Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
37 minutes ago, Haralampije said:

Proizvod povučen zbog pesticida; Lidl: "Vraćamo novac i bez računa"

Trgovinski lanac Lidl povukao je sa tržišta pastu od susama zbog prevelike količine sredstava za zaštitu bilja koji su pronađeni u njoj.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=12&dd=24&nav_id=1785612

 

Eno mi jedna u frizideru :angry:

 

Kupuj tamo gde se ne opterećuju besmislenom merenjima:

 Susamov taan 500 g (biospajz.rs)

Makedonski taan 370g | Herbasana

Makedonski taan 500gr | Mangobiocentar

Makedonski TAAN (370g) | Zdrava Hrana

Link to comment

Ne znam jel ste spominjali, ali ima neki zamrznuti baget sa ukusom bilja/belog luka, nemojte da vas zavara prejak miris jer ukus nije tolik intenzivan, ali jebote, kako je dobro. Pustite slobodno da se zarumeni baš onako dobro, slobodno. Da čovek ne poveruje da zarmznuto testo može ovoliko dobro  da bude. Jedem takve stvari često domaće, i realno sve je golo govno.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Haralampije said:

Proizvod povučen zbog pesticida; Lidl: "Vraćamo novac i bez računa"

Trgovinski lanac Lidl povukao je sa tržišta pastu od susama zbog prevelike količine sredstava za zaštitu bilja koji su pronađeni u njoj.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=12&dd=24&nav_id=1785612

 

Eno mi jedna u frizideru :angry:

imam i ja ovakav, do pola pojeden. bio je dobar za humus. 

 

pretpostavljam da postoji razlog sto se zove susam pasta a ne tahini. 

 

nego bitnije mi je - kako se u ovim slučajevima štite potrošačka prava u kontekstu zdravlja? Jebo sad 130 dinara ili koliko već košta; pustili su proizvod u promet, ljudi su (smo) to jeli a nije ispravno i u skladu sa standardima. 

Link to comment

I zanimljivo da blic guglanje kaze da su sredinom novembra u Nemackoj povukli vise proizvoda Sondey Granola Bites (ne znam da li ih ima kod nas), zatim u Hrvatskoj pored ove pomenute susam paste i "oljušteni sezam Vitasia (Sesam geschält) od 50 grama", a pre mesec dana "Musli štangica od lješnjaka (Muslirigel Haselnuss), 8x25g". Taj susam ih ebe s oprostenjem -.-

Ehhh ko zna sta je sve kod nas na trzistu, da imamo ovako nesto, jos aplikaciju

https://www.index.hr/mobile/tag/307486/povlacenje-proizvoda.aspx?orderby=latest&page=1&take=30

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Samo njima se cesto desava da povlace neispravne proizvode iz ovih, onih razloga. Mada da ne gresim dusu, nije se mislim desilo od kako su kod nas na trzistu.

Tja, ja nisam Linda lover ali oni su ipak koliko toliko korektni sa te strane, zamisli da maxi objavi da im nesto ne valja  :jerry:

 

  • +1 1
Link to comment

iz te praznične ponude rado bih pazario štogod. recimo, pištolj za flambiranje ne može da ne valja, tiganj od rostfraja deluje pristojno takođe.

 

ono za šta sam se najviše zakačio je mašina za mlevenje mesa, to mi baš treba, ali nisam siguran u kvalitet. cenio bih ako neko ima da podeli iskustvo

 

jedino što verovatno ničega neće biti kad ja odem

 

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...