali to je druga priča), a u ovoj situaciji svako gleda svoje dupe.

Pošto nismo imali više opcija u državnom zdravstvu, otišao je privatno kod ex-načelnika pulmologije na VMA (izgleda da kod svakog privatnika radi po 1 ex-načelnik VMA) i on mu je rekao da samo cepa tu spravu za kiseonik (po 15 sati dnevno) ali uz kretanje, a da bi se kretao mišićima treba kiseonik. Dodatna zajebancija je što je u stanu u skučenom prostoru. Za početak je naručeno duže crevo od 5 metara pa može da malo više šeta po sobi a razmišljamo i o traci za trčanje, metne masku i napred.

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, čekmeže said:

posle jednog odlaska do kupatila saturacija pala ispod 70

Baš gadno. Biće dug i težak oporavak ali bitno je da je preživeo i da očigledno hoće da se bori. Super tata!

 

 

Ne znam je li umesno da prokomentarišem s obzirom da ima bolesnih forumaša (a i sama sam ex koronašica), ali uvek se više žacnem na postove gde prijavljujete da su vam roditelji oboleli i da je borba. Nekako za nas "mlade" mislim da nije tako opasno, a itekako može da bude. 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
16 minutes ago, El Guapo said:

Pala je i cena Bobexovih za 33%

 

 

daj link , ja to ne vidim, akcija je -10% sa 467 na 420 din 

edit: sad zvao - sve 5, na porudzbine preko 1500 din. , dostava gratis

Edited by Haralampije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...