Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

image.jpeg.c0bca959b49ba7a1a798058aabc8760f.jpeg

 

Ова маска се показала као непрактична у зимским условима напољу. Долази до кондензације са унутрашње стране.

Link to comment

Mnogo puta vec receno iz iskustva drugih da i pored upale pluca, koja se otkrije tek na RTG, nema se temperarura niti neke naznake tezeg stanja, kad ono tamo...
Opaka bolestina.



Promasila sam temu.
Link to comment
On 28.11.2020. at 10:47, InvisibleLight said:

 

da,i ste ovakve sam kupila u dm-u, 'kvalitet' me i nagnao da proguglam o vrstama tih kn95 i isto zakljucila da su' fejk' tj nesigurne pa ih  ev.nosim uz hirursku preko

sad cu da odem do benu po ove sto gore pominju

 

sad vidim da ih @desboj hvali, pa cu da  za nesto sto bi trebalo da bude samo i iskljucivo egzaktno zakljucim sa filofozskim 'sto ljudi sto cudi' :laugh:

Pošto su te u Benu apoteci?

Ja sam kupovao maske KN95 od ~70din u Idei, DMu, i poslednju, rekao bih najslabiju turu u Lindi.

Ja sam nosio sa hirurškom ispod, tako mi reko zet iz gradske bolnice, ali vidim da se nose preko.

Prethodno sam imao par komada, zet mi dao, bile su bar 3-4 puta deblje od ovih iz DMa.

Edited by El Guapo
Link to comment
Erm... da li se teška promuklost ubraja u simptome, promaklo mi?  unsure.gif
sve moze da se rachuna, to je shredingerova bolet, dok te ne raspakuju nije ti nishta i jeste ti sve.

sent from bubamoto


  • +1 1
Link to comment
ma valja svaka, samo da se nosi kako treba
 
(ali nisi to pitala, znam)
Ok, nisam u tom smislu pitala ni mislila, od pocetka nosim maske, svakakve, mislim da sam puno o njima pisala... nego kritikovali su ovde neke KN95, a ove nisam videla do sada, drugacije su, tanusne nesto.
  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Jumanji said:

Ok, nisam u tom smislu pitala ni mislila, od pocetka nosim maske, svakakve, mislim da sam puno o njima pisala... nego kritikovali su ovde neke KN95, a ove nisam videla do sada, drugacije su, tanusne nesto.

Jesu tanucne, al takve su sad u ponudi, bas iste takve sam kupila i u dm-u i lidlu i apoteci..

Cini mi se da cak imaju pomalo i onaj miris kineskih radnji..

Edited by InvisibleLight
Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

Jesu tanucne, al takve su sad u ponudi, bas iste takve sam kupila i u dm-u i lidlu i apoteci..

Cini mi se da cak imaju pomalo i onaj miris kineskih radnji..

nemoguce :D

 

ja sam od koleginice dobila na poklon ovu (ona kaze da je to neka koju je novak djokovic donirao skolama, ja to nisam ispratila)

https://koloid.rs/en/product/srebrna-maska-za-odrasle/

 

naravno, kad eliminisemo gluposti o samociscenju, srebru i ostalo, to je dosta udobna cetvoroslojna maska koja dobro naleze na lice + ima neki mekan unutrasnji sloj, kao malo barsunast, nema toliko onog dozivljaja plastike na licu kao kod obicnih hirurskih. nivo zastite je verovatno kao kod hirurskih, ali je meni mnogo laksa za nosenje. 

kao i sve maske, nakon upotrebe je ostavim 7 dana da odstoji i to je sve.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

nemoguce :D

 

ja sam od koleginice dobila na poklon ovu (ona kaze da je to neka koju je novak djokovic donirao skolama, ja to nisam ispratila)

https://koloid.rs/en/product/srebrna-maska-za-odrasle/

 

naravno, kad eliminisemo gluposti o samociscenju, srebru i ostalo, to je dosta udobna cetvoroslojna maska koja dobro naleze na lice + ima neki mekan unutrasnji sloj, kao malo barsunast, nema toliko onog dozivljaja plastike na licu kao kod obicnih hirurskih. nivo zastite je verovatno kao kod hirurskih, ali je meni mnogo laksa za nosenje. 

kao i sve maske, nakon upotrebe je ostavim 7 dana da odstoji i to je sve.

Cula sam za njih. Bas je drugareva apotekarka nosila i hvalila je, i posle 5 dana se sreli u kovid ambulanti :D

naravno ne stiti nijedna 100posto, al i ne kazem da je losa, samo anegdota

ja i dalje kombinujem ove kn95 i hirurske, kn95 recikliram isto po uputstvima s ppp-a

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...