Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ako neko zna, bio bih vrlo zahvalan...Pitanje u skraćenom obliku: da li bi stari ADSL modem radio na ADSL2+ liniji? Dakle, ne da cepa brzinom koju ADSL2+ nudi, već samo da li bi uopšte mogao da radi - po svojoj sporijoj brzini?Opširnija verzija:

Trenutno imam: Thomson SpeedTouch 330 ADSL modem. Da, modem, ne ruter. Konekcija - 8mbps, običan ADSL.Provajder me obavestio (blagovremeno!!) da sutra apgrejduju moju centralu, vezu & servis na ADSL2+ konekciju, za veće brzine. Kažu, možemo vam poslati novi ADSL2+ kompatibilan ruter besplatno. Na to sam i pristao, ali će im trebati 5-6 dana da ga isporuče. Pa se mislim za to vreme, biće to nedelja i nešto dana, hoću li imati ikakav net? Poslaće mi Thomson SpeedTouch 510 ruter, ali dok taj ne stigne, pitam hoću li imati ikakvu konekciju posle apgrejda konekcije na ADSL+2? Kažu - slabe su šanse, jako mali broj starih modema radi na ADSL 2+, bla bla. Već zamišljam u glavi da nema interneta bar 7-8 dana.Onda odem na sajt provajdera i tamo, između ostalih informacija o apgrejdu, kaže:Dakle, tu vele da će raditi okej, doduše sa dosadašnjom brzinom, što je meni ionako dobro. Međutim, što mi tech support reče da "vrlo mali broj starih SpeedToucheva 330" može da radi na ADSL2+ liniji? Kako mali broj? Pa valjda model ili radi - ili ne radi?

Ne mogu sad da nađem neke grafike, ali veruj mi ADSL2+ je samo proširenje prousnog opsega od ADSL-a... Maksimum za ADSL je 8MBPS, a za ADSL2+ je 20 MBPS... Modem bi trebalo da radi bez ikakavih problema, samo će ti "hvatati" donji segment propusnog opsega, tj. 8MBPS...I zaista ne vidim u čemu je problem...I evo jedan link, onako informativno...
Link to comment
Modem bi trebalo da radi bez ikakavih problema, samo će ti "hvatati" donji segment propusnog opsega, tj. 8MBPS...I zaista ne vidim u čemu je problem...
Hvala Radiša :) "Problem" je sav bio u tome što su me dvojica iz tech supporta ubeđivala da 99% stari modem neće raditi posle apgrejda konekcije, i da najverovatnije neće biti internet accessa dok mi ne stigne novi ruter, ništa više. Mislim, video sam šta piše na sajtu, da bi trebalo da nastavi da radi bez promene, ali kad ti to kaže ne jedan već dvojica ljudi koji upravo rade na tome, zamisliš se.
Link to comment
Hvala Radiša :) "Problem" je sav bio u tome što su me dvojica iz tech supporta ubeđivala da 99% stari modem neće raditi posle apgrejda konekcije, i da najverovatnije neće biti internet accessa dok mi ne stigne novi ruter, ništa više. Mislim, video sam šta piše na sajtu, da bi trebalo da nastavi da radi bez promene, ali kad ti to kaže ne jedan već dvojica ljudi koji upravo rade na tome, zamisliš se.
Ma tech suport je čudo...Ako će ti nešto značiti, ja sam svojevremeno, radio konstrukciju ADSL kablova... Izvetrilo jeste iz glave dosta, ali toliko se sećam, da ADSL i ADSL2+ moraju biti kompatabilni jedan sa drugim... Da nisu kompatabilni, to bi bilo kao da prilikom uvođenja ADSL-a neko kaže da ti neće raditi stari fiksni telefon... Sad sam malo gledao i u literaturu... Jedina razlika je gornja granična frekfencija, koja je kod ADSL2+ na 2.2 MHz, a kod ADSL-a je 1.1 MHz...
Link to comment
Zavisi gde si i kojoj gmail mašini pristupaš...imaju oni dosta često failove.
U ovom momentu u Italiji. Znam da imaju često failove, ali se dešava da nekad imaju generalne failove, pa rekoh da pitam, da ne pokušavam uludo.
Link to comment

jel se nekom desilo nekad da mu itunes radi iako nije ukljucen, nego se sam popalio kad sam ubacila ipod da se puni. niti sad mogu da pokrenem itunes da bih ga ugasila, niti postoji bilo kakav simbolic na desktopu odakle bih mogla da mu doakam. nervira me jer ne mogu da gasim komp, pedeset mi je IE prozora upaljeno.sta da mu radim?edit: ne mora odgovor! mater mu! otidjoh na ctrl+alt+del i uopste ga nema medju aktivnim aplikacijama ali sam ga pocistila iz procesa.

Edited by MayDay
Link to comment
Čekaj, ne razumem sad, jesi li uspela ili neuspela?
uspjela. dosetila se istog sto iti! :D
A zašto ne koristiš Mozillu ili Operu nego retardirani IE, majka mu stara??? Oni pamte šta je sve bilo pootvarano pre restarta.
e, evo bas necu. ovde sam podesila da mi iskacu pisamca kad mi stgnu mejlovi na yahoo i dr.
Link to comment
...nego se sam popalio kad sam ubacila ipod da se puni. ...
A da ti se to ne desi ponovo, idi u iTunes, pod opcije za iPod, i iskljuci pokretanje iTunesa kad se detektuje iPod.Nego, cudi me da 1 sveCka kao ti nema Mac-a... ;-)
Link to comment
A da ti se to ne desi ponovo, idi u iTunes, pod opcije za iPod, i iskljuci pokretanje iTunesa kad se detektuje iPod.Nego, cudi me da 1 sveCka kao ti nema Mac-a... ;-)
Hvala za predobar tip! Nemoj nista da te cudi. Meni su svi gedzeti nekako automehanicarski. A i nije ludista za bolje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...