Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Meni su se svidele obe epizode, ovo je samo zagrevanje i nadam se da ce biti dosta Rodmana u narednim epizodama.

 

Nisam znao da je Jordan povremeno trenirao sa zlatnim lancima oko vrata, isto tako nisam znao da je tenkovanje bilo popularno i sredinom 80-ih, mislio sam da je to krenulo tek kad je San Antonio bacio celu sezonu u vodu da bi draftovali Duncana, svi oni snimci iz Pariza su mi bili kul, narocito kad na kraju one egzibicione utakmice neki igrac brze bolje uzme znojnicu od Jordana, jedino mi je bilo krivo onog lika sto mu Jordan nije dao autogram, bas se mucenik smorio nakon sto je ostao sa praznim papiricem u ruci.

 

Zao mi je sto su neka moja najranija secanja na NBA ligu otprilike vezana za Space Jam, mozda nekoliko meseci pre samog izlaska filma, tako da sam propustio prvi Jordanov three-peat, a i od ovog drugog ima dosta toga sto mi je i dalje u magli, tako da sam generalno sto se tice NBA lige ceo taj period pre sredine 90-ih bio prinudjen da gledam na raznim video kasetama, da o tome citam u knigama i casopisima, a kasnije i da skidam sa interneta ili pretrazujem po youtubeu.

 

Steta i sto Jerry Krause nije ziv pa da cujemo i njegove razloge za odredjene stvari koje mu prebacuju u dokumentarcu, u svakom slucaju jedva cekam trecu i cetvrtu epizodu.

Link to comment
8 hours ago, napadaj said:

Mislio sam da će The Last Dance izgledati drugačije. Najavljivan je rečenicom da su kamere pratile ekipu cele te sezone i da su imale all-access, pa sam mislio da ćemo gledati puno scena iz svlačionice, snimke Džordana sa saigračima van hale, mnogo minuta za Rodmana, naduvanog Fila... Prve dve epizode nemaju gotovo ništa od toga. Svi bacaju Džerija pod autobus, MJ i Pipen pričaju o svojim počecima, tu su plejof utakmice iz osamdesetih, najmaje ima scena iz sezone 97/98. Nisam oduševljen.

 

Ne znaju svi za Jordana ko je i šta je bio (u detalje). Zato mora da bude malo objašnjavanja od radnih dana, ipak ne to netflix. 

 

Meni je glavni utisak ushićenosti gledanje nečega sa Jordanom a da nisam gledao milion puta. Samim tim, imajući to u vidu, slušajući Majkla kako priča o nekim stvarima sa početaka, skontao sam da te neke stvari prvi put čujem. Tako da nije baš sve višak. Pogotovu ne deo o Pipenu, saznao sam dosta o njemu stvari o kojima nisam imao pojma.

Krausu svaka čast za neke poteze ali je čovek imao sreće da je Pipen potpisao ugovor na 7 godina za 18 miliona jer je ovaj imao dva invalida u kući i kako reče "nisam hteo da mislim šta ću ako se povredim, hteo sam siguran prihod". Jbg, kad živiš u bedi ceo život. Kada toliko plaćaš jednog od najboljih igrača u NBA, lakše je popuniti rupe.

Stvarno jeste neviđena tuga, a već jednom to rekoh, što Bullsi nijednom nisu probali da upišu 4. titulu za redom. Ja jednostavno ne mogu da zamislim Jordana da gubi finale. Praktično oterati trenera koji ti je napravio pet titula a da znaš da ti ne najbolji košarkaš već najbolji sportista svih vremena i svih budućih vremena zavisi od njega - zločin je za koji krivim više Rajnsdorfa nego njega. Jesi jebeni gazda kluba? Jebo te Kraus u dupe bre.  Oni ostaju, sredi to kako znaš i umeš. Dok sam Džordan priča "obnavlja se tim kada izgubiš, a ne kada dobijaš". 

 

Jedan od najboljih momenata u obe epizode je kada komentator na CHI BOS kaže, pošto ga je Jordan natrpao: "Carlislie wants to see a mummy" :lol:

 

Inače, za mene je Jordan bio i ostao idol i božanstvo kako iz mlađih tako i ne tako mlađih dana, pa mi je sve ovo praznik. I nisam ljubitelj tetovaža /preterani/, ali sam često pomišljao da bih mogao da istetoviram 23, onako, kao sa dresa, sa outlineom i u pozadini Jordanov logo sa raširenim rukama, i sve sam bliže odluci da to uradim. Bio mi je pokretačka snaga za 11, 12 godina koliko sam trenirao basket, a i na momente životna, ako se desi, obnarodovaću. Ne znam da li sam ikoga ili išta voleo, cenio, vrednovao u životu kao njega. Pred svaku utakmicu sam gledao "MJ Playground" krš snimka sa trećeg kanala, a utakmice Chicaga sam pratio istog a često i većeg intenziteta nego Zvezdine iz vremena kada je to imalo smisla pratiti. Jednom sam tako plakao kada je Glen Rice proglašen za MVP all star utakmice jer je dao 22 poena u četvrtini, iako je samo on šutirao poslednja 2, 3 minuta, dok je Jordan u istoj utakmici napravio prvi tripl dabl u istorji All Stara. Plakao kao kiša ej  :)

 

Nadčovek je prava reč.

