Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

18 minutes ago, Caligula said:

 

... nije brt, to si ti napisao na hejtu za ljude. Ironije bez. A ako je ima, onda smatraj i da po ovoj temi ljudi samo ironisu na tebi nerazumljiv nacin.

 

btw. pretera ga sa ovim ubi zakolji, inace bih preskocio.

 

Da jos jednom zamolim moderaciju da splituje ovo, pa da raspravimo ko je fasista, ko ubija po Srbiji a ko je ubivan.

čista ironija je bila..opet kažem, reakcija na 1 post..

ovo je vrhunska gadost koju pokušavaš da podmetneš ali to si ti..

 

 

 

Link to comment
izgleda da je ovo pravo mesto (a i vreme) da priznam da godinama nisam znao da li je šemsa suljakovic muško ili zensko... ovo nije nikakva deklaracija o ukusu i/ili urbanosti nego samo onako - komentar u prolazu. za (rip) sinana sam cuo i znao da je musko i to je otprilike to... [emoji4]

Ahahaha ja sam Šemsu upoznao kao Šemsa. Na ekskurziji u osnovnoj me lik pitao: ti ne znaš ko je Šemso Suljaković?! Bar sam ja tako razumeo...
Link to comment

Ahahaha ja sam Šemsu upoznao kao Šemsa. Na ekskurziji u osnovnoj me lik pitao: ti ne znaš ko je Šemso Suljaković?! Bar sam ja tako razumeo...
Jasno. Ono - Šemsudin - Šemso i taj rad, ne?

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment
30 minutes ago, iDemo said:

izgleda da je ovo pravo mesto (a i vreme) da priznam da godinama nisam znao da li je šemsa suljakovic muško ili zensko... ovo nije nikakva deklaracija o ukusu i/ili urbanosti nego samo onako - komentar u prolazu. za (rip) sinana sam cuo i znao da je musko i to je otprilike to... :)

 

Ovako Vesna Pesic na tviteru svako malo omasi pol. Recimo, mislilla je da je Nurija Pozderac bio zena :)

Edited by Kampokei
Link to comment
34 minutes ago, bradilko said:

čista ironija je bila..

 

Na koji post si odgovorio, ne razumem ironiju. Ako je to shvatanje ironije, onda, ponavljam, shvataj i pisanje drugih kao neku ironiju koju ne razumes. Dalje, sta znaci onaj post na prethodnoj strani ubij zakolji, pre nego sto nastavis da pises o tome kako JA nekome nesto podmecem.

 

Pa jebote.

Link to comment
1 hour ago, nenad said:

 

pa jeste, nezgodno je malo kad bradilko sazmetm, uvek posle bude kuknjava.

 

 

Mozda zato sto nije u pitanju sazimanje™ nego prostacka generalizacija.

Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

 

Na koji post si odgovorio, ne razumem ironiju. Ako je to shvatanje ironije, onda, ponavljam, shvataj i pisanje drugih kao neku ironiju koju ne razumes. 

 

Pa jebote.

ma daj bre

 

imala mau crticu iz gsp o širenju nogu dok se sedi i ometanju ličnog prostora 

Link to comment

Znam, ucestvovao sam u toj raspravi na kojoj si bez problema mogao da odvojis postove sa ironicnim otklonom od onih koji to nisu.  Sem ako ne znas coveka licno pa kapiras da on tako nesto nikada ne bi pomislio ozbiljno.

Link to comment

A šta pjeva Nurija, ako nije tajna?? Narodnjake izvorne ili neki "teheran"??
#pitamzadruga
.
.
:stvar opšte (bliskoistočne) kulture - to što se kod nas u narodu zvalo teheran/tursko i slično je zapravo "kurdish"... moj mi taksista objasnio. Kurd iz Sirije. Od pre rata.

 
Ovako Vesna Pesic na tviteru svako malo omasi pol. Recimo, mislilla je da je Nurija Pozderac bio zena [emoji4]


Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment
23 hours ago, James Marshall said:

Vidim da je ovo forum stručnjaka za teheransku muziku, aj što se istovaruje po Sinanu (kapiram da je svako nekad imao dodir sa istom pa ima mišljenje), ali vidim da smo sad superiorni muzički (a po tonu rasprave reklo bi se i civilizacijski) i u odnosu na persijsku civilizaciju. 

