Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

8 minutes ago, Jeremija said:

 

Pokušao mene da isprovocira na drugoj temi, nije uspeo, došao kod vas...   :fantom:

 

link   nisam samo ja provocirao :lol: ispada da te ceo vocap provocira

 

najbolji forum :heart:

 

splitujte ovo, aman, steta za topik

Edited by Caligula
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

 

Bold: ooooovaj, ne. :D Simfonija, opera, concerto, sonata - to nije muzika za igru, nego za slusanje. 

eto, a ja sve vreme mislio da su ljudi igrali uz operu.

 

 

a sta je jebeni valcer?

Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

 

link   nisam samo ja provocirao :lol: ispada da te ceo vocap provocira

:lolol:

 

Da, sad kad si pomenuo, stvarno nema smisla, što narodnjaci vole da kažu, "nečije sam i ja dete"!  :lolol:

Link to comment
Just now, Miralem said:

eto, a ja sve vreme mislio da su ljudi igrali uz operu.

 

 

a sta je jebeni valcer?

 

Zavisi ciji valcer. Nisu isto Johan Straus i Sopen. Jednostavno ne mozes reci da je klasicna muzika "nekad bila muzika za igru". Mozda se pojedini njeni oblici jesu razvili iz muzike za ples i vukli inspiraciju iz nje, ali to uopste nije isto.

Link to comment
1 minute ago, Jeremija said:

:lolol:

 

Da, sad kad si pomenuo, stvarno nema smisla, što narodnjaci vole da kažu, "nečije sam i ja dete"!  :lolol:

 

 

sve je postalo pepeo i dim :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Miralem said:

...

 

btw, ako ste gledali sutku, ima onaj momenat kada pricaju o dj takmicenju. dakle, lik pusta pesme i cilj je da slusaoce sto pre natera u sevdah il kako se taj trans vec zove. kasete sa tim pesmama su nabavljali uglavnom iz turske. a pretpostavljam da su i turci dosta uvozili iz okoline. cisto pominjem da bi se znalo odakle uticaji.

 

tarab?

ne znam ništa od sinana, ali ta muzička ekstaza koja se veliča kada se opisuju njegovi koncerti me najviše podseća na tarab. umetnost izazivanja najintenzivnije moguće emotivne reakcije na muziku, kako kod slušalaca, tako i kod izvođača, najviši je cilj u orijentalnoj sekularnoj muzici, nezavisno od žanra.

npr. ja volim ovu stvar  - ništa ne razumem, al osećam da je ozbiljan patos u pitanju (iako nisam mačka u parenju, već žena bez ukusa slaba na plačljiva sranja)

 

 

 

http://oudman586.blogspot.com/2010/02/what-is-tarab.html

 

 


 

 

Link to comment
4 minutes ago, beyoncé said:

 

tarab?

ne znam ništa od sinana, ali ta muzička ekstaza koja se veliča kada se opisuju njegovi koncerti me najviše podseća na tarab. umetnost izazivanja najintenzivnije moguće emotivne reakcije na muziku, kako kod slušalaca, tako i kod izvođača, najviši je cilj u orijentalnoj sekularnoj muzici, nezavisno od žanra.

npr. ja volim ovu stvar  - ništa ne razumem, al osećam da je ozbiljan patos u pitanju (iako nisam mačka u parenju, već žena bez ukusa slaba na plačljiva sranja)

 

 

 

http://oudman586.blogspot.com/2010/02/what-is-tarab.html

 

 


 

 

Al' si nasla poredjenje, ubilo se, ovo je Palfootova sevdalinka.

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

:D e jesi govedo. I dalje ucitavas, trebalo je moj post da procitas do kraja da bi video da ja upravo koristim tvoj ton i idiotsku argumentaciju, samo okrenutu naopako.  Ja pak mislim da su Vucica doveli na primer oni koji se slikaju sa osvedocenim silovateljima/pedofilima i ponosno okace sliku na perspic, otprilike taj kalibar je zasluzan sto danas Srbijom vlada ovakva bagra. Takodje sam siguran da su takvi poprilicno ograniceni, i intelektualno i emotivno.

 

Sad da uzmu ovi tvoji da spaljuju knjige rokerima™ i da ih izvode na streljanje, sa sve optuzbama da su rokeri™ hteli da pobiju pola Srbije, siguran sam da znam kome bi ti pripomogao u toj raboti. I ja ti jos pisem PM da ti se izvinim ako sam te pogresno protumacio. Jesam naivcina ali ako, to je valjda kvalitet.