 

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, Бруклинский said:Steta i sto Jerry Krause nije ziv pa da cujemo i njegove razloge za odredjene stvari koje mu prebacuju u dokumentarcu, u svakom slucaju jedva cekam trecu i cetvrtu epizodu.


Rece Bill Simmons na poslednjem podcastu da postoji Woj-ov podcast sa Krausom od pre nekoliko godina valjda. To bi mozda bilo zanimljivo cuti. Jasno je da su ga fanovi Bullsa hejtovali pored ova dva boga kosarke, samo ponekad imam utisak da to ne bi bilo tako da je malo drugacije izgledao. Tip je na pola puta do Goluma.

 

I kakav masivan respect sto je drulovao na Kukija od 90e. :)

Link to comment

mene ona krausova izjava podsetila na covicevu kad je terao radonju "kako su za titulu podjednako zasluzni svi u klubu od cistaca do igraca i ne bi on tu nikog izdvajao" na direktno pitanje o radonji

slusajuci izjave onih ljudi ima tu jos slicnosti :D

 

*naravno da se radi o dva sveta i potpuno drugom nivou

ali jbg ocigledno  su neke stvari vanvremenske i vanprostorne

 

mene malo nervira u seriji (a i generalno me nervira kad se govori o dzordanu) preskakaknje i pokazivanje samo pobednickih serija/utakmica

ne bi li se valjda stvarala ta prica o nepobedivom

nista on nije manji igrac ako se pokaze i da je gubio

 

zapravo taj njegov rast i trazenje motiva su mi mozda najzanimljiviji

to je ono sto pravi razliku

u  tom smislu ne bi bilo lose ni videti njegov i drazenov put paralelno

Link to comment
7 hours ago, Mil@n said:

Ne znaju svi za Jordana ko je i šta je bio (u detalje). Zato mora da bude malo objašnjavanja od radnih dana, ipak ne to netflix.

 

Ma znam, preterujem, ali sam odgledao jako puno materijala o njemu i celom timu i nadao sam se sirovijem materijalu. To je čisto lični utisak, svakako je razumljivo što izgleda ovako.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
4 hours ago, pbg12345 said:

mene malo nervira u seriji (a i generalno me nervira kad se govori o dzordanu) preskakaknje i pokazivanje samo pobednickih serija/utakmica

ne bi li se valjda stvarala ta prica o nepobedivom

nista on nije manji igrac ako se pokaze i da je gubio

 

zapravo taj njegov rast i trazenje motiva su mi mozda najzanimljiviji

to je ono sto pravi razliku

u  tom smislu ne bi bilo lose ni videti njegov i drazenov put paralelno

 

Čovek je u Čikagu odigrao 13 sezona. Od čega jednu praktično celu je bio povređen. Osvojio šest titula bez izgubljenog finala, i da se nije povlačio, bilo bi ih i više. Ako to nije definicija pobednika, ne znam šta je, kao i to da je pobeđivao i u kucanjima, a i u isto vreme bio najbolji odbrambeni lige par puta. Pitanje je u koliko je od tih 12 sezona imao konkurentan tim, prve 3, 4 godine svakako nije. 

Svakako je zaslužio da se predstavlja kao pobednik, pre svega ali mislim ni da se ne krije niti može da se sakrije i ignoriše da je gubio i ispadao i svako ko ga iole zna, zna da je to ono što ga je napravilo čudovištem kakvo je postao. 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

 

Čovek je u Čikagu odigrao 13 sezona. Od čega jednu praktično celu je bio povređen. Osvojio šest titula bez izgubljenog finala, i da se nije povlačio, bilo bi ih i više. Ako to nije definicija pobednika, ne znam šta je, kao i to da je pobeđivao i u kucanjima, a i u isto vreme bio najbolji odbrambeni lige par puta. Pitanje je u koliko je od tih 12 sezona imao konkurentan tim, prve 3, 4 godine svakako nije. 

Svakako je zaslužio da se predstavlja kao pobednik, pre svega ali mislim ni da se ne krije niti može da se sakrije i ignoriše da je gubio i ispadao i svako ko ga iole zna, zna da je to ono što ga je napravilo čudovištem kakvo je postao. 

 

 

samo jednom, a svi znamo da su krali u kucanjima :tongue:

Link to comment

Pa u drugoj epizodi ima poraza kolko hoces, ona serija protiv Bostona koju su izgubili, i '97 kad su otvorili ligu nekim vezanim porazima?

