Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

 

 

 

 

Hipoteticko pitanje: postoji li ista sto bi film ili serija snimljeni po istinitom dogadjaju mogli da zajebu da bi kritika bila opravdana ili barem moguca? 

 

Hipoteticki odgovor: omasio si nesto ili namerno spinujes.

Ako su serija i film snimljeni po istinitom dogadjaju, ne znaci po difoltu da su dobri i da ne podlezu kritici, to je naravno svima jasno. Samo tvoja kritika ide u sasvim drugom smeru... pozivas se na (ne)istinitost i (ne)tacnost nekih dogadjaja i detalja, a to je totalno nebitno.

 

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Znači, kad god se u bilo kojoj seriji i filmu pojavi neki autentični događaj ili ličnost, pošteni ppp živalj treba da odmah počne da hvata beleške i da se dohvati wikipedije ili redita, da proveri da li je baš sve prikazano u skladu sa istorijom. Do tančina. 

e to

jesmo secirali Band of Brothers, ako nisamo udrimo

Link to comment
9 minutes ago, Jumanji said:

 

Hipoteticki odgovor: omasio si nesto ili namerno spinujes.

Ako su serija i film snimljeni po istinitom dogadjaju, ne znaci po difoltu da su dobri i da ne podlezu kritici, to je naravno svima jasno. Samo tvoja kritika ide u sasvim drugom smeru... pozivas se na (ne)istinitost i (ne)tacnost nekih dogadjaja i detalja, a to je totalno nebitno.

 

 

Ne spinujem nista jer u tom smislu i pitam, a sad sam i dobio odgovor. Hvala. Pa, ne slazemo se.

Edited by Meazza
Link to comment
9 minutes ago, renne said:

e to

jesmo secirali Band of Brothers, ako nisamo udrimo

 

Pa, ja sam uvek imao problem sa ulogom nemačke vojske u tome, mislim, ne dopada mi se kako su jednodimenzionalno prikazani kao da su svi bili fašisti, svakako ima dovoljno dokaza da se tvrdi da su i oni bili antifašistički pokret, isto koliko i Amerikanci?

Link to comment
5 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Pa, ja sam uvek imao problem sa ulogom nemačke vojske u tome, mislim, ne dopada mi se kako su jednodimenzionalno prikazani kao da su svi bili fašisti, svakako ima dovoljno dokaza da se tvrdi da su i oni bili antifašistički pokret, isto koliko i Amerikanci?

a i snage koalicije su predstavljene kao oslobodilačke snage, a u stvari su okupirale višijevsku francusku i hitlerovu nemačku

mada, to je u jednoj sceni i rečeno

Link to comment
46 minutes ago, Caligula said:

 

Evo ti ga Marvin, neka sa hriscanskim mirom sazima sustinu te neka ljudi uzivaju, mene ovo podmetanje me vise zaista ne interesuje. Jer

 

Fakat 1: komercijalna serija.

 

Fakat 2: nenadjebiva komercijalna serija

 

Fakat 3: nenadjebiva genijalstina od serije koju komentarises a da je nisi ni odgledao.

 

Ja pobedio :fantom:

Amen.

Link to comment
12 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Pa, ja sam uvek imao problem sa ulogom nemačke vojske u tome, mislim, ne dopada mi se kako su jednodimenzionalno prikazani kao da su svi bili fašisti, svakako ima dovoljno dokaza da se tvrdi da su i oni bili antifašistički pokret, isto koliko i Amerikanci?

 

Odlican primer zapravo. Da je zaista prikazano da su fasisti u stvari antifasisti serija bi bila golemo sranje. Ili je i to nebitno?

Link to comment
14 minutes ago, Meazza said:

 

Odlican primer zapravo. Da je zaista prikazano da su fasisti u stvari antifasisti serija bi bila golemo sranje. Ili je i to nebitno?

 

Nebitno ili bitno za šta?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...