Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

sasvim je ok bataliti i ne ledati uopste.

 

i jos jedna stvar koja je sasvim ok - ok je nemati stav o apsolutno svakoj jebenoj stvari na svetu. 

Link to comment
7 minutes ago, Joe D said:

lepo si nam prepricao ono sranje od teksta sto je postavljeno pre par strana, vidi se da si dobro obradio materiju na nevidjeno.

 

Ne znam tačno na koje sranje od teksta misliš, ali ovo što sam naveo na kraju su neporecive činjenice. 

 

1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

nego vini neko bi mogao pomisiliti da si ti prvo zaključio da ti se ne sviđa jer je sigurno sranje čim hajp, pa tek onda počeo da čitaš naširoko po netu zašto ti se ne sviđa.

 

Ma nije, pogledao sam prvu pre nego što je krenuo hajp, bio neimpresioniran i ostavio ostale za neko neodređeno buduće vreme. A kad su par nedelja kasnije krenuli da me sa svih strana zapljuskuju talasi oduševljenja, to me je samo učvrstilo u uverenju da sam bio u pravu :fantom: Sad ove ostale realno ne vredi ni gledati.

 

Što se energije tiče, moj hejt radi na biohemijski pogon. Katalizator su:

- Znak jednakosti na relaciji reaktor-bomba, borićemo se junački protiv nuklearki dok se ne isisa i poslednja kap nafte iz zemlje

- Patkometrija nad mrtvim truplom CCCP, mudroserenje o laži & istini & manipulaciji dostojno jedne CNN banane

 

1 minute ago, Meazza said:

Samo jedno pitanje, zasto nije OK da neko batali posle jedne epizode? Ja sam Game of Thrones batalio posle prve epizode pre tipa pet godina i nijednom nisam pozeleo ponovo da pogledam.

 

I ispao najpametniji, svaka čast. Tako isto sad i ja pokušavam sa Černobiljem, samo što je previše kratko...

 

Link to comment

@Meazza

 

ko je rekao da nije ok? sve dok nisi pokušavao da do kraja serijala ravnopravno učestvuješ u diskusiji sa ljudima koji ekšli gledaju to sranje, a sve bazirajući svoje postove na hejterskim tekstovima sa neta, sumnjam da ti je bilo ko zamerio... zapravo verovatno nismo ni primetili :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
Just now, Pokojni Ruxin said:

@Meazza

 

ko je rekao da nije ok? sve dok nisi pokušavao da do kraja serijala ravnopravno učestvuješ u diskusiji sa ljudima koji ekšli gledaju to sranje, a sve bazirajući svoje postove na hejterskim tekstovima sa neta, sumnjam da ti je bilo ko zamerio... zapravo verovatno nismo ni primetili :sleep:

 

Pricamo cisto teoretski, nemoj misliti da ti oponiram (tema me previse ni ne zanima, veruj mi.) Zasto neko ne bi mogao da odgleda jednu epizodu mini-serije i da tu nadje velike zamerke, a zatim se informise o ostatku serijala i napise argumentovan post o svojim zamerkama? Hocu da kazem, nisam primetio da je neko pobio nesto od onoga sto je Weenie napisao, niti mu je iko nasao da je nesto pogresno citirao iz serije. 

Link to comment

Kad je recimo bila druga sezona True Detective, mnogi su bataljivali na par epizoda ili na pola serije, i pisali su argumentovane postove o tome zasto im se ne svidja serija. Trebalo je da odgledaju sve da bi mogli da daju svoj sud?

Link to comment

Pa eno, Namenski nije ni pogledao seriju pa kritikovao, ko kaze da ne moze?

 

Kao sto moze i da ih ljudi ne shvataju ozbiljno. Sve moze.

Link to comment

krenuo sam da pišem, ali prilično ovo što gervasius kaže

 

ne znam za ostale, ali meni ne pada na pamet da odgovaram viniju i namenskom zato što ih uglavnom ni ne čitam. ne čitam ih jer ih ne shvatam ozbiljno. ne shvatam ih ozbiljno jer ne vidim kako ovo može biti good faith diskusija kad se nisu potrudili ni da ispune minimum da bi makar mogli da kvalitetnije učestvuju u njoj, ako ništa drugo. pošto očigledno vrlo žele da učestvuju i imaju stav. vini koliko je vremena proveo kopajući tekstove koji ga plusjedanuju je mogao odgledati sve 6 puta do sad.

 

na stranu što je meni priča o tačnosti prilično dosadna...

