Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

Da me niko ne shvati pogresno: apsolutno je vise nego u redu mrzeti Sinanovu muziku (ili "muziku", kako za koga). Ali izistinski i najozbiljnije nipodastavati ljude kojima se svidja taj zvuk je zaista besmisleno, to say the least.

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

To mozda ne omanjuje ono sto je i tebi na jeziku, ali to ne znaci da je tacno ono sto kaze.

 

Dakle on bez dlake na jeziku tvrdi da bi ona Srbija koja je ubivana od devedesetih na ovamo rado pobila ovu drugu srbiju koja ih ubija od devedesetih na ovamo, mada ni jedno (ni jedno!) ubistvo iz tog rokerskog™ pravca do sada nije doslo, obicno su ovi sa druge strane  tamanili one koji im se ne dopadaju. Cak je iskoristio i onu "ubij zakolji", valjda oni sto su se drali na ovu temu po stadionima preziru narodnjake i slusaju Bouvija.  Ili se po Arkanovim i Frenkijevim kampovima slusao Haustor, Azra i EKV.

 

Da ne pricam o tome koliko je ova tema neprimerena za takvu vrstu generalizovanja, pa i muzickog (evo ti primera u mom pasusu na sta takav argument lici).

Каква је ово гомила бесмилица...

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

Da me niko ne shvati pogresno: apsolutno je vise nego u redu mrzeti Sinanovu muziku (ili "muziku", kako za koga). Ali izistinski i najozbiljnije nipodastavati ljude kojima se svidja taj zvuk je zaista besmisleno, to say the least.

 

Ovo bi trebalo da se podrazumeva, ali jebiga.

Link to comment
17 minutes ago, porucnik vasic said:

Каква је ово гомила бесмилица...

 

Upravo sam to i napisao u poslednjoj recenici, cisto da ilustrujem koliko je glupo i nisko ovo sto je Bradilko napisao. Procitaj do kraja.

Edited by Caligula
Link to comment

moze se nipodastavati i te ljude (ne na ovoj temi), ali se ne moze nipodastavati i "izdiskriminisati" to da je covek ziveo, radio i umro, sta god to bilo

Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

 

Upravo sam to i napisao u poslednjoj recenici, cisto da ilustrujem koliko je glupo i nisko ovo sto je Bradilko napisao. Procitaj do kraja.

Извињавам се, рано ми је јутро, иизнервирали ме ови на фудбалу и не заврших читање...

Link to comment

jebiga, mislim da granica negde mora da se povuce. gde tacno ne znam, ali pokojnikovo zavijanje i arlaukanje definitivno spada u sund. ciganski rnb. to sto je ganfer i sto ga slusaju odredjene socijalne kategorije uopste ne bi trebali da uzimamo kao bitnu stavku, njegova muzika je jednostavno placljivo sranje koje bi, da ljudi imaju ukusa, slusale mozda samo macke u vreme parenja.

Link to comment

@Host

 

meni si se smejao kad sam poredio nusrata i sinana. 

 

ne razumem muziku dovoljno dobro da bih mogao tvrditi da je to na bilo koji nacin muzicki slicno, ali mi se cini da je efekat na publiku slican. 

kod qawwalija je taj efekat delirijuma u koji zajedno upadnu izvodjaci i publika, naravno mnogo izrazeniji (i tu je nusrat bio bog) ali je i kod sinana to, cini mi se postojalo. to je nivo koji na neki nacin prevazilazi muziku, cini mi se da ljudi to ne razumeju.

 

 

 

 

Edited by nenad
Link to comment
18 minutes ago, Host said:

 

Ne mogu jasno ni da mapiram Sinanovu muziku jer su ocigledni uticaji romske muzike, ali instrumenti nisu oni koje sam nekada slusao o romskim svetkovinama u Makedoniji (zurle i drugi duvacki instrumenti, tapani isl). Azijski uticaj koji se spominje mi ne lici mnogo na persijsko nasledje

 

Vrlo je diskutabilno sta je romska muzika.Veoma se razlikuje romska muzika sa razlicitih meridijana.Cesto poprima etno motive dominatnog naroda na cijem podrucju zive.TAko je romska muzika iz Srbije vrlo razlicita od ruske ciganske muzike,razlicita je i od muzike madjarskih cigana 

Ali osnovni problem je sto to sto pominjes (JV production) nije romska muzika,vec genericki semplovi sa prastarih analognih synth masina ,oplemenjeni rekao bih pre svega turskim pojanjem.Nema to puno veze sa Persijom ili Ciganima.

Edited by Haralampije
Link to comment
3 minutes ago, Miralem said:

jebiga, mislim da granica negde mora da se povuce. gde tacno ne znam, ali pokojnikovo zavijanje i arlaukanje definitivno spada u sund. ciganski rnb. to sto je ganfer i sto ga slusaju odredjene socijalne kategorije uopste ne bi trebali da uzimamo kao bitnu stavku, njegova muzika je jednostavno placljivo sranje koje bi, da ljudi imaju ukusa, slusale mozda samo macke u vreme parenja.

 

Ne kazem da nisi u pravu, ali isto to su pricali i za Little Richarda. "Odvratno vristanje i majmunisanje na bini." I to ljudi sa muzickim pedigreom, tipa direktori filharmonija. 

Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

 

Ne kazem da nisi u pravu, ali isto to su pricali i za Little Richarda. "Odvratno vristanje i majmunisanje na bini." I to ljudi sa muzickim pedigreom, tipa direktori filharmonija. 

za povlacenje papalela iz geometrije bi dobio 5 ali ovde se radi o necem drugom

Edited by Haralampije
Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

To mozda ne omanjuje ono sto je i tebi na jeziku, ali to ne znaci da je tacno ono sto kaze.

 

Dakle on bez dlake na jeziku tvrdi da bi ona Srbija koja je ubivana od devedesetih na ovamo rado pobila ovu drugu srbiju koja ih ubija od devedesetih na ovamo, mada ni jedno (ni jedno!) ubistvo iz tog rokerskog™ pravca do sada nije doslo, obicno su ovi sa druge strane  tamanili one koji im se ne dopadaju. Cak je iskoristio i onu "ubij zakolji", valjda oni sto su se drali na ovu temu po stadionima preziru narodnjake i slusaju Bouvija.  Ili se po Arkanovim i Frenkijevim kampovima slusao Haustor, Azra i EKV.

 

Da ne pricam o tome koliko je ova tema neprimerena za takvu vrstu generalizovanja, pa i muzickog (evo ti primera u mom pasusu na sta takav argument lici).

kako si srecan sto te je neko stavio u onu srbiju koju ubijaju od 90-ih, rokersku srbiju.. us and them.. stroga linija razgranicenja..

ti nemas nikakve veze sa nikakvom boljom srbijom.ti si jednostavno ono najvece malogradjansko zlo zbog kojih vladaju vucic i slicni.

 

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Zaista bih voleo da procitam.

isti ti rokeri vec decenijama sviraju i snimaju sa istim tim filfarmonijama, sto se u slucaju Sinana nikad nece desiti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...