Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

8 hours ago, Mos said:


Jbg, titula Klivlendu mi ipak vredi za dve. Plus bolesni broj odigranih minuta prakticno bez povrede celu karijeru. 
 

 

Da je Lebron doneo titulu Klivlendu godinu dana ranije kad je Kyrie bio povredjen, onda bi ta titula zaista vredela kao dve, ili da je kojim slucajem uspeo da pobedi GSW nakon sto su doveli Duranta.

 

Za titulu iz 2016. godine skoro podjednako je zasluzan i Kyrie, ne samo zbog one trojke u sedmoj utakmici, vec i zbog toga sto je ubacivao oko 27 poena po utakmici tokom tog finala, a na suprotnoj strani je jedino Curry imao u proseku vise od 20 poena po utakmici.

 

Daleko od toga da ne mislim da je Lebron cudoviste i naravno da je jedan od najboljih ikada, ali stalno se o toj tituli Klivlenda prica kao samo o njegovoj, iako je Kyrie i vise nego pomogao da se ona osvoji.

 

Inace uglavnom se slazem sa onom tvojom listom na prethodnoj strani, bar sto se tice prva tri mesta.

 

1. Jordan (najbolji kosarkas u istoriji NBA lige)
2. Kareem (najbolji srednjoskolac ikada, najbolji koledz igrac ikada, najbolji centar u istoriji NBA lige)
3. Magic (najraznovrsniji kosarkas ikada, najbolji plej u istoriji NBA lige)

 

Sto se tice cetvrtog i petog mesta, tu bih ipak stavio dva najdominantnija igraca koje je bilo nemoguce cuvati jedan na jedan.

 

4. Wilt (jedini koji je tokom cele karijere u proseku belezio 30+ poena i 20+ skokova, a jedne sezone je imao prosek 50+ poena)
5. Shaq (jedini igrac koji je na svom vrhuncu bio toliko dominantan da je NBA liga morala da promeni pravila i vrati zonsku odbranu)

 

Nakon ove petorice, stavio bih Lebrona na sesto mesto, jer bez obzira na sav talenat i sve minute koje je odigrao tokom svih ovih godina, nikako nije bolji kosarkas od Jordana, nije konstantniji od Kareema, nije raznovrsniji od Magica, a nije ni dominantniji od Wilta i Shaqa.

 

Steta sto coolness factor nije jedan od glavnih kriterijuma u ovim debatama, inace bi Iverson ko od sale stigao na vrh liste :D

Link to comment

Posrao se totalno na sve onim Kardashian prelaskom iz Klivlenda u Majami, zauvek cu navijati protiv njega. Otud mi i jeste najdraze ono finale 2011. 

Link to comment
4 hours ago, Бруклинский said:Sto se tice cetvrtog i petog mesta, tu bih ipak stavio dva najdominantnija igraca koje je bilo nemoguce cuvati jedan na jedan.

 

4. Wilt (jedini koji je tokom cele karijere u proseku belezio 30+ poena i 20+ skokova, a jedne sezone je imao prosek 50+ poena)
5. Shaq (jedini igrac koji je na svom vrhuncu bio toliko dominantan da je NBA liga morala da promeni pravila


Napisah da je ono lista bez najstarije skole. Wilta, Rasela, Havliceka, Oskara i tu ekipu nisam uzimao u obzir.

 

Što se tiče Šeka, on mi je na 6. mestu i skače/pada (ovo je jedna od onih fluidnih listi :D) u zavisnosti da li gledam neke stare tekme gde dominira sve, kao sto si rekao, ili me nervira sto nije bio ozbiljniji. Na listi najdominantnijih igrača njih dvojica su svakako 1. i 2.

 

Tu sad nastupa ono šbbkbb naklapanje. Da je Lebron imao Fila i Kobija kao sto je imao Rajlija i Vejda da li bi uradio duplo više u karijeri od Šeka? Ja mislim da bi i zato je tu gde je na listi, iako znam da ovaj argument kurcu ne vredi nikome sem meni :D 

 

@Plajvi Odlazak iz Cavsa je karmicki naplacen povratkom i titulom. Mislim da nema puno fanova koji mu tamo to zameraju. Narocito kao se uzme u obzir ona budaletina od vlasnika i odlepljeni Kajri od koga sad svi hoće da operu ruke.

 

Al’ sto ga mrzim u Fejkersima sa celom PR masinerijom, uf, ne mogu da ga smislim.

Link to comment

Mogao je jednostavno lepo civilizovano reci: Ne zelim citav zivot da igram finale istoka sa Sasom Pavlovicem, Gudenom i Varezaom, 'ocu da osvajam titule zao mi je hvala za sve, ne onako. I Durant je izgubio mnogo poklonistva jer je presao u GSW ali je to uradio na mnogo manje seljacki nacin. Pogotovo sto je LBJ homeboy, jako mali broj igraca budu glavni u svojoj kuci kroz karijeru.  

Poslednja recenica je totalno relatable. :D Mada mi ga je bilo zao onomad kad je JR inteligentno izgubio finale. 

 

Link to comment

Ja godinama nisam gledao kosarku, 12-15 godina najmanje i sasvim slucajno uletim u SAC vs HEAT zadnju utakmicu finala 2014te. Moje srece... :)

Nikad nisam bio fan LBJ al' sam - od 2014 do danas resio da ga ispostujem jer je lik - u svakom pogledu. Na kraju mi je cak i manje antipatican od GSW - i kolektivno i pojedinacno... 

Link to comment

To što je Durent uradio je meni mnogo bednije, iako nije bilo ni blizu tako teatralno. On je u Oklahomi imao mnogo bolju ekipu nego Lebron u Klivlendu, a otišao je u najbolji tim u ligi nakon što je od njega ispao posle 3-1. The Decision cirkus jeste bio sranje, ali LeBron je marketinški potpuno drugačija zver od Durenta, pa je ta svinjarija donekle i razumljiva. Ubeđen sam da bi i Durent uradio isto da je imao priliku.

Link to comment

Nego, svidja mi se ovo sto rade Simmons i Russillo sa Rewatchabulls pred dokumentarac sledece nedelje.

 

gde je najbolje pogledati prve tri finalne serije Bullsa ‘91-‘93? Najvise me zanima serija protiv Portlanda jer od nje samo znam The Shrug utakmicu.

Edited by Mos
Link to comment

Zabavnih 50 minuta, podsećanje na 3. utakmicu finala '91. Kako je Jordan uzeo titulu Divcu za "nokat". Marv Albert i Mike Fratello u prvoj sezoni na NBC, trivia o Marvu i komentarima Divca, malo o Magicu...Super za podsetiti se :)

 

 

 

Link to comment

gledam bulse i đordana, snimke, čavrljanja. neponovljivo. kad se setim onog kukijevog kucanja kad su ukrali loptu, to jutro, pa kad je broj 23  poslao brajona po burek uz tap po stražnjici a levo koleno mu je bilo u ravni parketa. sećam se kad je dao seltiksima 63 komada i izgubio utakmicu i leri je izjavio nešto kao da su igrali protiv boga ali nije bilo dovoljno. 

međik, ajzeja, dr đej, leri ptica i onda dođe đordan i to je ovo što sad gledamo. 

svih 6 finala sam gledao i sva su bila kao neki mitovi. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...