Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

16 hours ago, namenski said:

Izvini, a zasto im to ne bi stalo da se isprica prava prica o Cernobilu?

Moze jedan jedini razlog?

Razlog je isti onaj zbog kojeg su informacije o katastrofi saopštene domaćoj i svjetskoj javnosti sa kašnjenjem i šturo neposredno posle samog događaja. S obzirom na okolnosti, u pozadini je odrađen veličanstven posao, ali zvanična priča svedena je na 31 žrtvu i tri krivične presude. Za igrane interpretacije očigledno nije bilo mjesta u sovjetskoj/ruskoj produkciji u naredne 33 godine.

 

Sada ćemo ekspresno dobiti korekciju HBO Černobila uplitanjem u priču nekakvog CIA agenta (što ima mrvu smisla samo ako će praviti parodiju u stilu Hot Shots!, što naravno neće, s obzirom na osjetljivost teme). Eto toliko im stalo do prave priče da će da peglaju ovakvom budalaštinom.


Uostalom, eno u klipu gore utisaka samih učesnika događaja - serija nije dokumentaristička niti 100% precizna, ali nije ni fantazija, uhvatila je duh događaja i poslala univerzalnu poruku o slabosti čovjeka i njegovog sistema.

 

Onoliko je antisovjetskog i anturskog smeća u planinama holivudske deponije, ali svrstati ovu seriju u taj talog je potpuni promašaj.

Link to comment
37 minutes ago, bosque said:

na zalost skaba du bidu reziser koji mi se cini bas simpa u nekoliko intervjua ponavlja kako je sve sto se u miniseriji predstavlja = istina , tu se malo zeznuo al ajde

 

da se kao pokvarena ploca vratim na fakat da nema ruskog jezika. ok, mozda je tako lakse mass publici da asimilira pricu

 

ali zamislite sad neki film o poplavama u obrenovcu u kome glavni svi akteri govore na primer wolof :)

 

Zamisli koja bi tek sprdnja bila da su glumce, kojima je (većini) engleski maternji jezik, terali da glume na jeziku koji pojma nemaju.

Ne bi tu ništa valjalo, ni gluma ni ruski. Ovako je sasvim solidno ispalo, izabrali su najmanje zlo™.

Link to comment

Meni bi tek bilo krš da su uzeli onaj uobičajeni kompromis pa rekli glumcima da fejkuju onaj tvrdi ruski naglasak ali da i dalje pričaju na engleskom. To baš ne bi ni na šta ličilo.

Link to comment
12 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Meni bi tek bilo krš da su uzeli onaj uobičajeni kompromis pa rekli glumcima da fejkuju onaj tvrdi ruski naglasak ali da i dalje pričaju na engleskom. To baš ne bi ni na šta ličilo.

Kada Ameri obradjuju istorijski dogadjaj u Evropi koji ne uključuje Amerikance, po difoltu se priča britanskim akcentom jer je američkom gledaocu  Britanija asocijacija na Evropu.   U zavisnosti od teme mogu da dodaju pokušaj lokalnog engleskog akcenta, ali osnova mora biti britanska (que a ne line, eraser a ne rubber, itd).   stvar oko koje nema kompromisa je da američkog akcenta i američkih idioma ne sme biti ni u tragovima.

Link to comment

Nova doza radijacije:  Gorbačov, koji kaže da nije gledao seriju, demantuje da je lično dao nalog da se Legasovu prekine karijera (što se u seriji ni ne tvrdi). U samom tekstu to je pripisano nekim istorijskim istraživanjima, ali je u boldovanom naslovu demantovan HBO.

 

link

 

:wacko:

Link to comment

Drobnjak! Gde mi je Drobnjak? .. Ajde reci sad pred svim ovim poštenim ljudima zašto kasni blok 1 sa dva nova reaktora? Je l`bio rok do 1. oktobra i jesam li ja rekao da ćete da kasnite? Odvrći taj ventil, puštaj, pa da se razilazimo. Šta AZ-5, kako nije spremno? Odvrći kad kažem, ja sam odgovoran, ja ću biti kriv kao i uvek.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...