Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

On ‎25‎.‎3‎.‎2019‎. at 0:15, 3opge said:

nije moglo vise. nema sta nije slomio, povredio, iscasio, operisao, kontuzovao

Ma da bio je Robokap...

Dobro je prelomio, prosto on nije Gronk ako nije dominantan...

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 15.3.2019. at 7:05, Jean-Luc Picard said:

Kažu da nisu...ko će ga znati. 

 

edit: veći problem je tu što će Shurmur morati da izmišlja nove slot pozicije za njega, Šeparda, Engrama....

Da, nisu

Pokupili ste u toku prošle sezone par rejecta (Jamon Brown, Mario Edwards) koji su sad dobili ugovore, pa vam ipak ostaje taj pick

 

btw tek sad vidim raspravu o Rosenu i Haskinsu na prethodnoj strani. Meni je Rosen bolji igrač.

Imao je lošu rookie sezonu, ali se to donekle i očekivalo. Uleteo je u katastrofalnu situaciju. Tobože je trebao biti backup ali se znalo da Bradford neće izdržati do week 4

Problemi sa tajmingom, sporo prolazio kroz reads, nije verovao ni liniji, ni hvatačima, a sebi najmanje. Dosta tipične stvari za rookie QBs. Nisu to uopšte naivne stvari i mlad igrač može tako da zaglibi i da se nikad ne iščupa, ali dosta verovatnije mi je da on, uz bolju situaciju i bolji coaching, može napraviti ogroman skok u 2. sezoni i da kroz celu karijeru bude top10 Qb lige. Goff ke bio grdan u rookie sezoni, kao sophomore je bio dobar, u trećoj sezoni igrao u Super Bowl.

Prilično je smešno kako kod Billsa provejava optimizam jer imaju Allena i oko njega će da grade tim, a istovremeno Cardsi treba da škartuju Rosena.  Ludilo. Rosen je i u lošoj sezoni i dalje Montana za Allena.
 

Ali kod Rosena postoji jedna velika začkoljica.

Tj dve začkoljice. Prva je durability.

Šta znam, to se u neku ruku svodi na živce. Ili ih imaš ili nemaš. Ako nemaš onda uzmeš čoveka koji nema istoriju povreda. Ali ako Cardsi imaju živce da sa 1st overall draftuju 5-9 under 200 kepeca, onda bi i Giantsi mogli progutati nekako brigu oko Rosenovog zdravlja.

 

Druga žačkoljica je attitude.

Prošle godine pre drafta sam pisao o njegovom backgroundu. High maintenance millenials, što se kaže. Pa još iz ultrabogate porodice. Ukratko, on baš i ne deluje kao ono što se naziva football guy.

Jbg kad draftuješ franchise quarterbacka onda se nadaš da ćeš uzeti čoveka koji će da živi za fudbal i koji će i u februaru-martu svakog dana da gleda bar po 5-6 sati filma povrh redovnih treninga.

Rosen deluje kao lik koji bi svakog trena mogao reći ma jebo ovo ode ja odavde, a vi se pušite...

Ja sad poslednjih mesec dva dosta pratim kako će Cardsi da hendluju celu ovu situaciju, jer bi to mogla biti epska pišijada.

Rosen je prošle godine draftovan, izašao iz green room na stage, turio Cardinals kačket, izgrlio se sa Goodellom i prvo što je izjavio novinaru dok je još uvek bio na tom stejdžu je da su svi pickovi pre njega bili greška. :lolol: Jbt kakvih je sve padova na draftu bilo i niko nije takve izjave davao. A on zakmečao iako je draftovan sa #10 overall i to Cardsi dali 3 picka da se popnu do njega.

Šta će da uradi ako ga stvarno trejduju posle rookie sezone i uzmu Murraya? Baciće bombu u war room? :D

Najpre sam mislio da ga Cardsi svesno turiraju puštajući probne balone u medijima, da vide kako će on da reaguje, ali sad je to već prešlo u fazu kada otvoreno koketiraju sa Murrayem, zakazuju mu posete, workouts itd itd. To bi uzdrmalo baš svakog mladog QB koji je draftovan u 1st round a hoće da ga menjaju posle 1 sezone, a mogu zamisliti kakve su Rosenove reakcije :D

 

Dosta je tu bilo ljudi i raznih insajdera kojii su čuli svašta i videli svašta. Od toga da ga saigrači ga baš i ne vole, malo ko bi za njim pošao u rat, ne voli fudbal itd itd

Sve su to priče, ali mnogo je tu dima. Baš mnogo.
To je kao priča o seljaku koji prodaje kobilu i sve je super, zdrava je, jaka je, lepa je, ali ima samo jednu manu...malo se punta. Uplaši se automobila i kamiona i onda podivlja na putu. I onda je , za seljaka, neupotrebljiva i možeš samo u klanicu da je vodiš. E takav je možda i Rosen igrač.