Dva lica iste netolerancije i uvjerenosti u superiornost sopstvenog muzičkog ukusa, uz solidnu dozu površnosti i paušalnosti. 

 

 

ova muzika umesto +1 na tvoj post :)

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

 

Mozda zato sto nije u pitanju sazimanje™ nego prostacka generalizacija.

 

bradilko lakmus, za sve ove godine nije omanuo na politickim i drustvenim temama.

jos jednom, to njegovo sazimanje je po pravilu posledica prethodnog pisanja, samo on nema dlake na jeziku, pa obicno posle kukate kad on nazove stvari pravim imenom.

 

Link to comment

To mozda ne omanjuje ono sto je i tebi na jeziku, ali to ne znaci da je tacno ono sto kaze.

 

Dakle on bez dlake na jeziku tvrdi da bi ona Srbija koja je ubivana od devedesetih na ovamo rado pobila ovu drugu srbiju koja ih ubija od devedesetih na ovamo, mada ni jedno (ni jedno!) ubistvo iz tog rokerskog™ pravca do sada nije doslo, obicno su ovi sa druge strane  tamanili one koji im se ne dopadaju. Cak je iskoristio i onu "ubij zakolji", valjda oni sto su se drali na ovu temu po stadionima preziru narodnjake i slusaju Bouvija.  Ili se po Arkanovim i Frenkijevim kampovima slusao Haustor, Azra i EKV.

 

Da ne pricam o tome koliko je ova tema neprimerena za takvu vrstu generalizovanja, pa i muzickog (evo ti primera u mom pasusu na sta takav argument lici).

Link to comment
2 hours ago, nenad said:

 

bradilko lakmus, za sve ove godine nije omanuo na politickim i drustvenim temama.

jos jednom, to njegovo sazimanje je po pravilu posledica prethodnog pisanja, samo on nema dlake na jeziku, pa obicno posle kukate kad on nazove stvari pravim imenom.

 

Pošto si stao u njegovu odbranu, možeš li navesti koji su to fašisti na forumu koji su se razotkrili na ovoj temi? Barem jednog, imenom, bez dlake na jeziku. 

Sažeo™ je i sa onim da ko ne voli Sinana taj je elitista :D. Piš živi.

Link to comment

Znao sam da ne treba da ulazim na ovaj topic ako ne zelim da pokvarim sebi raspolozenje i posteno se iznerviram, ali radoznalost je odnela prevagu i mogu reci da je nazalost sve onako kako sam ocekivao.

 

Da neki inteligentni ljudi mogu da dele citave grupe ljude a priori na ovakve i onakve na osnovu nicega drugog osim muzike, apstraktnog jezika covecanstva u svim svojim najrazlicitijim formama, jedan je od najtuznijih fenomena. Da ih mrze i preziru, da pricaju o ljudima kao o stoci koja "ne zna za bolje" - zar nam je to donela pop revolucija dvadesetog veka?

 

Ostavio bih +1 na post forumasa koji je napisao da je dzabe slusao rock muziku onaj ko je do te mere spreman da mrzi drugacije. U tom slucaju je rock zaista vise nego mrtav jer on je od samog pocetka bunt i otpor drustvenim normama i rigidnim umetnickim pravilima. Oslobodjenje i provokacija. Ko to ne razume dzabe mu sve sto mu je proslo kroz usi.

 

Ljudi koju razmisljaju na takav nacin sigurno se nikad u zivotu nisu zapitali ni o prirodi muzike kao fenomena, niti o formiranju ukusa kod pojedinca, niti o ulozi koju muzika treba da ima. To su ljudi koji vole da vide sebe kao "neki faktor" koji ce da "objasni" sta je "dobro", a sta je "lose", ne videvsi da se tako vracaju 60 godina unazad u vreme kada se Elvis smatrao epidemijom idiotizma,  a Bitlsi simptomom propasti visoke zapadne kulture ili jos vise u prolost kada se na seljacku kantri muziku gledalo kao na ruralni primitivizam, a na crnacki dzez i bluz kao na prljavstinu. 

 

Jednom recju, ljudi koji sebe shvataju suvise vazno i definitivno ljudi cije misljenje nikoga ne treba da zanima.

 

Hvala Dzejmsu Marsalu na lepim postovima. Dugujem ti bilo koje pice  po izboru, u kolicini koju mozes da podneses. :) 

Edited by Meazza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...