Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jel si nasao proces koji opterecuje hdd? Trebalo bi da i na njemu radi.

 

Koji je os i koji hdd?

 

Tek sad videh da je externi hdd. Verovatno je to problem.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Desetku sam instalirao. Ovaj hard disk koji je neko vreme glumio eksterni je bio skinut sa starijeg racunara. Neki Toshiba model, ako se dobro secam. Pre toga je regularno radio kao standardan disk na toj staroj konfiguraciji. Ovde sam ga poveyao na mesto pokojnog ssd-a. Prepoznaje ga BIOS normalno, ali... Malo glupo pitanje, da li je bitno u kom polozaju, stoji hard vertikalno, horizontalno.

Takodje ne kapiram, da ne mogu da instaliram najsvezije drajvere za graficku karticu (bar tako kazu na AMD sajtu), na tek instaliran OS.

 

Link to comment

Nisam siguran. Enterprise HDD znaju da stoje u raznim polozajima ali ja bih igrao na sigurno i zavrnuo ga u komp.

 

Daj sliku procesa iz task menagera kad ti je veliko opterecenje.

Edited by Shan Jan
Link to comment
43 minutes ago, Miljenko said:

Desetku sam instalirao. Ovaj hard disk koji je neko vreme glumio eksterni je bio skinut sa starijeg racunara. Neki Toshiba model, ako se dobro secam. Pre toga je regularno radio kao standardan disk na toj staroj konfiguraciji. Ovde sam ga poveyao na mesto pokojnog ssd-a. Prepoznaje ga BIOS normalno, ali... Malo glupo pitanje, da li je bitno u kom polozaju, stoji hard vertikalno, horizontalno.

Takodje ne kapiram, da ne mogu da instaliram najsvezije drajvere za graficku karticu (bar tako kazu na AMD sajtu), na tek instaliran OS.

 

vrlo moguće ako je neka starija grafa, za koju su prestali da objavljuju nove drajvere pre neku godinu, potraži najnovije drajvere za taj konkretan model grafe

Link to comment

Mogu da surfujem, pa i gledam klipove/prenose bez problema, mada cesto pucanje drajvera za graficku nikako ne kapiram. Instalacija igara vec ume da napravi problem, posto tu opterecenje diska ode cesto preko 90%. Iskljucio sam u task menadzeru sve procese koji nisu bitni, kako bih smanjio ucestalost ekscesa. Drajvere sam skidao sa oficijelnog sajta. Nasao moj model graficke kartice, skinuo poslednju verziju

 

Evo primera opterecenja, za pokusaj instalacije.

 

Screenshot(2).thumb.png.d17ff503cd7f34bb078fa62b92de90e2.png

Link to comment
16 hours ago, Miljenko said:

Crce mi ssd pre dva dana. Izvucem kablove iz kompa, povezem eksterni, klasican HDD. Instaliram drajvere, sve apdejtovano. No ne lezi vraze, malo malo pa se komp restartuje, izbacuje clock watchdog timeout kao razlog. Primetio sam da je u task menadzeru cesto prikazano da je hard opterecen do maksimuma.

Jel ima tu neke pomoci, ili mora da nabavim novi ssd za OS.

vidi šta sešava sa memorijom. Ako ima malo za tvoje potrebe, onda sistem svapuje po hardu/ssd, a takvo često pisanje/brisanje oće da im uzme dušu.

Link to comment
3 hours ago, Miljenko said:

Uzecu neki ssd u krajnjem slucaju,

 

To je trebalo da uradis odmah, cak i da ti radi sve sa tom konzervom od ssd-a bi prilicno usporio racunar.

Posebno ako se ima u vidu da ssd od 128 GB (dovoljno za OS i swap) kosta manje od 2.000 rsd.

 

Link to comment

Imam 16 Gb memorije, ne verujem da je to problem. Malopre sam bez problema instalirao i pokrenuo Pillars of Eternity 2, dok neke druge naizgled manje zahtevne naslove ne mogu da pokrenem (vecina Atelier igara recimo). Cak je i BG3 uspesno instaliran i startovan, a tu instalacija traje i traje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

U kancelariji imam Yettel internet 4g sa huawei ruterom. 
 

Na njega bi trebalo da su prikaceni samo komp i štampač. 
 

povremeno se nešto toliko uspori da mi štampač/ skener skenira 10 stranica 10 minuta i muzika sa yt secka kao na dialupu nekada. 
 

Uradio sam analizu mreže preko nekog programa i dobio ovo. Da li je to sto se vidi kao zakačeno nešto virtualno ili mi se još nešto što i ne znam kaci na mrežu?

Screenshot 2023-12-02 at 14.03.04.jpeg

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

Jel si probao ono totalno glupo, da napravis neku jako dugu sifru i vidis da li je onda ok? Moze biti neki izraz tipa parapsihoaptologijadotokija.

 

Tako su se meni kacili na kucni wifi dok sam imao kratku sifru. 

Link to comment

Није, била је она нека сулуда шифра што пише на рутеру, после сам променио на моју стандардну јаку шифру.

 

 

Link to comment

Možeš li da “zaboraviš” ove konekcije pa da spojiš uredjaje ponovo? Bune me ovi dženerici, to je sve nešto iz lokalne mreže (pa da se nije poduplalo te interferiše).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...