Džabe da je i najtalentovaniji na svetu ako nije lider i ako će da ga boli uvo ili će kod prvog potresa da batali sve i ode svojoj kući.

 

U vakumu, kad posmatram samo ono što se vidi na terenu, Rosen mi je bolji od Haskinsa i to osetno. Ali tu se mora uraditi baš temeljan due diligence.

 

Link to comment

Cardsi (bezuspešno) pokušavaju da sakriju šta hoće da prvim pikom pa kao gledaju qb..

 

Sve i da je rosen dokazan bust, gm i skauti to ne bi priznali nakon 1 sezone, jerbo bi njihovo dupe automatski bilo u procepu 

Link to comment

Ali dupe im već jeste u procepu. GM Keim je prošle godine dobio produžetak ugovora ali je pred početak sezone imao blam sa hapšenjem zbog DUI, pa je imao 3-13 sezonu i verovatno je GM sa najklimavijom foteljom u ligi. Ne bih se iznenadio ni da ga otpuste dan posle drafta.

 

Oni su otpustili head coacha posle prve sezone. Znači da se GM ne libi priznati grešku. :)

 

Napravili su dosta čudnu odluku kod izbora novog trenera. Kingsbury je zimus otpušten na Texas Techu (gde je u 5 sezona imao skor ispod .500), već bio privhatio posao ofanzivnog koordinatora na USC i onda mu Cardsi ulete sa ponudom. Solidan roller coaster za 1 karijeru u samo mesec dana.

Kingsbury ima dosta impresivan CV što se tiče QBs. Na Houstonu je Keenum-om oborio sve moguće passing rekorde koledž fudbala. Pa je prešao na Texas A&M i tamo sa Johnny Footballom uzeo Heismana. Pa prešao na Texas Tech da bude head coach i na početku sezone je startovao walk-on true freshmana Bakera Mayfielda. Pa kad se ovaj povredio, ubacio je u vatru Davisa Webba, legendu NY Giantsa. Pa onda benchovao i njega da bi mu igrao Pat Mahomes.

Problem kod Kingsburya je što nikako nije mogao napraviti ni barem pristojnu odbranu i uglavnom ga je to ga koštalo posla.

 

E sad, da li su Cardsi izabrali njega da bi omogućili Rosenu skok u year 2 kao što su Ramsi uradili sa McVayem ili će da urade kompletan reset i uzmu Murraya?

Meni trenutno deluje da su šanse da uzmu Murraya bar 80-90%.

Oni imaju najbolji uvid u Rosena i u ono o čemu sam pisao u prethodnom postu i ako je bar deo toga tačan, Rosen je već odavno na trade blocku.

Ako je Rosen još uvek njihov čovek onda ne zoveš Murraya u posetu. Koja je poenta? Možeš naći kupca za taj pick i bez takvih manevara. Ne podrivaš tako svog startnog QB osim ako stvarno ne misliš da ga menjaš.  Ako su već odlučili da uzmu Murraya onda ima logike da glume zainteresovanost u Bosu, Williamsa ili Allena, jer tamo manje izgledaju kao očajnici koji hoće da utope Rosena. Videli smo nedavno kodna primeru Steelersa i AB kako pada cena igraču kada ga prodaješ javno i po svaku cenu.

Ali videćemo. Za ovih 20ak godina koliko mi pratimo NFL sigurno nije bila interesantnija situacija oko 1st overall picka. Verovatno će TV rejtinzi 1. večeri drafta biti jebački. :)

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Večeras ističe rok koji je Wilson dao Seahawksima da potpišu ugovor. Ako se ne dogovore možda bi pristali da ga trejduju pre drafta.

Bilo bi zanimljivo videti ko će sve da upire i da li Giantsi mogu hoće i žele :thumbup:

Link to comment
Večeras ističe rok koji je Wilson dao Seahawksima da potpišu ugovor. Ako se ne dogovore možda bi pristali da ga trejduju pre drafta.
Bilo bi zanimljivo videti ko će sve da upire i da li Giantsi mogu hoće i žele :thumbup:


Bilo bi fenomenalno da Giantsi trejduju za njega ali mi deluje potpuno nerealno da ga Seahawksi ne potpisu.
Sta je realno ponuditi za njega da se Seahawksi ne nasmeju?
Link to comment

Ne verujem baš da mogu dobiti tri prve runde. Od svih potencijalno zainteresovanih timova ni jedan front office ne bi dobio dozvolu od ownera da uradi takav trade.

To bi svaki owner protumačio kao pokušaj da se trejduju i pickovi koji su u vlasništvu sledećeg GMa :)

Plus Wilson ima 30 godina što nije mnogo ali ima i skillset koji neće više biti ni izbliza toliko efikasan kada bude imao 35+. On sigurno neće slediti trend da se igra i sa 40+

Verovatnije mi je da cena bude 2 prve runde i igrač ili tako neke kombinacije.

