Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

5 minutes ago, InvisibleLight said:

Cula sam za njih. Bas je drugareva apotekarka nosila i hvalila je, i posle 5 dana se sreli u kovid ambulanti :D

naravno ne stiti nijedna 100posto, al i ne kazem da je losa, samo anegdota

ja i dalje kombinujem ove kn95 i hirurske, kn95 recikliram isto po uputstvima s ppp-a

ma da, ovo je cisto sa aspekta udobnosti, sto se tice zastite... pitanje je da li na nasem trzistu imamo ozbiljne primerke.

Link to comment
11 minutes ago, Aleksija said:

naravno, kad eliminisemo gluposti o samociscenju, srebru i ostalo,

 

Srebro kao sredstvo za ciscenje nije nikakva glupost - sve tablete npr. za ciscenje vode koje se nose po nezgodnim mestima ga sadrze, i ako je suditi po meni u vise navrata, rade dobro svoj posao. I ja imam maske koje u sebi imaju te cestice, vec sam ih preporucivala jer se izmedju ostalog jako lepo dise sa njima posto su od mikrofibera a ne od pamuka, a mogu da se iskuvavaju.

Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

 

Srebro kao sredstvo za ciscenje nije nikakva glupost - sve tablete npr. za ciscenje vode koje se nose po nezgodnim mestima ga sadrze, i ako je suditi po meni u vise navrata, rade dobro svoj posao. I ja imam maske koje u sebi imaju te cestice, vec sam ih preporucivala jer se izmedju ostalog jako lepo dise sa njima posto su od mikrofibera a ne od pamuka, a mogu da se iskuvavaju.

ah, meni je delovalo kao neka od ovih marketinskih prica. bas cu pogledati malo o tome, hvala.

Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

ah, meni je delovalo kao neka od ovih marketinskih prica. bas cu pogledati malo o tome, hvala.

Kada smo isli u Peru smo kupili te tabletice za vodu, posle sam ih i u Grckoj koristila za cesmovacu, na bazi hlora i srebra su, mora se doduse voditi racuna o kontaktnom vremenu tako da ne moze voda da se pije odmah.

  • +1 1
Link to comment
Ja sam laik, ali moja muterka je opasan hemičar. Ona tvrdi da se itekako mora voditi računa u kom obliku se srebro unosi u organizam.
apsolutno. chak i ovo koje teorijski radi prechishcavanje, moralo bi da radi na bazi neke katalalize ili slichno, a svajako da vezuje neshto za sebe ili podstiche vezivanje za neshto trece. ali mora vezivanje, pa je tu super bitno koliko je veliko srebro, koliko ga ima, kakvo je okruzenje. ako li se odvaze da napishu nano, onda tu ide josh veci paket parametara, koji se teshko kontrolishu. mada ne verujem da moze mnogo da se unese u organizam preko maske, svakako mora da bude superozbiljan dizajn da bi radilo to shto treba da radi. a ja miletu koji proizvodi na veliko ne verujem mnogo. i opet, ako pishe nano, a mislim da na nekoj i vudeh, nano u masovnoj proizvodnji je zeznuta i skupa igranka. (generalno gledano, za komercijalne/opshte korisnike, za narod, nano je malo izdao ochekivanja, nishta nije ispalo kako se mislilo unsure.gif )

edip. nosite maske. ne duvajte ljudima zavrat hihi.gif mehanichka barijera je broj 1. ostalo i ovako i onako.

sent from bubamoto







  • +1 2
Link to comment
Just now, gospa buba said:

katalaliza, monalaliza, tamovamo shta hihi.gif

mrzi me sad dispravljam.

hvala shto chitate pazljivo :s_p:

Ma citanje pazljivo mi navika, ni po jada, nego si me uplasila, o'ladila: na gomilu svega i svacega sto se oko korone pojavilo, pomislih jos jao kakva sad jos i katalaliza... 

Na svu muku... :D 

Sreca sto sam se u ovoj mojoj divljini skoro pa pretvorio u antimaskera: jutros sam je prvi put posle ko zna koliko, cisto da me zelja mine, a povodom Sunca koje se pojavilo posle ko zna koliko dana, zaputio kilometrima do bureka....

More je sasvim dovoljno... :sleep: 

Link to comment
30 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja sam laik, ali moja muterka je opasan hemičar. Ona tvrdi da se itekako mora voditi računa u kom obliku se srebro unosi u organizam.

Pa naravno, niko nije pricao da se stave tri supene kasike u casu :D

Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

Kupila sam par tih nano-srebro-višekratnih, navodno mogu da se peru. 

Jako udobna, mekana. I roze je (bitan detalj) 

da, lepo stoji :)

mada ima i plavicasto-sivih

Link to comment

Ja sam dobila tu sivu (proizvođač je ona fejk SNS Galenika)  i izuzetno je prijatna, ali uspeva da se izgasi plamen duvanjem kroz masku bez problema*, tako da sam se smorila, čini se propustljivijom od obične pamučne i obične hirurške. 

 

*nisam sigurna da je to relevantno i dalje 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...