Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Pa to i nije ne znam kakva ekipa mega zvezda. Imam utisak da su kod nas vec godinama najpopularnija marka, i sam ih forsiram vec neko vreme i zadovoljan sam kvalitetom bas.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
17 minutes ago, Host said:

Red Auerbach sveukupno. Od novije garde Don Nelson.

 

e, Auerbach mi je prosao nekako ispod radara s obzirom da je bio aktuelan 20ak godina pre mog rodjenja :D 

 

Don Nelson je car, ko nije u toku neka izgugla kako sad zivi i gde i cime se bavi, al nemoj zezati, ne ide u kufer s ovom dvojicom

Link to comment
13 hours ago, Zli Gli said:

Mali oftopik, ja imam utisak da je zadnjih godina Under Armour isplivao kao glavna sportska marka u svetu, ili makar kod nas. Ko su njihovi Soni Vakaro i Dzordan? :unsure:

 

Under Armor je osnovao fullback Terrapinsa, a prvi veliki proboj su napravili preko filma Any Given Sunday. 

drugar koji prati ta dešavanja mi je još pre 15ak godina pričao kako su oni sledeća velika kompanije i da će valjda da forsiraju opremu za hockey, lacrosse i malo football, pa će tek onda da navale na ostalo.

ne pratim baš te stvari, ali znam da su zamalo potpisali Duranta. ali mu je Nike dao neki bjesan ugovor pa je to onda propalo. I viđam da u college footballu baš mnogo timova nosi njihovu opremu.

 

Što se tiče dokumentaraca i 30 for 30, srdačno preporučujem You dont know Bo epizodu o Bo Jacksonu.

Čovek za kog se priča da je, uz Jima Thorpa, najbolji atleta svih vremena. Neverovatne stvari je radio.

On je bio football's Michael Jordan. Bo i MJ su ista su generacija, razlika između njih dvojice je par meseci. I u trenutku kad su u svetu sporta domirale njuške poput Maradone, Larry Birda, Kevina McHalea pojavljuju se istovremeno njih dvojica, koji izgledaju kao terminatori. Sličnost im je i što su obojici karijere ispaštale zbog ljubavi prema baseballu, s tim da je Bo i za baseball bio hall of fame nivo talenta. Obojica su ključne figure za uspon Nike-a.

A opet su bili totalno drugačiji. MJ koji je realno psihopata kalibra 1 u 100 milijardi i Bo koji sve što radi, radi lagano i bez mnogo stresiranja. 

Sam film je lepo urađen. Meni se baš dopalo što je autor dosta insistirao na anegdotama koje su pratile Boa i te anegdote pričaju ljudi koji su mi bili treneri i koji su ga poznavali i pratili. Čitava 1 mitologija je izgrađena oko njega i te priče su užasno zabavne. A plus je i veoma zanimljivo kao fenomen. Ima u filmu scena kad neki lik kaže otprilike "Bo je poslednji veliki sportista koji će imati svoju ličnu mitologiju" i to je, onako, pozadinska tema celog filma.

Link to comment
Auerbach je neprikosnoven. Serijski je uzimao titule u doba Wilta plus je dramaticno unapredio shvatanje kosarke. 
 
Nelson je preporodio tri tima (Warriorse u dva navrata) i obicno je radio dva posla istovremeno - trenerski i menadzerski. Jedini je trener medju najboljim svih vremena koji formalno nije osvojio titulu, mada je titula 2011 realno njegova, a za jos jednu je brutalno pokraden. Dramaticno unapredio shvatanje kosarke. Moze se reci da je calac moderne taktike. 
 
Popovich je sigurno u najuzem izboru. Mega gotivan lik, radio i kao menadzer, pobedjivao koristeci razlicite taktike. Medjutim, realno je uvek imao odlicne timove. Prvi trenerski zadatak mu je bio da vodi tim sastavljen od dva top 50 igraca, od kojih je jedan sigurno u prvih 10. U tim timu je osim Robinsona i Duncana imao jos jednog odlicnog igraca, Seana Elliota, koji je izabran kao 3. pik na draftu. Dakle petorka sastavljena od dva prva pika i jednog treceg. U drugom timu je imao jos jednog od najboljih igraca svih vremena koji je u Spurse dosao kao najbolji igrac Evrolige (Manu) plus vrhunskog i megatalentovanog pleja (Parker). Tacno je da ih je on draftovao, tako da mu i to ide u zasluge. 
 
