Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

1 minute ago, Indy said:

Možda je odmah trebalo da kažeš da se baviš prodajom licenci za AV programe.

Sasvim najsporednija delatnost u novoj firmi, ako imam 20 licenci prodatih godišnje to je super. Moja preporuka nema veze sa tim šta ja prodajem već sa tim što pratim tržište i rešavam probleme. Kad jednom klijentu prođe ransomware (a nije ona varijanta da je kliknuo na dobili ste nasledstvo u Africi) kroz šuplji kao sir Windows onda se malo izgubi poverenje u Microsoft proizvode

Link to comment
  • 3 weeks later...

Uspeo sam. Dobio sam originalni tekst u teget boji u pdf-u. Prebacim u cdr format i otvorim dokument u corelu, prebacim u svetlo plavu boju i prvo mi opet da uokvireno, a iz jos jednog pokusaja sam uspeo. Ne volim corel, zarvorio sam ga, poslao fajl na mail, zadovoljni su i izgleda da ce biti neke povisice. Inace, ja sam glupi komercijalista u jednoj firmi, ali dobro, uspevam da se snadjem. 

Link to comment

Odlučio sam da i ja profitiram od GTP i da ka iskoristim da mi napiše komande za dugmiće u formularima u Access-u. Međutim, u jednom od napada ludila koje je @Roger Sanchez tako slikovito objasnio, dao sam svim tabelama ćirilčna imena. 

 

Kada otvorim onaj dijalog da kopi pejstujem kod koji mi je GTP napisao, i kada pokušam da imena tabela i polja napišem kirilicom, dobijam neko smeće. Da li postoji rešenje za to.

 

Meni je najjednostavnije da promenim tabelama i poljima imena u latinicu, ali nisam siguran da li će mi to razvaliti brižljivo skorijene upite i relacione tabele jer nisam siguran da bih umeo da ih opet napišem i sastavim a da ne sjebem svoju dragocenu bazu koju sam lepo prilagodio potrebama mog mikropreduzeća...

  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Hamlet Strašni said:

Odlučio sam da i ja profitiram od GTP i da ka iskoristim da mi napiše komande za dugmiće u formularima u Access-u. Međutim, u jednom od napada ludila koje je @Roger Sanchez tako slikovito objasnio, dao sam svim tabelama ćirilčna imena. 

 

Kada otvorim onaj dijalog da kopi pejstujem kod koji mi je GTP napisao, i kada pokušam da imena tabela i polja napišem kirilicom, dobijam neko smeće. Da li postoji rešenje za to.

 

Meni je najjednostavnije da promenim tabelama i poljima imena u latinicu, ali nisam siguran da li će mi to razvaliti brižljivo skorijene upite i relacione tabele jer nisam siguran da bih umeo da ih opet napišem i sastavim a da ne sjebem svoju dragocenu bazu koju sam lepo prilagodio potrebama mog mikropreduzeća...

 

Može naravno, samo u Desing view selektuješ dugmence, pa ideš na Properties, odnosno ako ti Office na SrBskom na Svojstva.

Pa stara je praksa, još iz prošlog veka, da se objekti u bazi nazivaju isključivo "ošišanom" latinicom, a da na dugmiće može šta god hoćeš. 

 

135735535_.png.b2d76bb021b159b41b2b2cc7324953e4.png

 

ЕДИТ; изгледа да те нисам схватио. Ти си добио текст на ћирилици, али неће да ти вуче податке. Пробај да име табеле ставиш у угласту заграду

[ ]

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
1 hour ago, steins said:

Ljudi, idem u Sloveniju na nedelju dana.
Dajte mi neko rešenje za roaming za tamo

Послато са SM-F936B помоћу Тапатока
 

Bilo koja pripejd kartica sa netom je jeftinija od rominga kod domacih derikoza

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...