Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

1 minute ago, Joe D said:

nemam pojma, idi na neki forum koji raspravlja o mein kampfu da im objasnis sta zapravo pise u knjizi na osnovu tvog znanja, pa nam javi kako si prosao. 

 

Ali ja zapravo reasonably dobro znam sta pise u toj knjizi iako je nisam citao. Znam sasvim dovoljno da bih mogao da vodim argumentovanu raspravu. 

Link to comment
Just now, Pokojni Ruxin said:

 

i opet - možeš ti da pričaš šta god hoćeš, ali ako ikada povedemo ozbiljnu diskusiju o majn kampfu može i mene mnogo više da zanima šta ima da kaže onaj koji jeste čitao.

 

Radi se o tome da onaj ko je jeste citao moze da bude neuporedivo vise u krivu od mene koji je nisam citao. Tu ne mislim na faktografiju vec na sustinu i tacnost napisanog. (Sto bi trebalo da bude i najverovatniji scenario, s obzirom da to citaju od korice do korice skoro iskljucivo neonacisti.) 

Link to comment

pretpostavljam da su čitali i svi koji su želeli da ozbiljno kritikuju. oni koji bi želeli da ozbiljno kritikuju bez da ulože vreme da pročitaju jednu prokletu knjigu mi zvuće malo...pa jbg, ja ih svakako ne bih shvatao ozbiljno.

Link to comment
6 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

ne znam za ostale, ali meni ne pada na pamet da odgovaram viniju i namenskom zato što ih uglavnom ni ne čitam. ne čitam ih jer ih ne shvatam ozbiljno. ne shvatam ih ozbiljno jer ne vidim kako ovo može biti good faith diskusija kad se nisu potrudili ni da ispune minimum da bi makar mogli da kvalitetnije učestvuju u njoj, ako ništa drugo. pošto očigledno vrlo žele da učestvuju i imaju stav. vini koliko je vremena proveo kopajući tekstove koji ga plusjedanuju je mogao odgledati sve 6 puta do sad.

 

na stranu što je meni priča o tačnosti prilično dosadna...

 

1n752sD.jpg

 

Na stranu što samog sebe demantuješ, ovde se ne radi o tačnosti koliko o tendencioznosti. 

 

Ono što mene interesuje je autorska namera. Nisam siguran da li je kod Mazina jača bila želja da fearmongeruje o nuklearnoj energiji o kojoj evidentno pojma nema, ili da donabije Pokojnog Sovjeta čiji inženjeri pojma nisu imali, sve neko ošljarenje, samo gleda gde će da uštedi, grafitni moderator u usta ga jebem a mi lepo boronskim boc...

 

Tu je naravno i tutumračenje o prirodi istine i laži, kreiranje fantazmagoričnog scenarija po kom su propagandni razlozi doveli do ljudskih žrtava, onaj Veliki Inkvizitor iz prve epizode koji deklamuje kako je partiji  PR ipak najbitniji a saniranje nuklearne katastrofe tamo negde na šesnaestom mestu...

 

Dakle, mene zanima šta je autor hteo reći, koju poruku poslati? Jer po reakcijama imam utisak da je najdublje penetrirala ona prva i najdebilnija ("nuklearke su nešto najgore").

 

BTW tvoji utisci o kvalitetu same serije su tu savršeno nebitni, ne osporavam ih ni najmanje (jer nisam odgledao seriju, pa ovom prilikom ne mogu da ti objasnim da nemaš pojma). 

 

Link to comment
4 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

pretpostavljam da su čitali i svi koji su želeli da ozbiljno kritikuju. oni koji bi želeli da ozbiljno kritikuju bez da ulože vreme da pročitaju jednu prokletu knjigu mi zvuće malo...pa jbg, ja ih svakako ne bih shvatao ozbiljno.

 

Moze da ti zvuci kako god, mislim da sam naveo vrlo dobar primer. BTW upravo gledam klip koji je postavio Skyhighartist i ako je samo polovina od ovoga (ne)tacno sto kaze u videu onda se radi o zescoj smejuriji. O tome nadam se mozemo da raspravljamo, ne?

Link to comment
6 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

BTW tvoji utisci o kvalitetu same serije su tu savršeno nebitni, ne osporavam ih ni najmanje (jer nisam odgledao seriju, pa ovom prilikom ne mogu da ti objasnim da nemaš pojma). 

 

 

pa znam, zato i jeste istina da ja i ti o seriji još uvek nismo diskutivali. :sleep: pokušao si da mi osporiš kvalitet serije ruskim naučnicima, odmah je tu jasno da ne pričamo o istim stvarima i ne vredi ići dalje.

 

@Meazza

i zaboravih da dodam - naravno da vini, ti, pikado strelica koju je bacio slep čovek u polja suprostavljenih mišljenja možete biti više u pravu. samo što ja to iskreno neću pretpostaviti.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

A na internetu sve sami stručnjaci koji su bili u VIL u tom trenutku i sve znaju šta jeste, a šta nije, a ko nije bio baš tamo, bio je sa Gorbačovom, jelte

Link to comment

^ Da, ali tebi uopste nije bitna tacnost serije (koja govori o istinitom dogadjaju). Ti ni nemas nijedan razlog da te zanima sta pise Weenie, ne vidim zasto mu uopste i odgovaras?

Edited by Meazza
Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

Dakle, mene zanima šta je autor hteo reći, koju poruku poslati?

 

da su za nesrecu krivi nesposobni radnici na kljucnim pozicijama u elektrani i fatalni propust u dizajnu reaktora, sto bi i sam video da si odgledao jos koju epizodu :sleep:

Link to comment
22 minutes ago, Meazza said:

 

Radi se o tome da onaj ko je jeste citao moze da bude neuporedivo vise u krivu od mene koji je nisam citao. Tu ne mislim na faktografiju vec na sustinu i tacnost napisanog. (Sto bi trebalo da bude i najverovatniji scenario, s obzirom da to citaju od korice do korice skoro iskljucivo neonacisti.) 

 

Biser

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

^ Da, ali tebi uopste nije bitna tacnost serije (koja govori o istinitom dogadjaju). Ti ni nemas nijedan razlog da te zanima sta pise Weenie, ne vidim zasto mu uopste i odgovaras?

 

gde si ti video ja sam ja ušao sa vinijem u tu priču? došao sam samo da primetim tradicionalni mali hype backlash među prijatejima. 

on meni odgovora :fantom:

Link to comment

Biser je sto si se lose istripovao da si vrlo zajeban forumas, da si nenadjebiv u duelima, majstor polemike i diskusije i sto ocekujes da ti neko nesto objasnjava. Od fudbala, politike do umetnosti. To je tako jebeno pretenciozno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...