July 19, 2025Jul 19 Jednom prilikom je Đorđe Kadijević došao u emisiju sa Bjelom da objasni kako nije baš sve bilo kako se da naslutiti u Senkama nad Balkanom, ali kad su mu rekli da serija ni ne pretenduje da bude istorijsko štivo, čovek se pokupio i otišao. Doduše, moguće je da je na svake dve godine navraćao u prazan studio i ukazivao na istorijske marifetluke.
July 19, 2025Jul 19 Eto vidiš, a ovi nama rekli da serija baš pretenduje na istorijski realizam. Štaviše, da joj je centralna tema razlika između pogubne propagande i blagotvorne istine.I šta sad da radi 1 pošten istinoljubiv čovek nego da svake dve godine navraća u prazan studio da im se napominje familije?
July 19, 2025Jul 19 On 19. 7. 2025. at 5:46, kralj said:Jednom prilikom je Đorđe Kadijević došao u emisiju sa Bjelom da objasni kako nije baš sve bilo kako se da naslutiti u Senkama nad Balkanom, ali kad su mu rekli da serija ni ne pretenduje da bude istorijsko štivo, čovek se pokupio i otišao.Doduše, moguće je da je na svake dve godine navraćao u prazan studio i ukazivao na istorijske marifetluke. Ako je to ovaj snimak, nije baš tako bilo...Mada se ne sećam kako su autori uopšte reklamirali SNB...On 19. 7. 2025. at 5:46, kralj said:
April 9Apr 9 Negde s proleća 2022., netom nakon početka specijalne operacije denacifikacije i demilitarizacije je objavljen dokumentarni film Chernobyl: The Lost Tapes, sastavljen skoro isključivo od arhivskih snimaka iz Pripjata/Černobilja iz 1986. Izgleda da je zbog tajminga prošao nezapaženo, što je naravno nezasluženo. U poređenju sa ovim filmom HBO serija izgleda vrlo blago.Srdačno preporučujem pažljivo gledanje filma pre bilo kakvog novog komentara na ovu temu. Dostupan je ovde, uz besplatnu registraciju.SaE
April 9Apr 9 Share & Enjoy svim žiteljima Australije SPo traileru bi se dalo naslutiti da film forsira istu tezu koju je i serija - laž je ta koja ubija HBO produkcija je i jedno i drugoOd istog režisera sam gledao Fukushima: A Nuclear Nightmare, tako da dobro je, verujem da ništa ne propuštam.
April 9Apr 9 1 hour ago, Weenie Pooh said:Share & Enjoy svim žiteljima Australije SPo traileru bi se dalo naslutiti da film forsira istu tezu koju je i serija - laž je ta koja ubija HBO produkcija je i jedno i drugoOd istog režisera sam gledao Fukushima: A Nuclear Nightmare, tako da dobro je, verujem da ništa ne propuštam.dobro nije svako bio tamo ko ti i drzao serpu pod rupom u betonu da ne procuri istopljeno jezgro.
April 10Apr 10 14 hours ago, Weenie Pooh said:Share & Enjoy svim žiteljima Australije SUrban VPN (ili bilo koji drugi džabalesku VPN sa mogućnošću postavljanja australijske lokacije) je tvoj prijatelj. Za par minuta se pretvoriš u noskicha ili platipusa, šta ti je draže. 14 hours ago, Weenie Pooh said:Po traileru bi se dalo naslutiti da film forsira istu tezu koju je i serija - laž je ta koja ubija HBO produkcija je i jedno i drugoOd istog režisera sam gledao Fukushima: A Nuclear Nightmare, tako da dobro je, verujem da ništa ne propuštam.Za rezervu ima i Chernobyl: 48 Hours to Escape, prikazali su ga istog dana kada i prethodni, nije isti režiser. U Am'rici će da izađe tek krajem ovog meseca, tik pred godišnjicu havarije. Takođe se bazira na originalnim snimcima (doduše ne toliko kao prethodni), takođe dostupan na SBSu ovde.Share & Enjoy
April 24Apr 24 Izašlo i ovo, u 4 epizode, 2 sam pogledao večeras. Sve isto ko u HBO serijalu, samo pravi snimci i svjedočenja učesnika.
Create an account or sign in to comment