Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Odlično je to. Pogledaj o Rodmanu i Bad Boysima (to su dva odvojena), na primer, fenomenalni su.

 

Zarade igrača Čikaga u sezoni 97/98:

 

Spoiler

r4sEb2P.png

 

 

Ono što nije rečeno u drugoj epizodi jeste da je Pipen na kraju zaradio više para od ugovora nego Majkl, na Basketball Reference se vide svi podaci. Sam Rajnsfeld kaže da je savetovao Pipena da ne potpiše, a Skoti je rekao da mu bio važno da obezbedi porodicu, te da zato nije želeo da potpiše kraći ugovor i da kasnije juri bolji, jer nije smeo da rizikuje da od toga ne bude ništa zbog neke povrede.

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Jel neko gledao redovno ovaj ESPN 30 for 30? Jel vredi utrosenog vremena, vidim da ima hiljadu epizoda. Ja sam odgledao samo onu o Divcu i Drazenu, ok je bila.

 

Skoro sam odgledao skoro celu drugu sezonu. Malo se proredio kvalitet u odnosu na prvu. Ima ih 7, 8 stvarno super od 30. Ima ih dosta na temu sportova bliskih samo USA podneblju, pa me mnogi od njih nisu uvukli.

 

2 hours ago, pbg12345 said:

pa npr to sa koledza

prica o prvoj godini , kad je bio klinac tu, pobednicki kos, pobednik  je rodjen 

i onda naredne dve kad je bio daleko bitniji u ekipi nista

kao razvijao se i to je to

pa ona prva nba sezona, nista se ne spominje skor i to

nego neka utakmica protiv milvokija negde na pocetku sezone, kako je "prelomio"

 

msm sve ok, serem i ja, ali ne volim taj "holivudski"pristup

 

Pa sereš brt :)

 

Utakmica protiv Milvokija jeste bila bitna jer, kao što si video, Jordan je bio tih i nenametljiv, vredan i radan dok su ostali po gostovanjima karali kurve i šmrkali koks. Jeste bitno i pokazatelj njegove ličnosti da je kao ruki uspeo posle 3 utakmice da se nametne kao apsolutni lider. 10 epizoda po 50+ minuta stvarno nije ništa u poređenju sa celom tom sezonom i stotinama sati materijala koja su verovatno napravljena, dužinom sezone, i sl. Plus još stariji sadržaj koji je neminovan da približi situaciju publici koja u to vreme nije sve ispratila "direktno". 

Ono, očekuješ baš nešto što je nemoguće jbg. Niti realno bilo koga to zanima da gleda, npr, 20 minuta o njegovoj drugoj sezoni na koledžu, koga zabole, realno.

Link to comment
19 hours ago, Mos said:


Rece Bill Simmons na poslednjem podcastu da postoji Woj-ov podcast sa Krausom od pre nekoliko godina valjda. To bi mozda bilo zanimljivo cuti. Jasno je da su ga fanovi Bullsa hejtovali pored ova dva boga kosarke, samo ponekad imam utisak da to ne bi bilo tako da je malo drugacije izgledao. Tip je na pola puta do Goluma.

 

I kakav masivan respect sto je drulovao na Kukija od 90e. :)

 

Hvala, taman cu ga potraziti ovih dana, potpuno sam zaboravio da i Woj ima podcast, na njega obicno obracam paznju samo kada je trade deadline.

 

Nego bar dva puta je Jordan na finjaka bocnuo Krausa u prvoj epizodi, oba puta naravno vezanovo za Dzerijevu visinu :D

 

10 hours ago, goofs said:

Jel neko gledao redovno ovaj ESPN 30 for 30? Jel vredi utrosenog vremena, vidim da ima hiljadu epizoda. Ja sam odgledao samo onu o Divcu i Drazenu, ok je bila.

 

Odgledao sam vecinu, pa ajde da ti preporucim nekoliko na brzaka:

 

- Big Shot (ovaj mi je ubedljivo najomiljeniji, prica o prevarantu koji je preuzeo Njujork Islanderse bez prebijene pare u dzepu)
- King's Ransom (ovaj mi je na drugom mestu, kad je Vejn Grecki trejdovan u LA i kako su to doziveli fanovi u Edmontonu)
- No Crossover: The Trial of Allen Iverson (ako si ga gotivio onda ce ti se svideti, meni je Iverson najomiljeniji NBA igrac ikada)
- One Night in Vegas (ako gotivis Tajsona i Tupaka, ovo je prica o njihovom prijateljstvu neposredno pre nego sto je Pak ubijen)
- Straight Outta L.A. (prica o Rejdersima dok su bili u Los Andjelesu iz ugla njihovog uticaja na gengsta rep kulturu i NWA grupu)
- Pony Excess (afera vezana za SMU Mustange i njihovo regrutovanje talenata koje je izraslo u jedan od najvecih skandala koledz fudbala)

 

- Of Miracles and Men (ako volis hokej za ovaj svi pricaju da je odlican, ali ja ga nikada necu gledati jer mi je ta tema isuvise bolna :sad:)

Link to comment

Био је на Нетфликсу неки документарац о Ајверсону и таман кад сам ријешио да погледам, нетрагом нестао.

