Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Jel probao neku onu plastičnu Bobex masku sa zamenskim filterom, mogu li naočare da se nose?
Ili neka druga maska, prednost da se ne kači na uši, već oko glave kao 3M.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока

Link to comment

@Anonymous

 

Nedavno smo pisali o njima, prijatne su toliko da skoro ne osećaš da imaš masku na licu, ali to je zato što je i nemaš. :happy: Što se propustljivosti tiče, gore su od hirurških i platnenih. I to je neka "Galenika farmacija", nije tru Galenika. Pisali su i o tom srebro/ zeolit/ nešto delu i to je upitno takođe (strane 116 +) 

Link to comment

E hvala. To su mi ponudili umesto 3M maske, koju bezuspešno tražim danima, a bilo ih je do pre mesec dana.

 

Ukoliko neko zna gde ima da se kupi standardna 3M N95 biću zahvalan.

 

Neki unutrašnji glas (ili paranoja) mi govori da želim da imam pet komada 3M maski.

Edited by Anonymous
Link to comment
15 hours ago, Anonymous said:

Neki unutrašnji glas (ili paranoja) mi govori da želim da imam pet komada 3M maski.

koliko dugo upotrebljavaš tu masku pre bacanja?
imam samo ove obične medicinske, za jednokratnu upotrebu, nisam ni koristila ništa drugo.

Link to comment
7 hours ago, pt 2.0 said:

koliko dugo upotrebljavaš tu masku pre bacanja?
imam samo ove obične medicinske, za jednokratnu upotrebu, nisam ni koristila ništa drugo.

 

Ove KN95 sam koristio dok ne pukne onaj metalni deo. Na jednoj je pukao lastiš. Više puta ih izvrtim, traje to. Sad su pojeftinile, pa ih češće menjam.

  • Hvala 1
Link to comment

Negde preporučuju i JSP maske, jeftinije su od Bobexovih, ali piše da su za kratkotrajnu upotrebu, a za Bobexovekaću za višekratnu, meni treba za duže nošenje, svakao tražim sa ventilom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...