Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Kasica kupljena!!!

Sinoc se neobjasnjivo pojavile u lindi i zvao sam zeta koji radi tamo kao obezbedjenje da mi uzme dva komada, jednu za ceru mi a drugu za  bratanicu. Tako da je poklon za novu godinu resen :)

  • +1 6
Link to comment

Izvanredan ajvar Moć planine u Lindi, iz Brusa, upržen, grublje konzistencije, čista paprika, bez patlidžana. 

 

I da, ima za super cenu Vinumova vina, sva valjaju na polici. Sauvignon blan je svež, umereno zeljast, citrusan, hrskav - ko voli takva vina. Ko voli mirišljava, ima Musta, cvetna, malo zova, malo ruža, malo petrovača jabuka, meko, pitko. 

 

Inače, Lidl je uvezao ove godine ogromnu količinu vina, toliko da su zatvorili godišnju kvotu za uvoz iz EU (i napravili problem ostalim uvoznicima). Bacio sam oko na policu, za sada su izneli sve prosek ili ispod, ali ima par jeftinih a dobrih stvari. 

Edited by banatjanin
  • +1 2
Link to comment
On 28.11.2020. at 11:22, msv said:

Hvaljeni ajvar i ostali proizvodi Moć planine od sada i u Lindi.

 

On 28.11.2020. at 19:37, banatjanin said:

Izvanredan ajvar Moć planine u Lindi, iz Brusa, upržen, grublje konzistencije, čista paprika, bez patlidžana. 

 

Pravi ajvar se pravi kuci :fantom:

Link to comment

ja sam tamo, pre dolaska ovde pazario dve dobre stvari:

-oštrač burgija 3 - 13 mm i

-lazanju iz poljske 

 

videću za ovaj ajvar kada krajem nedelje skokne, u grad. možda bacim i pogled na žir na putu za gepratovu.

Link to comment

Ja sam krenuo da skupljam, moram priznati da mi CG vina za sad više pašu od srpskih, recimo Epoha i Vladika su mi bolji od prokupca Ivanovića iz 2017. (sve po preporuci kolege Banatjanina)

Link to comment
On 28.11.2020. at 19:37, banatjanin said:

Izvanredan ajvar Moć planine u Lindi, iz Brusa, upržen, grublje konzistencije, čista paprika, bez patlidžana. 

 

Da potvrdim. Ajvar je super. 

U Maksiju se prodaje neki ajvar Moć prirode, čak mislim da je iz istog kraja. Pa samo da se ne zbunite. 

Link to comment
3 hours ago, James Marshall said:

Ja sam krenuo da skupljam, moram priznati da mi CG vina za sad više pašu od srpskih, recimo Epoha i Vladika su mi bolji od prokupca Ivanovića iz 2017. (sve po preporuci kolege Banatjanina)

 

to znači da voliš zrelija i punija vina. i to je super kad znaš svoj ukus. onda ćeš verovatno voleti i primitivo iz Puglie, možda dobre dalmatnske plavce (mada, skupi su uglavnom i često previše grubi i robusni), ali i vina novog sveta (australija i kalifornija pre svega). prokupac je elegantniji, umereniji, iako tanini često umeju da mu budu šmirglasti. na temu prokupca, probaj Doja Breg 2017, to je stilski najbliže ovome što ti se dopada, samo, značajno je skupilji od Ivanovića, zapravo duplo.

 

@Jumanji hoću, nego neka gužva s poslom, ne postizavam :) daj mi par dana

  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...