Link to comment
21 hours ago, Бруклинский said:

 

Odgledao sam vecinu, pa ajde da ti preporucim nekoliko na brzaka:

 

- Big Shot (ovaj mi je ubedljivo najomiljeniji, prica o prevarantu koji je preuzeo Njujork Islanderse bez prebijene pare u dzepu)
- King's Ransom (ovaj mi je na drugom mestu, kad je Vejn Grecki trejdovan u LA i kako su to doziveli fanovi u Edmontonu)
- No Crossover: The Trial of Allen Iverson (ako si ga gotivio onda ce ti se svideti, meni je Iverson najomiljeniji NBA igrac ikada)
- One Night in Vegas (ako gotivis Tajsona i Tupaka, ovo je prica o njihovom prijateljstvu neposredno pre nego sto je Pak ubijen)
- Straight Outta L.A. (prica o Rejdersima dok su bili u Los Andjelesu iz ugla njihovog uticaja na gengsta rep kulturu i NWA grupu)
- Pony Excess (afera vezana za SMU Mustange i njihovo regrutovanje talenata koje je izraslo u jedan od najvecih skandala koledz fudbala)

 

- Of Miracles and Men (ako volis hokej za ovaj svi pricaju da je odlican, ali ja ga nikada necu gledati jer mi je ta tema isuvise bolna :sad:)

Od navedenih gledao sam Ajversona i jeste za preporuku. Hampton, Va, je zajebano mesto za odrastanje.


Dodajem Dva Eskobara, a pratim i podizem sa The Fab Five - o Michigan koledz timu, i Without BIas - o Lenu Biasu, kad smo vec na NBA topiku. 

Link to comment

U vezi svega sto pisete o Jordanu i novoj seriji, onako bez gledanja, moje trenutno razmisljanje je samo u pravcu da me tada nista nije zanimalo osim svega sto se desava na terenu. Narocito zbog toga sto je tako tesko bilo doci do, jelte, stanja na terenu, odnosno snimaka utakmica.

 

Sad od vas saznajem da je Jordan imao 33/61 miliona ukupne timske zarade, a da je Pippen zapravo bio sesti igrac svog tima, a Kukoc cele lige :D. To je tad bilo totalno nebitno - gledala se kosarka, ili barem ja onakav sa pubertetskim brkovima i brigom o prijemnom za srednju skolu (leto 97) nisam imao fokus kakav imam sada. 

 

Dzordan je najbolji ikada. Ali da se igramo djavoljeg advokata - ovolika estradizacija kojoj pribegava npr LeBron, pa da je stavimo u kontekst standarda estradeu Jordanovo vreme (po principu kako se ponderise vredost valute u kontekstu inflacije, :)), sto bi rekla Keri Bredso, I couldn''t help but wander......

 

 

Link to comment

Bulls Knicks rewatch. Rusilo je najzad priznao..dobro, možda su pravili malo jače pikove tada, niko nije kenjao sudijama, MJ je vršio presing celu utakmicu, Chicago stadium urla sve vreme, Intensity...možda ipak nešto nedostaje sada...

 

 

Link to comment

na netflixu

 

danas sam gledao finale juta vs cikago i najjaci utisak mi je koliko je kosarka napredovala. 

Link to comment
3 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Био је на Нетфликсу неки документарац о Ајверсону и таман кад сам ријешио да погледам, нетрагом нестао.

 

Verovatno mislis na Iverson (2014)

 

https://www.imdb.com/title/tt2088745/

 

Producirao ga je isti covek (Michael Tollin) koji je radio i ovaj Last Dance sa Jordanom, traje skoro dva sata i bavi se celom karijerom Iversona, za razliku od 30 for 30 dokumentarca koji je posvecen incidentu tokom njegovih srednjoskolskih dan,a kada je ucestvovao u jednoj tuci u kuglani sto je dovelo do pravog medijskog cirkusa zbog rasnih konotacija.

 

Preporucujem i jedan i drugi dokumentarac za one koji nisu gledali.

 

 

Link to comment

Da dodam dobre 30for30 koje sam pogledao do sada na Areni a koji su mi se svideli:

The two Escobars - nije potreban opis. Nisam udario enter i ostao mi post tek sad objavljen.

9.79 o Benu Dzonsonu i dopingu u atletici u to vreme. Ima jedan detalj kad agent Karla Luisa pita novinara da pogodi koliko je Karl dobijao po mitingu da se pojavi i cini mi se da reprter kaze milion a ovaj mu odgovori da nije ni blizu.

Benji- o Benu Wilsonu najtalentovanijem srednjeskolskom kosarkasu svih vremena u Cikagu koji je ubijen nedaleko od skole. Nik Anderson je pricao da je broj nosio zbog njega to smo ja i burazer gledali 90ih u nekom NBA Actionu.

Elway to Marino odlican o draftu u NFL 1983.g.

Sole man o Soniju Vakaru coveku koji je zasluzan za Najk i Dzordana i o celoj industriji vrbovanja igraca. Ovaj pogledati pod obavezno.

 

Edited by Moća
Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...