Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

57 minutes ago, Taihoskopija said:

Ja sam dobila tu sivu (proizvođač je ona fejk SNS Galenika)  i izuzetno je prijatna, ali uspeva da se izgasi plamen duvanjem kroz masku bez problema*, tako da sam se smorila, čini se propustljivijom od obične pamučne i obične hirurške. 

 

*nisam sigurna da je to relevantno i dalje 

uh, rekla bih da je itekako relevantno... nista onda, ostavicu za neke nerizicne prilike, umesto one platnene krpice

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

apsolutno. chak i ovo koje teorijski radi prechishcavanje, moralo bi da radi na bazi neke katalalize ili slichno, a svajako da vezuje neshto za sebe ili podstiche vezivanje za neshto trece. ali mora vezivanje, pa je tu super bitno koliko je veliko srebro, koliko ga ima, kakvo je okruzenje. ako li se odvaze da napishu nano, onda tu ide josh veci paket parametara, koji se teshko kontrolishu. mada ne verujem da moze mnogo da se unese u organizam preko maske, svakako mora da bude superozbiljan dizajn da bi radilo to shto treba da radi. a ja miletu koji proizvodi na veliko ne verujem mnogo. i opet, ako pishe nano, a mislim da na nekoj i vudeh, nano u masovnoj proizvodnji je zeznuta i skupa igranka. (generalno gledano, za komercijalne/opshte korisnike, za narod, nano je malo izdao ochekivanja, nishta nije ispalo kako se mislilo unsure.gif )

edip. nosite maske. ne duvajte ljudima zavrat hihi.gif mehanichka barijera je broj 1. ostalo i ovako i onako.

sent from bubamoto
 

Ja sam vrlo skeptican po pitanju tih pseudo maski. Srebrena maska 190 din, o, je. Prvo koliko me secanje sluzi, srebro teoretski ima tu neku moc da anulira mikrobe ali mora biti ultra cistoce i izvuceno na vrloo tanke listice, vazna je povrsina koja apsorbuje gadost iz vode, vazduha etc. Ali mu treba puno vremena, realno milion puta duze od dva udisaja.Ovde je kao ubacen neki prah???Sad su se pojavile maske  sa zeolitom, najprecenjenijom kamenom prasinom jos od kriptonita :fantom:. Lepo zvuci ali obicno nista ne pomaze, osim u kratkotrajnoj absorpciji bilo kakvih, pa i stetnih gasova. Da nije passe, pojavile bi se  i maske sa Cumakovim golisavim torzom stampanim u 3 D na masci ™.Ja bih se ipak drzao kakvih - takvih KN95 

Edited by Haralampije
  • +1 1
Link to comment
Izvinićete gosn Haralampije, imam samočisteću rernu :nobles:
 
 
 
 
 
 
 
U teoriji 
molim te da predjemo na vocap kako bi mi to bilo objashnjeno :ohmy:

eto glede tog srebra i nanoa, a bash sam dobro pazila da ne uvedem u prichu aktivnu povrshinu i poroznost [emoji38]ol:
a to ako je prah, ja to na sebe ne bih stavila, realno, ne valja ako nema, josh gore ako ima [emoji38]ol:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Ne znam da li su pouzdani, ali ne vrede. Sve je to roba sa aliekspresa od po 2, 3, 4 evra komad:

 

€ 3,25  16%OFF | Fingertip Pulse Oximeter SpO2 Finger Oximetro De Dedo OLED Pulse Oximeter Blood Oxygen Heart Rate Meter Monitor Pulsioximetro
https://a.aliexpress.com/_BUC4yX

 

Ovaj naručih pre dve nedelje i još putuju...

Edited by desboj
  • Hvala 1
Link to comment

mogle su apoteke da postave na usluzno koriscenje par, ko sto u nekima ima da izmeris pritisak :D

uz postovanje mera naravno, o broju ljudi u isto vreme

 

Link to comment

Dobra ideja. Nešto kao bankomat varijanta, sa ulice mu priđeš, gurneš prst i on odštampa saturaciju, puls, datum i vreme. Al kad bi se igrali Singapura

  • +1 2
Link to comment

Uz to imaju i trajnu N99 sa filterom koji se menja jednom mesečno sa sertifikatom sa testiranja u Institutu za opštu i fizičku hemiju.

 

Deluje da uopšte nije prevara, ostaje samo pitanje udobnosti.

 

Ako neko kupi neku njihovu, nek napiše iskustva.

Edited by vememah
Link to comment

Te sa ventilom nisu neka zaštita, prema ovima što su testirali.

 

https://gizmodo.com/how-face-shields-and-valve-masks-fail-to-stop-infectiou-1844916328

 

Quote

“Overall, the visuals presented here indicate that face shields and masks with exhale valves may not be as effective as regular face masks in restricting the spread of aerosolized droplets,” the authors wrote. “Thus, despite the increased comfort that these alternatives offer, it may be preferable to use well-constructed plain masks.”

 

Edited by eumeswil
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...