Sa druge strane, Jackson je vise bio guru i motivator nego ne znam kakav takticar. Dobio je puzle za uzrast od 10 godina i slozio ih je. Preuzeo je svoj prvi tim u trenutku smene generacija u ligi i dobio Jordana i Pippena, plus kasnije Kukoca i Rodmana. Pricamo o ozbiljnim kandidatima za najbolje igrace svih vremena. Drugi posao? Shaq i Kobe. Sta reci, zivot ga nije mazio. Sistem igre koji je forsirao je zapravo diktirao njegov pomocni trener. 
 
Sve u svemu, nema sumnje ko je GOAT.
 
30NELSON4-superJumbo-v2.jpg
Brate Pop je draftovao igrace sa koji pozicija ne racunajuci ovu prvu trojicu i od svih je napravio igrace koji su bili u top 10 po svojim pozicjama. Ne zaboravi i Kavaija kog iako nije draftovao je verovatno Indijana uzela za njih kao deo trejda.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Meni je glavni utisak kod Popa da sam gledao San Antionio koji igra najruzniju i najlepsu kosarku u ligi, i u oba slucaja su uzeli titulu. 

Nije nimalo gadljiv na evropske igrace, naprotiv. I nije imao top10 pik vise od 20 godina :D jos od Tima Dankana.

 

Kad bi tako gledali, Pop mi je ispred Fila. S druge strane, Fil ima 11 prstenova, jbt, jeste uz najbolje igrace u istoriji, jeste ga par puta usralo, ali 11 covece.

Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

Mržnja koju Majkl i dalje oseća prema Ajzei je do jaja :lolol:

 

Ali koliko mi je do jaja što Jordan psuje i ne ulepšava. Jel ono Venington rekao "Detroit? Gomila pičkica". I to je najbolji i najrealniji opis, to je jebena gomila pičkica. Mlate i lome celu ligu, i kada dobiju po tamburi pobegnu sa  terena ko najveće pizde, a Ajzejino opravdanje je vrhunsko. "Tako se tada prenosilo". Ma teraj se bedniče. Jordanu je bilo do jaja lako da čestita svima kao što jeste dok su ga guzili i ubijali od batina. Smradina, nije ni čudo što ga svi mrze.

Link to comment
3 hours ago, Host said:

Auerbach je neprikosnoven. Serijski je uzimao titule u doba Wilta plus je dramaticno unapredio shvatanje kosarke. 

 

Nelson je preporodio tri tima (Warriorse u dva navrata) i obicno je radio dva posla istovremeno - trenerski i menadzerski. Jedini je trener medju najboljim svih vremena koji formalno nije osvojio titulu, mada je titula 2011 realno njegova, a za jos jednu je brutalno pokraden. Dramaticno unapredio shvatanje kosarke. Moze se reci da je calac moderne taktike. 

 

Popovich je sigurno u najuzem izboru. Mega gotivan lik, radio i kao menadzer, pobedjivao koristeci razlicite taktike. Medjutim, realno je uvek imao odlicne timove. Prvi trenerski zadatak mu je bio da vodi tim sastavljen od dva top 50 igraca, od kojih je jedan sigurno u prvih 10. U tim timu je osim Robinsona i Duncana imao jos jednog odlicnog igraca, Seana Elliota, koji je izabran kao 3. pik na draftu. Dakle petorka sastavljena od dva prva pika i jednog treceg. U drugom timu je imao jos jednog od najboljih igraca svih vremena koji je u Spurse dosao kao najbolji igrac Evrolige (Manu) plus vrhunskog i megatalentovanog pleja (Parker). Tacno je da ih je on draftovao, tako da mu i to ide u zasluge. 

