Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ma jok, ja mislim da sam završio. Identifikovali smo tačku razdora i od sad bih se verovatno samo ponavljao, već se ponavljam tj, ja mislim da su Vinijeva očekivanja od scenariste po tom pitanju light years nerealna, a on misli da je scenarista sa predumišljajem oberučke prigrlio i obznanio hajpovani izveštaj, umesto što je imao dužnost pred svetom da ga debunkuje. A Vinija volim, pa neću dalje da teram mak na konac.

 

Osim ako nam ne date ring, kupaće i blata, i ne uplatite svako po $30 na naš patreon account. Za $40 ispunjavamo i zahteve.

 

+1, odličan summary

Link to comment

:D

 

jbg, film/serija je scenarista, reditelj, DOP, ekipa, lokacije, kast, rekviziteri, kostimografi, ... ta fuzija je zaista malo vise od imitiranja stvarnosti, to bi trebalo da bude (a nije uvek, cak nije ni cesto) magija.

 

Evo sta pamtim u poslednjih pet godina - BBed nekoliko sezona (zapravo sve), True Detective prva sezona, Blejd Raner i evo ga Chernobil. Od tih bas komercijalnih ostvarenja. I iskreno - Chernobil me jako cesto iznenadjivao i pristupom i art direkcijom i rezijom, predivna voznja sve vreme. Prva i poslednja epizoda su me bas oduvale.

 

Sad da uvodim tu tabele, podatke i zadnje namere HBOa - pa jebote.

 

I da ne zaboravim krunu svega (u ovih pet godina) : Twin Peaks poslednja sezona. Jebeno remek-delo.

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Evo ti ga Marvin, neka sa hriscanskim mirom sazima sustinu te neka ljudi uzivaju, mene ovo podmetanje me vise zaista ne interesuje.

 

Žališ se na podmetanje dok me citiraš i bukvalno podmećeš ovu sliku. Maestralno. 

 

Inače mnogo je ubedljiva slika, lepa šarena, ostavlja utisak da je ceo Pacifik spržila radijacija.

 

Mislim, ako si idiot koga žulja kad mu se saopšti stvarno stanje stvari pa se teši šarenim slikama sa Vikipedije čije captions ne čita iz principa. Van toga slabo.

 

Link to comment

Ima i na YT hipster koji objasnjava ovu sliku i kaze da nas lazu jebiga :heart: niti je tako crno niti koj kurac

 

tip btw. ima ajfon i frizuru

 

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Nigdje u seriji se ne govori o mehanickom unistenju Kijeva i Minska od sekundarne eksplozije, nego o rasipanju radioaktivnog materijala iz sva cetiri reaktora, sto bi bilo fatalno za ova dva grada i veci dio Ukrajine i Bjelorusije.

Dakle, ne bi ovi gradovi letjeli u vazduh, kako se imalo procitati nekoliko puta na ovom

topiku.

To u seriji nema. Ne postoji.

Link to comment
22 minutes ago, autsajder said:

Nigdje u seriji se ne govori o mehanickom unistenju Kijeva i Minska od sekundarne eksplozije, nego o rasipanju radioaktivnog materijala iz sva cetiri reaktora, sto bi bilo fatalno za ova dva grada i veci dio Ukrajine i Bjelorusije.

Dakle, ne bi ovi gradovi letjeli u vazduh, kako se imalo procitati nekoliko puta na ovom

topiku.

To u seriji nema. Ne postoji.

 

I ja kad sam to procitao, pomislio sam kako odrasle ljude ne mrzi da izmisljaju takve budalastine i jos pisu carsave da nesto objasne. Klasicni strawmen. 

Link to comment
25 minutes ago, autsajder said:

Nigdje u seriji se ne govori o mehanickom unistenju Kijeva i Minska od sekundarne eksplozije, nego o rasipanju radioaktivnog materijala iz sva cetiri reaktora, sto bi bilo fatalno za ova dva grada i veci dio Ukrajine i Bjelorusije.

Dakle, ne bi ovi gradovi letjeli u vazduh, kako se imalo procitati nekoliko puta na ovom

topiku.

To u seriji nema. Ne postoji.

ima bre, pitaj Vinija koji nije gledao da ti dokaze pomocu nuklearne fizike.
ali ovo je vrhunac: "Fukusima ubila tacno 0 ljudi,"  prosto receno, malo osvezili vazduh i okean.

 

Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pa jbt, ja ti okačim klip od dva i po minuta, ti na to okačiš klip od 40 sekundi i kažeš "Ja ovde ne vidim to o čemu pričaš" :D 

 

Implikacija je jasna - radijacija sjebala helikopter, da li pilota da li instrumente nije bitno. U svakom slučaju Legasov odlazi sav popišan jer se pokazalo da njegovih propisanih 10 m distance nije dovoljno, ovaj drugi pita imamo li alternativu, nemamo, i naređuje "Send the next one in" kao da ih šalje na klanje. 

 

Da je sajla uzrok, ne bi dijalog bio takav kakav je. Sledeći helikopter bi bez problema mogao da proleti jer je ovaj prvi spičio sajlu koja je tu bezveze stajala, glupi sovjetski građevinci stalno sa nekakvim sajlama...

 

 

+1 

marvin je u pravu za megatone I neki globalan pristup kritici serije ali ti si megaupravu za ovu shit scenu od koje mi se serija momentalno ogadila

Link to comment

A jel dim iz reaktora isto nako plavičast bio? :fantom:

 

Doduše koga zabole za te nerdovštine, najbitnije je otkriti kako su tri čoveka (Legasov, Šerbina i Tarakanov) i jedna scila (Homjuk) pobedili zli sistem i spasli čovečanstvo.

Link to comment
32 minutes ago, Krošek said:

 

+1 

marvin je u pravu za megatone I neki globalan pristup kritici serije ali ti si megaupravu za ovu shit scenu od koje mi se serija momentalno ogadila

 

Pa na snimku se jasno vidi da je sjebo elisu sajlom.

 

Ovo je Vucic level laganja vec, dakle vidis uradili CGI da se jasno vidi padanje kuke, kidanje sajle i lom elise - ali neeeee radijacija je sjebala helikopter uprkos onome sto ocinjim vidom opazamo :isuse:

 

ljudi koji vam je

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...