Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

mislim da je to medigrup, druga firma, njihova je trijaza na parkingu, tu smo radili brzi antigenski, kroz prozorche. ali tu su mislim medigrup i euromedik skoro u istoj zgradi, pariske komune.

sent from bubamoto

Link to comment
18 minutes ago, pt 2.0 said:

 

to što je neko preležao koronu uopšte ne znači da neće ponovo da udahne virus, i da bude prenosnik*.

no, vrlo verovatno znači da neće (sa dovoljnom količinom antitela) u sopstvenom organizmu razviti bolest.

*-ovde naravno moramo imati u vidu količinu virusa koja se u tom konkretnom slučaju prenosi amo tamo, i onu donju granicu broja virusnih čestica koja znači sigurno zaražavanje i razvijanje nekog oblika bolesti a koja, najverovatnije, neće biti pređena običnim disanjem ili govorenjem (bez kašljanja i kijanja).

 

Исту ствар су ми од речи до речи испричали пријатељи (брачни пар) прошле недеље, свеже излечени од короне. Био сам убеђен да су пар месеци безбедни за себе и безопасни за околину. 

Link to comment

pa to valjda treba da se namnozi da bi se emitovalo dalje, to mu je ideja zivota njegovog. ovo udahnem 10, 5 mi ubije imunitet, 5 ispljunem na nekog. mislim, nije neki mehanizam :hihi:

sent from bubamoto

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

pa to valjda treba da se namnozi da bi se emitovalo dalje, to mu je ideja zivota njegovog. ovo udahnem 10, 5 mi ubije imunitet, 5 ispljunem na nekog. mislim, nije neki mehanizam :hihi:

sent from bubamoto
 

Ovo.

Ne može ta količina koja se udahne da bude dovoljna za neko dalje zaražavanje. Valjda mi treba u organizmu prvo da razvijemo neke trilione ili već koliko virusa, e da bi širili dalje. Pa ima i na onom dijagramu što je vememah ostavio neki dan, sve jasno nacrtano.

Link to comment
17 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

euromedik, u pariske komune, je imao sa parkinga trijažu za kovid pacijente, skoro svaki dan tuda prolazim i u novembru/decembru je bila paklena gužva., a neki od tih privatnika su radili i patronažne posete kovid pacijentima

 

Nije Euromedik nego Medigrup... oni su zgrada do zgrade. Euromedik mi je izricito rekao da ne radi sa kovid pacijentima ni u jednom njihovom objektu,a hteo sam da im dam lovu za skener pluca. Ta guzva je zbog Medigrupa...dodjes do prozorceta, popunis upitnik, zabiju ti stap u nos, vrte i za 2-3h dobijes na mail resenje testa :D

 

I tako na vise lokacija u gradu. Imaju nekoliko DZ koji su za kovid pacijente, recimo u Dusanovoj ulici.

Link to comment

Jel neko probao ove maske?


https://www.hangar.rs/proizvod/visenamenska-plasticna-maska-sa-izmenljivim-filterom-zelena-maska/

https://www.hangar.rs/proizvod/komplet-filtera-f8-za-zelenu-masku/

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li je normalno da preko kn95 i plave maske osetim parfem i izduvne gasove auspuha? Nesto mi je dunulo da tako udisem i cestice virusa. Inace, u apoteci mi rekli da pogresno nosim maske, kao prvo treba da stavite tu plavu, a preko nje kn, ja radim suprotno kao sto je ovde pisano da bi mi kn sto duze trajala, a inace nisam ni sama nacisto kad da bacim kn jer izadjem u proseku jednom u 2 nedelje napolje i to na nekih 20ak min i zao mi je da ih bacam posle 2 nosenja. Inace, dosta tesko disem sa 2 maske, ali kontam da sam sama kriva jer se ne krecem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...