 

Zanimljivo novo sto sam saznao je da je Skoti Pipen imao Nemanja Bjelica sindromtm. Covek je odrastao i trenirao da bude bek, a onda je naprasno za dve godine koledza (sto je jebeno prekasno za tako nesto, ljudi uglavnom prestanu da rastu do tada) narastao jos 18cm :huh:

Link to comment

gledao sam prvu epizodu samo

tu od koledza prikazuju samo prvu sezonu gde su osvojili titulu

 

@Mil@n

zaboga, naravno da je bio pobednik

bas zato kazem da me nervira da se preskace ostatak kad nije pobedjivao

 

Link to comment
19 hours ago, goofs said:

Odgledao prvu, meni je ovo dosta fino za sada :) (mislim da se u jednom kadru vidi Loncar, i Tarlac u drugom :D )

 

Glede Krausa, njega su oduvek polivali govnima, i u onoj knjizi "Jordan Rules", naravno i Fil u svojoj autobiografiji. Lik je uspeo da sklopi ekipu sa 4 HoF igraca (uci ce i Kukoc kad-tad) i najboljim trenerom u istoriji NBA. Pri tom je u to vreme MJ imao platu vecu od celog salary capa, 33milke ako se ne varam, salary cap je bio oko 30. Ne znam da li je ikada u bilo kom sportu bilo slicnog slucaja, ali to je svakako jedan ogroman teret i otezavajuca okolnost za GMa. Covek je brat bratu madjionicar.

 

That being said - jbno ne rasturas ekipu koja je osvojila prsten, placas sta god da treba, kome god da treba, trpis sve koji se moraju trpeti. Ili se sklonis iz organizacije. Njegova pizdarija sa Filom nas je potencijalno orobila za 2-3 dodatne godine kosarke najboljeg igraca u istoriji igre. Jebote.

Krause je bio dobar, ali ne toliko dobar koliko je on sam povjerovao u to. Tim ("PInk" kako ga nazvao Phill) Floyd, Eddie Currie, Tyson Chandler, Dragan Tarlac i ini su dokaz. Dobar dio odgovornosti snosi i Jerry Reinsdorf (vlasnik) koji nije narocito sklon trosnju novca, a i zna da previse bude  lojalan svojim ljudima - pogledati pod John Paxon i Ozzie Guillen.

 

No, treba reci da su Bullsi bili i zrtva vlastitog uspjeha, jer su sa titulma rasli i ego tripovi i da se ni MJ ni Phill (jer su obojica htjeli da budu placeni),  nisu bili "zalegli" da se Pippenu preuredi ugovor. Ja sam tad bio u CHI i sjecam se da je MJ htio imati najveci ugovor ( cini mi se da je u to vrijeme Iverson imao najveci ugovor) u ligi, iako je tad od reklama zaradjivao barem 3 x vise godisnje. Jednostavno, htio je i da mu plata oslikava status najboljeg, a salary cap i profitabilnost kluba, to je necija druga briga. Jesu Bullsi bili mega popularni, ali revenue sharing ipak ogranicava prinose i to jednostavno nije bilo moguce izbalansirati da svi budu zadovoljni. A ni Pippen nije imao slifa da to odradi u tisini, nego je sve isplivalo u javnost. Sjecam se da je to cijelo ljeto i jesen '97 lokalni sports radio samo o tome pricao, a vec su mu mnogi zamjerali omaj 1.7 sec indicent protiv NYK, tako da ni javno mnjenje™  nije bilo kompletno na njegovoj strani.

 

No,  slazem se da su Jerry i Jerry ipak najveci krivci. Mogli su da sacekaju sa rebuildingom, a nebi ih jos jedna godina bankrotirala. Za vise od mozda te jedne godine, jednostavno nije bilo moguce.

Link to comment
43 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa odajle ti to da se preskace? 

pa npr to sa koledza

prica o prvoj godini , kad je bio klinac tu, pobednicki kos, pobednik  je rodjen 

i onda naredne dve kad je bio daleko bitniji u ekipi nista

kao razvijao se i to je to

pa ona prva nba sezona, nista se ne spominje skor i to

nego neka utakmica protiv milvokija negde na pocetku sezone, kako je "prelomio"

 

msm sve ok, serem i ja, ali ne volim taj "holivudski"pristup

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

pa npr to sa koledza

prica o prvoj godini , kad je bio klinac tu, pobednicki kos, pobednik  je rodjen 

i onda naredne dve kad je bio daleko bitniji u ekipi nista

kao razvijao se i to je to

pa ona prva nba sezona, nista se ne spominje skor i to

nego neka utakmica protiv milvokija negde na pocetku sezone, kako je "prelomio"

 

msm sve ok, serem i ja, ali ne volim taj "holivudski"pristup

pa tema je "Last Dance", a ne "MJ - zivot i djelo". Ono sto se prikazuje sa koleda i pocetka karijere je da se oslika stvarnje globalnog fenomena zvanog MJ.

Link to comment

Jel neko gledao redovno ovaj ESPN 30 for 30? Jel vredi utrosenog vremena, vidim da ima hiljadu epizoda. Ja sam odgledao samo onu o Divcu i Drazenu, ok je bila.

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...