Seahawksi ga imaju još ove sezone pod ugovorom i realno je da ga taguju za 2020, ali za 2021 bi tag bio baš ozbiljna cifra, 37-38 miliona ili tako nešto. A i to je pod znakom pitanja jer posle 2020 ističe CBA i ko zna kakva će biti pravila nakon toga.

 

btw Wilson je oženio neku glumicu ili pevačicu, a njoj bi sigurno više prijalo da je u NYC nego u Seattle ili nekom drugom gradu. Možda bi vama zbog toga dao discount.

Prošle godine su ga trejdovali u bejzbolu u Yankees, zimus je valjda i trenirao sa njima. Možda mu je plan da posle trejda u Giantse, proba da igra oba sporta kao što je Prime Time u Atlanti  :D

Link to comment

Sixoksi su neopavi kreteni ako nepotpišu Wilsona..Al fora je što se izgleda njegova žena previše pita..Spominju se Raidersi sa nepristojnom ponudom..


To Oakland:
Russell Wilson


To Seattle:
Derek Carr
#4 & #27 1st round pick ....

 

Ili nešto još ludje gde su uključeni i Giantsi..

 

Interesting Jason La Canfora trade scenario...

Oakland gets: Wilson, Giants pick at 37, and Giants 2020 1st round pick

Seattle gets: Oakland's picks at 4, 24 and 27

Giants get: Derek Carr

Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

Večeras ističe rok koji je Wilson dao Seahawksima da potpišu ugovor. Ako se ne dogovore možda bi pristali da ga trejduju pre drafta.

Bilo bi zanimljivo videti ko će sve da upire i da li Giantsi mogu hoće i žele :thumbup:

 

Ja imam sjajnu ideju. Ako već hoće u Veliku Jabuku Jetsi mogu da  trejduju Darnolda i no.3 za njega. To bi bilo baš seksi. 

Link to comment
1 hour ago, trust said:

Sixoksi su neopavi kreteni ako nepotpišu Wilsona..Al fora je što se izgleda njegova žena previše pita..Spominju se Raidersi sa nepristojnom ponudom..


To Oakland:
Russell Wilson


To Seattle:
Derek Carr
#4 & #27 1st round pick ....

 

Ili nešto još ludje gde su uključeni i Giantsi..

 

Interesting Jason La Canfora trade scenario...

Oakland gets: Wilson, Giants pick at 37, and Giants 2020 1st round pick

Seattle gets: Oakland's picks at 4, 24 and 27

Giants get: Derek Carr

 

Ovo sam inače video i smatram da je najveća glupost u istoriji svih mogućih glupih ideja. U osnovi, Giantsi treba da daju dva picka prve runde za Dereka Kara :lolol:

Derek Kar vredi pika treće runde, i to onog što smo ga dobili u trejdu za Bekama. Pa ako hoće to da uzmu, može. 

 

Edit: Sad vidim da piše 37 što je pick druge runde. Ja sam inicijalno video varijantu sa no.17. Ne menja na stvari. Kar je Karina i ne vredi ni približno toliko. 

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Mislim da se neće desiti baš ništa..Russ ima ugovor za ovu sezonu..Nemam pojma šta mu je ovo trebalo..A uvek je furao imidž skromnog momka...I mislim da ovakve brojke u karijeri je mogao da ima samo u Seattleu..

Link to comment

Eto ga na. Trebao bi doći u Klek da igra za džabe i ojača imidž skromnog momka, a sve što je dosad zaradio da donira u dečije selo.

I koje brojke je on to imao u Seattle? :D

Drugi iole bolji QBs se pre sezone nadaju da će prebaciti 5000 yarda, a on ne znam da li je ikad imao više od 4000.

I nije imao još ni jednu sezonu ispod 40 sacks. On igra tako da će uvek biti dosta sackovan, ali kad celu karijeru ne možeš imati bar 1 sezonu ispod 40 sacks, onda to nije dosta, nego je glupo. Jbg to se tako dešava kad mu npr levi tackle bude čova koji je igrao college fudbal samo jednu godinu i to kao tight end. Ili mu startni guard bude čovek koji je celu college karijeru bio D-lineman.

 

2 hours ago, Jean-Luc Picard said:

 

Ja imam sjajnu ideju. Ako već hoće u Veliku Jabuku Jetsi mogu da  trejduju Darnolda i no.3 za njega. To bi bilo baš seksi. 

A šta kažeš na Wilson i Penny za #6 #17 i Barkley? :thumbup:

Link to comment

Barkley može u Sijetl samo ako će kompletna franšiza na drugu stranu u toj razmeni.

 

Ajmo malo ozbiljno sad :D

 

Neće niko trejdovati za RW, s obzirom koliko će uzeti prostora u kepu i koliko će bogatstvo tražiti Sijetl. Da je samo jedna od te dve stvari, našao bi se neko, ali obe u kombinaciji su neizvodive.

Veća je verovatnoća da će Wilson krenuti Cousins-ovim putevima i na kraju za par godina završiti kao FA. Šta će tada biti, niko živi ne zna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...