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

U nacelu, moguce je itekako kritikovati nesto sto nisi odgledao ili procitao. Mogu se kritikovati ideje, stavovi i citati. Recimo, ja nisam nikad u rukama drzao Majn Kampf (za one sa jako jeftinim ulaznicama: ne, ne poredim Majn Kampf ni sa jednom serijom, pominjem samo zato sto sam se setio tog primera), ali znam otprilike sta tu pise i koja je generalna ideja, plus sam sretao i poneke citate. Da li to znaci da bas nista ne mogu da kazem o toj knjizi?

Link to comment
1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

na stranu što je meni priča o tačnosti prilično dosadna...

 

Prica o tacnosti je po meni prilicno vazna kad se radi o umetnickom delu koje pokusava da predstavi stvarni dogadjaj. Stavise, rekao bih da je krucijalna.

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

Hocu da kazem, nisam primetio da je neko pobio nesto od onoga sto je Weenie napisao, niti mu je iko nasao da je nesto pogresno citirao iz serije. 

 

Kad je recimo bila druga sezona True Detective, mnogi su bataljivali na par epizoda ili na pola serije, i pisali su argumentovane postove o tome zasto im se ne svidja serija. Trebalo je da odgledaju sve da bi mogli da daju svoj sud?

 

Pa ne može da se pobije fakat :fantom: True Detective je teško sranje koje sam odgledao do kraja čista fikcija, a fikciju obično moraš da odgledaš do kakvog-takvog kraja kako bi zaokružio priču. Černobilj je 30 godina stara priča, tu je lako ekstrakovati detalje i uporediti ih sa stvarnošću.

 

Evo na primer, ovaj citat sam našao na TV tropes:

Spoiler

 

Ulana: When the lava enters these tanks, it will instantly superheat and vaporize 1 approximately 7,000 cubic meters of water, causing a significant thermal explosion
Gorbachev: How significant? 
Ulana: We estimate between two and four megatons :lol:  Everything within a 30 kilometer radius will be completely destroyed 3, including the three remaining reactors at Chernobyl. The entirety of the radioactive material in all of the cores will be ejected at force, and dispersed by a massive shockwave which will extend approximately 200 kilometers and likely be fatal to the entire population of Kiev as well as a portion of Minsk. The release of radiation will be severe and will impact all of Soviet Ukraine, Latvia, Lithuania, Byelarussia, as well as Poland, Czechoslovakia, Hungary, Romania, and most of East Germany.


 

 

1 Potencijalno, ali malo verovatno. Nikako nije moglo da se zna šta će se desiti, vodu su ispustili iz predostrožnosti, ali lepo je što ova vidovita fizičarka zna tačno 

2 Potencijalno, ali vrlo malo verovatno ako cilja na ovo. Za lančanu reakciju potrebni su specifični uslovi, ne dolazi do nje magično zato što je "lava" dotakla vodu.

3 Apsolutna glupost koju je, kažu, i scenarista priznao. Eksplozija pare pod pritiskom nema veze sa nuklearnim reakcijama i ne može se porediti sa bombama od X megatona. Činjenica da bi ta (sasvim skromna) eksplozija podigla u vazduh dodatne radioaktivne kontaminante je problematična, ali veze nema sa nekakvim shockwaveom koji razara gradove 200 kilometara udaljene. 

 

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

U nacelu, moguce je itekako kritikovati nesto sto nisi odgledao ili procitao. Mogu se kritikovati ideje, stavovi i citati. Recimo, ja nisam nikad u rukama drzao Majn Kampf (za one sa jako jeftinim ulaznicama: ne, ne poredim Majn Kampf ni sa jednom serijom, pominjem samo zato sto sam se setio tog primera), ali znam otprilike sta tu pise i koja je generalna ideja, plus sam sretao i poneke citate. Da li to znaci da bas nista ne mogu da kazem o toj knjizi?

nemam pojma, idi na neki forum koji raspravlja o mein kampfu da im objasnis sta zapravo pise u knjizi na osnovu tvog znanja, pa nam javi kako si prosao. 

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

U nacelu, moguce je itekako kritikovati nesto sto nisi odgledao ili procitao. Mogu se kritikovati ideje, stavovi i citati. Recimo, ja nisam nikad u rukama drzao Majn Kampf (za one sa jako jeftinim ulaznicama: ne, ne poredim Majn Kampf ni sa jednom serijom, pominjem samo zato sto sam se setio tog primera), ali znam otprilike sta tu pise i koja je generalna ideja, plus sam sretao i poneke citate. Da li to znaci da bas nista ne mogu da kazem o toj knjizi?

 

i opet - možeš ti da pričaš šta god hoćeš, ali ako ikada povedemo ozbiljnu diskusiju o majn kampfu može i mene mnogo više da zanima šta ima da kaže onaj koji jeste čitao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...