Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

4 hours ago, porucnik vasic said:

Ово је за сплит.

Иначе, да ли важи Синан-Тома паралела...

Ovo je za split mozga.

 

(Kakva crna Sinan Toma paralela...)

Link to comment
8 hours ago, Budja said:

Ovde postoje dva stava protiv:

1. Kiric, Indy - Sianan je govno od muzike, ok, moze se raspravljati.

2. Coltrane - Sinan je Ceca je turbofolk je Slobodan Milosevic, sto je potpuno besmisleno.

ne secam se da sam ikad upotrebio ovaj termin u vezi sa SS. jednostavno, njega stavljam u istu grupu popularnih izvodjaca kao sto su dugme, plavi orkestar, merlin, te gomila nazovi narodnjaka koji vladaju ukusom sirokih narodnih masa. takvu muziku niti slusam, niti previse razmisljam o istoj. i cudi me da postoje ljudi koji vole muziku i rade suprotno od ovoga. 

Link to comment
7 hours ago, Malkmus said:

Dajte još dve strane, pa da ima koliko i David Bowie.

 

 

Opa prvi primera RIPometrije. Cija je bila duza i masnija? Jel' moze neki top 10 chart kad vec meris, cisto da znamo cije je ripovanje najposecenije?

Edited by *edited by mod
Link to comment
1 hour ago, Nikola Kiric said:

ne secam se da sam ikad upotrebio ovaj termin u vezi sa SS. jednostavno, njega stavljam u istu grupu popularnih izvodjaca kao sto su dugme, plavi orkestar, merlin, te gomila nazovi narodnjaka koji vladaju ukusom sirokih narodnih masa. takvu muziku niti slusam, niti previse razmisljam o istoj. i cudi me da postoje ljudi koji vole muziku i rade suprotno od ovoga. 

Ти си некакав ЕКВ елитиста?:laugh:

Link to comment

ne.

volim i cenim skoro celokupan opus EKV, ali ljude koje EKV smatraju za nesto najbolje ikad sto je YU muzika izrodila stvaljam odmah iza onih koji isto misle o SS, Bajagi ili Doris Bizetic.

Link to comment
1 hour ago, Nikola Kiric said:

ne secam se da sam ikad upotrebio ovaj termin u vezi sa SS. jednostavno, njega stavljam u istu grupu popularnih izvodjaca kao sto su dugme, plavi orkestar, merlin, te gomila nazovi narodnjaka koji vladaju ukusom sirokih narodnih masa. takvu muziku niti slusam, niti previse razmisljam o istoj. i cudi me da postoje ljudi koji vole muziku i rade suprotno od ovoga. 

 

 

 

Kako to Sinan Sakic vlada ukusom sirokih narodnih masa?

Kada je Sinan Sakic bio na JRT, RTS, HRT i ostalim vodecim televizijama osamdesetih i devedesetih kao Dugme, Losa i Merlin?

 

Sinan nikako ne moze da se stavi u kategoriju proizvoda muzicke industrije koga su gurali, gurali i izgurali.

Edited by Budja
Link to comment

tako sto je bio ultra popularan. tu popularnost mozda nije stekao putem nasih mejnstrim medija, ali nisam to nikad ni tvrdio. nisam to pratio onda, ali pretpostavljam da su veliku ulogu odigrale radio stanice po menjim gradovima bivse zemlje.

Link to comment

nisam rekao manje radio stanice, vec radio stanice po manjim gradovima. grad u kojem sam odrstao je imao jednu. broj stanovnika 20 hiljada, sa okolnim selima 50 hiljada. kad dodje nedelje svi su uz radio i "zelje, pozdravi, reklame i muzika". takvih radio stanica je bilo sirom bivse zemlje. doduse, sumnjam da se to u Sloveniji slusalo.

Link to comment
28 minutes ago, porucnik vasic said:

Које мање радио станице?

202, poselo, nedeljom od 15-18. Osamdesete. 

Edited by ObiW
Link to comment
17 minutes ago, Nikola Kiric said:

nisam rekao manje radio stanice, vec radio stanice po manjim gradovima. grad u kojem sam odrstao je imao jednu. broj stanovnika 20 hiljada, sa okolnim selima 50 hiljada. kad dodje nedelje svi su uz radio i "zelje, pozdravi, reklame i muzika". takvih radio stanica je bilo sirom bivse zemlje. doduse, sumnjam da se to u Sloveniji slusalo.

 

To je moguce, ali onda je ta popularnost dosla odozdole a ne od medija, i nikada nije bila valorizovana i iskoriscena kroz medije te tako nikako ne moze da se stavi u isti kos sa Dugmetom i Cecom.

 

Stavise, bio sam klinac, ali ne sescam se Sinana na Folk Paradi Cuneta i Tozovca, niti u Nedljnom Popodnevu niti Petkom u 22. Ista ta TV je imala spotove i Pekinske Patke i Sarla i Idola i EKV, a ovi sa Ibarske i Juznog Vetra se tu nisu nesto kotirali.

 

 

Da bi bio u pravu, trebalo bi da je Sinan bio popularan kod Minimaksa, tuptup. Nisam slusao pa ne znam, moda neko moze da kaze.

 

Link to comment

mislim da se Tup-Tup zavrsio kada je SS krenuo da hara. ali nisam ni polazio od toga ko je bio popularan "odozdole" a ko od strane medija/rezima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...