Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

12 hours ago, Caligula said:

 

Kvotujes me bez obrazlozenja, komentarises seriju koju nisi gledao, moze li besmislenije od toga?  Aj odgledaj prvo pa se javi ili stani pred ogledalo i zapitaj se "sta ja koji kurac radim na topiku o seriji koju nisam ni gledao?"

 

Pa i ti si to radio za Oktobarski salon

Link to comment

Jok, sad ce da se jave kako je i ta slika propaganda protiv SSSRa.

 

Mislio sam da je fenomen posebnosti oko negledanja neke serije vezan samo za GOT, ali ispade da je to ipak nesto vezano za HBO.

 

Takodje ove clanke sto pescanik prevodi a njujorker objavljuje treba tretirati kao obican clickbait. Nesto je hajpovano, ljude zanima pa su verovatno procitali gomilu afirmativnih clanaka na temu, e onda uletis klizeci sa pricom kako je to ustvari sve sranje i djubre pa radoznali pohrle da vide gde su to toliko omanuli.

 

Vice je celu imperiju izgradio na tome.

Link to comment
7 minutes ago, ultra plasticni said:

 

Pa i ti si to radio za Oktobarski salon

 

To je drugo :fantom: Vec sam objasnio, o umetnici ceci raznatovic mozes da govoris i bez da cujes kompletnu diskografiju

Link to comment
11 hours ago, dillinger said:

No navikli smo i u masi drugih bednih holivudskih pokušaja da se iskarikiraju velike ruske tragedije. I u Behind Enemy Lines jedini motiv ruskog vojnika pod Staljingradom jesu bile puške uperene u leđa.


Mislim da si pomešao imena filmova, to o čemu pričaš je u Enemy at the Gates.
 

12 hours ago, Shaq said:

kae begi globalno zagrevanje, a ustvari usli smo u fazu solarnog minimuma, gde nas u narednih 50-ak godina ceka mini ledeno doba, vrhunac oko 2050-e.. dok se recimo na faksu i dalje pusta prica o globalnom zagrevanju..

a to nije ni frakcija jednog procenta oko kojih nas™ lazu..:fantom:

 

Jasno, ja tu ništa ne bi dir'o.
 

 

What-If-Its-A-Hoax-56a74f4c5f9b58b7d0e8f

Edited by miki.bg
Link to comment
19 hours ago, Shaq said:

dakle, da se vratimo na gore pomenuti  trojac, s obzirom da su imali zastitna odela, i da verovatno nisu bili izlozeni vise od pola sata, dolazimo do zakljucka da nije tolika misterija zasto su preziveli, sto naravno ne umanjuje njihovo delo da na kazem podvig

Ananenko, Bespalov i Baranov su posebna, pomalo nejasna prica: u deljenju priznanja neposredno posle havarije, oni se prakticno ni ne pominju.

Zacudjujuce je, recimo, a s obzirom na znacaj poduhvata, da ni jednog od njih nema medju ukupno 6 cernobilaca (2 posmrtno) dobitnika zvezde Heroja CCCP, inace najviseg sovjetskog odlikovanja koje se, osim zaista retkih politickih izuzetaka, dodeljivalo izistinski po zasluzi.

Cak ni pretresanja Cernobila posle raspada CCCP, u kojima ima zaista vrednog materijala, ne navode ih ili ih navode veoma retko i u nizu, bez posebnog naglasavanja.

Stvari su se preokrenule sa izlaskom Plohijeve knjige koja je na neki nacin povukla nogu i 'naterala' recimo Porosenka da im prosle godine dodeli ne bas jak ukrajinski orden За мужество i to III stepena, dok se u ruskim nabrajanjima angazovanih u Cernobilu po bilo kom osnovu prakticno ni ne pominju...

Link to comment
21 hours ago, Deco said:

Jel baš toliko nemoguće da neko ko je npr. preživeo taj Holodomor pamti 50 godina posle i vuče pizmu, zašto je to baš tako ogroman problem?

Naravno da nije.

Problem je u tome sto su i Holodomor i Cernobil pre svega i iznad svega - sovjetske price.

I sto nikakvo propagandno smece nece moci, a ne bi ni smelo da to natovari samo Rusiji, a da ostatak sveta pokusa da ubedi da je, na primer jadna, nevina Ukrajina stradala od zle Rusije koja joj je uvalila i Holodomor i Cernobil.

 

Link to comment
On ‎9‎.‎6‎.‎2019‎. at 20:14, autsajder said:

Mnogo im stalo da se ispriča neka prava priča o Černobilu.

Izvini, a zasto im to ne bi stalo da se isprica prava prica o Cernobilu?

Moze jedan jedini razlog?

Link to comment
7 hours ago, namenski said:

Naravno da nije.

Problem je u tome sto su i Holodomor i Cernobil pre svega i iznad svega - sovjetske price.

I sto nikakvo propagandno smece nece moci, a ne bi ni smelo da to natovari samo Rusiji, a da ostatak sveta pokusa da ubedi da je, na primer jadna, nevina Ukrajina stradala od zle Rusije koja joj je uvalila i Holodomor i Cernobil.

 

 

Kakav si ti kralj, nisi pogledao ni sekund serije a vec je svrstavas u propagadno smece, ovaj drugi cinicni deo o nevinoj Ukrajini u Holodomoru pride, cista nekrofilija jbt :puke:

Edited by Tsai
Link to comment

Nisam citao postove od namenskog, ali proglasavam ih za propagandno smece :fantom:

 

Elem, serija je vrhunska. Ima, kao i u svakoj seriji, momenata za kolutanje ocima, vjerovatno jos vise onih koji potpadaju pod autorsku slobodu, ali s obzirom da nije dokumentarna serija, te autorske slobode bi trebalo da su dozvoljene. 

 

Meni je najveci... problem, uslovno receno, spektakl sa sudjenjem na kraju, koji mi ne djeluje realno [mada s druge strane, nemam pojma da li je]. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...