 

 

 

što ti meni šalješ izvinjenja na pm? i to baš pm? to je zasigurno što si naivan i ugroženi roker..

nisam to hteo ni da spominjem ali ti si sam to napisao ovde.

a drugo.. pa ne znam. 1 od likova na forumu sa kojim nemam mnogo volje da se raspravljam jer iz tebe izbija teeška dosada, običnost..

ti kad vređaš ne dotiče, kad upućuješ hvale isto. kad ponavljaš po 100 puta nešto to nema ništa ni sa istinom ni  sa onim da 100 puta ponovljena laž postaje istina već je to pitanje kapaciteta..

zbog tebe treba da uvedu lajkovanje postova. šta bi tek radio ovde..

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Majo said:

Al' si nasla poredjenje, ubilo se, ovo je Palfootova sevdalinka.

 

nemoj da si strog i ne znam šta ti je palfoot :(

Link to comment
7 minutes ago, beyoncé said:

 

nemoj da si strog i ne znam šta ti je palfoot :(

:) Palffoot je new age Sinan, takoreci inception.

Edited by Majo
Link to comment
13 minutes ago, bradilko said:

što ti meni šalješ izvinjenja na pm? i to baš pm? to je zasigurno što si naivan i ugroženi roker..

nisam to hteo ni da spominjem ali ti si sam to napisao ovde.

a drugo.. pa ne znam. 1 od likova na forumu sa kojim nemam mnogo volje da se raspravljam jer iz tebe izbija teeška dosada, običnost..

ti kad vređaš ne dotiče, kad upućuješ hvale isto. kad ponavljaš po 100 puta nešto to nema ništa ni sa istinom ni  sa onim da 100 puta ponovljena laž postaje istina već je to pitanje kapaciteta..

zbog tebe treba da uvedu lajkovanje postova. šta bi tek radio ovde..

 

Veruj mi da te ne bi ni primetio na forumu (uz jos par nikova ovde koji stalkuju) da nisi poceo da stalkujes i iz vedra neba se ubacujes kvotujuci me ili prozivajuci za nesto, otprilike vec par godina unazad. Niti te diram niti prozivam niti zelim da raspravljam sa tobom o bilo cemu. Prosto si nevidljiv, sve dok ne napises na primer onu idiotariju "ubij zakolji".

 

Koji me onda andrak stalkujes ovako dosadnog i obicnog (koja projekcija jebote :D ) mani me se, ja tebe ne cackam jer te realno i ne vidim.

 

Ajd uzivaj

Link to comment
34 minutes ago, beyoncé said:

tarab?

ne znam ništa od sinana, ali ta muzička ekstaza koja se veliča kada se opisuju njegovi koncerti me najviše podseća na tarab. umetnost izazivanja najintenzivnije moguće emotivne reakcije na muziku, kako kod slušalaca, tako i kod izvođača, najviši je cilj u orijentalnoj sekularnoj muzici, nezavisno od žanra.

npr. ja volim ovu stvar  - ništa ne razumem, al osećam da je ozbiljan patos u pitanju (iako nisam mačka u parenju, već žena bez ukusa slaba na plačljiva sranja)

Dzaba se trudis :), nije ovde ni mesto ni vreme da se brani prirodna pojava da po nekad najjeftiniji slageri/narodnjaci izazovu vise emocija nego sve Sopenove rukotvorine, Betovenove sonate, itd, itd, taj rad...

Na stranu lokalni uticaji: jos davno je neka mudra glava primetila da 'sve pesme od Bagdada do Gradiske lice na kukanje...'

Edited by namenski
Link to comment
Just now, namenski said:

Dzaba se trudis :), nije ovde ni mesto ni vreme da se brani prirodna pojava da po nekad najjeftiniji slageri izazovu vise emocija nego sve Sopenove rukotvorine, Betovenove sonate, itd, itd, taj rad...

 

+1

 

""I have wretched, depraved taste in music and the arts, and am clearly incapable of discriminating between the great, the merely mediocre, and the outright shoddy. I count this obvious flaw as one of the saving wonders of my life, as it has provided me with scores of years of enormous pleasure and satisfaction. Others should be so lucky.""

 

Link to comment

 @ majo

onda ću njemu da pustim tarab reperku iz maroka kad svrati, to mi je bio sledeći pik :( 

 

@ namenski

samo pokušavam i sebi da objasnim fenomen sinanovih koncerata, pitajući se da li je možda malo i do koncepta, a ne samo do muzike

prethodni postovi koji su pominjali trans i emocije su me asocirali na tarab

 

Link to comment
11 minutes ago, beyoncé said:

 @ majo

onda ću njemu da pustim tarab reperku iz maroka kad svrati, to mi je bio sledeći pik :( 

 

e zivote tarabico :sad:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...