 

Sa druge strane, Jackson je vise bio guru i motivator nego ne znam kakav takticar. Dobio je puzle za uzrast od 10 godina i slozio ih je. Preuzeo je svoj prvi tim u trenutku smene generacija u ligi i dobio Jordana i Pippena, plus kasnije Kukoca i Rodmana. Pricamo o ozbiljnim kandidatima za najbolje igrace svih vremena. Drugi posao? Shaq i Kobe. Sta reci, zivot ga nije mazio. Sistem igre koji je forsirao je zapravo diktirao njegov pomocni trener. 

 

Sve u svemu, nema sumnje ko je GOAT.

 

 

 

Nelson je sigurno vrhunski trener i gm ali teško da može da bude goat neko ko nije uzeo nijednu titulu. On može tu da uđe u konkurenciju sa Džerijem Slounom recimo. Na drugoj strnai pričaš o Popoviću kao nekom ko je imao top pikove i onda mu imputiraš Manua i Tonija da su odlični igrači kao da ih je draftovao i razvio neko deseti. To što tek tako na kraju ubaciš da ih je on i draftovao i pripišeš mu nekakve usputne zasluge za to je onako bezveze. Jeste Fil bio guru što btw donekle i jeste posao trenera ali ispade sad da je Tex zaslužniji od njega za 11 titula.. Burazeru, 11 titula, pa sve da su MJ i Kobi igrali zajedno u prajmu je opet 11 titula. 

Link to comment
4 minutes ago, Mil@n said:

 

Ali koliko mi je do jaja što Jordan psuje i ne ulepšava. Jel ono Venington rekao "Detroit? Gomila pičkica". I to je najbolji i najrealniji opis, to je jebena gomila pičkica. Mlate i lome celu ligu, i kada dobiju po tamburi pobegnu sa  terena ko najveće pizde, a Ajzejino opravdanje je vrhunsko. "Tako se tada prenosilo". Ma teraj se bedniče. Jordanu je bilo do jaja lako da čestita svima kao što jeste dok su ga guzili i ubijali od batina. Smradina, nije ni čudo što ga svi mrze.

 

Grent 

 

 

 

I Lejmbir je pričao u nekom podkastu noćas, tj. jutros i ispao bolji lik od Ajzee, rekavši da se uopšte ne kaje zbog toga i da bi opet uradio isto. Video sam dobar komentar za Ajzeu - he looks and talks like some greasy car salesman.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment

Inače sam očekivao da će ovaj last dance biti više o poslednjoj sezoni, da neće biti toliko povrataka u prošlost, ovo što smo videli u ove 4 epizode su prilično poznate stvari. Ali ako je cilj da Lebron, Rič Pol i ekipa crkavaju svake nedelje, ja sam za. 

Link to comment

Da, Grent... Baš je lepo sročio. Jako mi se sviđa što nema te političke korektnosti, posle milion izjava Jordana i intervjua, ovo je prvi put da ga vidimo u ovako iskrenim izdanjima, to je meni neprocenjivo.

 

Jordan je sve objasnio. "Neko poštovanje mora da postoji. Bez obzira koliko je bolelo. And believe me it fucking hurt." 


Meni je možda najbolji momenat u ovih 8 epizoda kada je zaplakao na kraju sedme epizode kada kaže "Nisam morao da radim ovo, ali jedini razlog je taj što - to sam

Spoiler

 

ja. Tako sam ja igrao, ako hoćeš da igraš igraj, ako nećeš ne moraš". 


Čovek je napravio nba šampione od gomile igrača koji NBA šampione mogao da gleda samo na tv-u. Uvek ostaje pitanje da li bi ti igrači pružili ono što se od njih očekuje, pa i više od toga da ih stalno nije izazivao što na treninzima što na utakmica da prelaze svoje limite. Još jedna stvar koju je rekao - "MJ nikad nije tražio ništa od nikoga a da to nije radio prvi on". Hoćeš da igraš sa ubedljivo najboljim svih vremena? To ima svoju cenu jbg. 

 

Što se mene tiče, gotivim ga samo još više posle ovih 8 epizoda .

 

 

Edited by James Marshall
stavio u spojler
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...